Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Rodzinny nordic walking w Ciosmach

Dodał: red Data: 2021-09-29 08:29:36 (czytane: 577)

Stowarzyszenie „Dąb” w Ciosmach realizuje projekt „Bądźmy solidarni”, który jest dofinansowany ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 - 2030. Celem projektu jest zwiększenie aktywności społecznej 40-osobowej grupy mieszkańców wiosek Ciosmy oraz Dąbrowica z Gminy Biłgoraj poprzez zaangażowanie jej w działalność obywatelską i społeczną w okresie od 1 czerwca br. do 31 lipca 2022 roku.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajKażdy z duetów projektowych przygotowuje i zrealizuje jedną akcje obywatelską. W sumie zostanie zrealizowanych 20 inicjatyw. Inicjatywa pod nazwa „Rodzinny nordic walking” zostanie  zorganizowana 3 października 2021 r. w Ciosmach przez projektowy duet obywatelski.

Ciosmy to miejscowość, w której historia jest bardzo ważnym elementem tożsamości lokalnej, dlatego jest systematycznie przypominana i ożywiana. Pomysł duetu na połączenie wartości historycznych oraz zdrowego stylu życia wszyscy uczestnicy projektu przyjęli optymistycznie a inicjatywa odpowiada na potrzeby  mieszkańców Ciosmów. Nordic walking to sport mobilizujący wiele mięśni, ale odciążający przy tym stawy i kręgosłup. Spacer z kijkami to aktywność fizyczna przeznaczona dla osób w różnym wieku. Osoby starsze mogą wesprzeć się na kijkach, ale dla dzieci może to być wspaniała atrakcja.

Nordic walking bardzo korzystnie wpływa na stan zdrowia. To dobry sposób na schudnięcie, jest również jedną z powszechnych i stosowanych technik rehabilitacyjnych. Dzięki spacerom z kijkami  można zniwelować wiele problemów zdrowotnych. Nordic walking to także forma dbania o kondycję. Odciąża stawy kolanowe, biodrowe oraz ścięgna. Kijki odciążają także nasz kręgosłup
i przyczyniają się do wzmocnienia mięśni. Nordic walking jest dobry również dla osób cierpiących na częste bóle głowy lub choroby serca.

Regularny trening to także sposobność do zwiększenia wydolności oddechowej. Z lepszym dotlenieniem wiąże się poprawa zdolności myślenia oraz polepszenie samopoczucia. Nordic walking oprócz wielu zalet zdrowotnych ma też korzyści towarzyskie, to świetna okazja do spotkań towarzyskich, nawet do zawierania nowych znajomości. Przygotowanie inicjatywy pt. „Rodzinny nordic walking” obejmuje następujące działania:
1. Opracowanie harmonogramu inicjatywy.
2. Promocja inicjatywy poprzez  zaproszenia mieszkańców do udziału w akcji.
3. Rekrutacja uczestników.
4. Podpisanie umowy z instruktorem.
5. Zaangażowanie wolontariuszy.
6. Ustalenie trasy akcji.
7. Zakupienie artykułów ujętych w projekcie.
8. Zorganizowanie spotkania.
9. Ewaluacja.
10. Sporządzenie sprawozdania z akcji.
11. Przygotowanie kroniki akcji.

Liczne zadania wskazują na duże zaangażowanie duetu oraz wolontariuszy. Bardzo ważnym elementem akcji jest dbałość o to, co najważniejsze dla nas, czyli o zdrowie i naszą tożsamość.  Zapraszamy wszystkich chętnych do Ciosmów 3 października 2021 r. na godz. 14.00. Zbiórka przy remizie OSP w Ciosmach.

/red./

Reklama.

Tagi: ciosmy   stowarzyszenie dąb w ciosmach   bądźmy solidarni   nordic walking

Zobacz także

Nowa hala przy podstawówce w Soli. Rozmowa z Wiesławem Różyńskim

Dodane: 2021-12-07 08:13 - Komentarze  (6)  czytane (878)

TAGI: hala sportow przy szkole w soli, powiat biłgorajski, gmina biłgoraj, sport biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.198.139.112

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Siłownie i Fitnes

więcej

Kluby sportowe

Ogłoszenia