Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Rowerem do Królowej Polski (FOTO)

Dodał: red Data: 2018-07-10 11:23:12 (czytane: 3261)

Z parafii Chrystusa Króla Wszechświata z Biłgoraja wyruszyła rowerowa pielgrzymka do Tronu Jasnogórskiej Pani. Blisko 60 pielgrzymów ma do pokonania liczącą około 360 km trasę. Tym swoistym rekolekcjom w drodze przewodniczy ks. Tomasz Szumowski wikariusz parafii w Łukowej.Biłgorajska Pielgrzymka Rowerowa rozpoczęła się w godzinach przedpołudniowych od Mszy świętej, sprawowanej w kościele Chrystusa Króla. Eucharystii przewodniczył duchowy przewodnik rowerowych pielgrzymów, ks. Tomasz Szumowski.

rowerowa_pielgrzymka_na_jasna_gore__1_.JPG

-Z pewnością każdemu z nas towarzyszy przed drogą jakaś niepewność, może jest to niepewność o własną kondycję, może o pogodę, może o to czy podołam, może o sprawy, które zostawiamy w domu. Chciałbym by na tej pielgrzymce te niepewności ustąpiły miejsca niepewności o własne zbawienie i o zmianę życia. Niech każdy z nas wzbudzi w sobie intencję i przeżyje ten szczególny czas jako rekolekcje - zachęcał kapłan.

rowerowa_pielgrzymka_na_jasna_gore__3_.JPG

Tegoroczna Biłgorajska Pielgrzymka Rowerowa jest już siódmą i wchodzi w skład Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rowerowej, która ma charakter gwieździsty i 14 lipca gromadzi rowerzystów w sanktuarium na Jasnej Górze. -W tym roku obchodzimy 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, w związku z tym, jednym z głównych celów naszego pielgrzymowania - poza pogłębianiem wiary- jest dziękczynienie za odzyskaną wolność. Chcemy podziękować Bogu i Jasnogórskiej Pani za Wielkich Polaków, za wszystkich ludzi, którzy naszą wolność wywalczyli, którzy do wolności doprowadzili i którzy zagospodarowali Polskę po 123 latach niewoli. Chcemy także dziękować za obecnych polityków i samorządowców, którzy szanują i dbają o naszą Ojczyznę i sprawiają, że staje się ona piękna i bogata - podkreśla w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl organizator pielgrzymki, Mirosław Lipiński.

Reklama.

Na pielgrzymi szlaka z Biłgoraja wyruszyło około 60 rowerzystów, wraz z nimi także obsługa pielgrzymki. Wśród rowerowych pielgrzymów jest Stanisław Kozyra: -Mój wyjazd to osobiste postanowienie, to przeżycie duchowe i modlitewne ale i odskocznia od codziennych spraw. jest czas na przemyślenie życia, ważnych spraw, zastanowienia się nad własnym postępowaniem, zebrania intencji tych osobisty i rodzinnych oraz zbliżenie do Boga. To także z drugiej strony czas na aktywny odpoczynek i podziwianie piękna przyrody oraz cieszenie się obecnością innych pielgrzymów - drugim człowiekiem.

rowerowa_pielgrzymka_na_jasna_gore__2_.JPG

Pielgrzymowanie zakończy w sobotę 14 lipca br. uroczysta Msza święta celebrowana na jasnogórskich wałach.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 101

Tagi: pielgrzymka rowerowa   biłorajska pilegrzymka rowerowa   rowerem na jasna górę   biłgoraj

Zobacz także

Krucjata Różańcowa za Ojczyznę (FOTO)

Dodane: 2019-07-16 08:22 - Komentarze  (2)  czytane (1426)

TAGI: krucjata różańcowa, biłgoraj, modlitwa za ojczyznę, parafia wniebowzięcia najświętszej marii pannyKomentarze (4)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.161.118.57

DO ROWERZYSTY (2018-07-17 08:37:10)

TE FILOZOF NIE FIZOLUJ

toś zabłysnął (2018-07-15 20:31:48)

nie wiem tylko czy bardziej złośliwość z twojej strony czy zwykła głupota

Rowerzysta (2018-07-14 11:40:09)

Zgodnie z literą prawa "Liczba rowerów jadących w zorganizowanej kolumnie nie może przekraczać 15. Odległość między jadącymi kolumnami rowerowymi nie może być mniejsza niż 200 metrów. Jazda w kolumnie nie zwalnia kierującego pojazdem od przestrzegania obowiązujących przepisów ruchu drogowego".

j23 (2018-07-14 11:37:48)

To teraz można w jajogniotach wchodzić do kościoła?

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Zawody powiatowe OSP

Koncert w hołdzie partyzantom

Koncert chwały na podsumowanie Uroczystości Bożego Ciała

"Spontaniczna Motomajówka" czyli kilkuset motocyklistów na ulicach Biłgoraja

Driftingowe Rozpoczęcie Sezonu 2019

"Zwycięska Polska". Koncert patriotyczny Jana Pietrzaka

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Uwaga Wnioskodawcy! Pilotażowy program Aktywny Samorząd na 2018 rok

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Biłgoraju uprzejmie informuje, że osoby niepełnosprawne z terenu Powiatu Biłgorajskiego w 2018...