Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Rodzinnie w Bidaczowie

Dodał: red Data: 2019-06-03 14:32:08 (czytane: 430)

2 czerwca w szkole w Bidaczowie po raz kolejny odbył się piknik rodzinny. To wspaniała inicjatywa, której celem jest łączenie różnych pokoleń: dziadków, rodziców, dzieci. To nie tylko święto szkolne, ale też święto całej lokalnej społeczności.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajTegoroczna impreza odbyła się w ramach projektu „Ja - obywatel”, który zainicjowała Fundacja „Bliżej Pasji”. Uroczystość oprócz charakteru rodzinnego miała też wydźwięk patriotyczny. Spotkanie rozpoczęła dyrektor Szkoły Podstawowej w Starym Bidaczowie Małgorzata Kanar. W swoim przemówieniu mówiła o znaczeniu rodziny, ojczyzny oraz realizacji projektu. Jako kolejna głos zabrała Monika Dominik - koordynator całego przedsięwzięcia „Ja - obywatel”.

festyn_bidaczow_ja_obywatel__1_.JPG

W części artystycznej wystąpili uczniowie szkoły. Przedstawili scenki kabaretowe, wiersze i piosenki. O zainteresowaniu przedstawieniem świadczy reakcja publiczności: oklaski, śmiech. Zresztą młodzi aktorzy też dobrze się bawili. Z przyjemnością odgrywali swoje role, śpiewali. Małe "artystki" z przedszkola ubrane w piękne stroje ludowe w takt ludowej pieśni wykonały utwór opiewający uroki naszego regionu. Akcentem patriotycznym była prezentacja sportów z okresu zaborów. Miała ona charakter poznawczy oraz stanowiła swojego rodzaju ciekawostkę. Na zakończenie wystąpił lokalny zespół śpiewaczy, który wykonał pieśni ludowe, typowe dla tego regionu.

festyn_bidaczow_ja_obywatel__2_.JPG

Później rozpoczęło się wspólne świętowanie. Dla wszystkich czekało wiele atrakcji: loteria fantowa, zawody sportowe dla dzieci i rodziców, zawody strzeleckie. Celem konkurencji sportowych była integrowanie różnych pokoleń, dlatego też dzieci występowały ze swoimi rodzicami. Zawodnicy mieli na sobie biało- czerwone stroje, co było oczywistym nawiązaniem do barw narodowych. Jak mówili później uczniowie, czuli się dumni z tego powodu, że mieli na sobie takie stroje. Ukoronowaniem zmagań sportowych było otrzymanie pięknie wykonanych medali z okolicznościowym napisem.

Reklama.

Oprócz tego biesiadowaliśmy, racząc się różnymi smakołykami, bo przecież byliśmy na pikniku pyszności. Piknik rodzinny to wspaniała inicjatywa szkoły i lokalnej społeczności. Wszyscy świetnie się wtedy bawią i miło, rodzinnie spędzają czas. Świadczą o tym opinie i uczniów i ich rodziców. Wszyscy zgodnie twierdzili, że przyjemnie i radośnie "piknikowali".

Projekt "Ja - obywatel!" jest realizowany przez Fundację Bliżej Pasji w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Biłgoraju. Projekt jest współfinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

/red./

Tagi: ja - obywatel   fundacja bliżej pasji   bidaczów   festyn rodzinny

Zobacz także

Uczniowie klas I - III wrócą do szkoły. Placówki są przygotowane do zajęć opiekuńczo - dydaktycznych

Dodane: 2020-05-23 08:45 - Komentarze  (2)  czytane (694)

TAGI: koronawirus, oświata biłgoraj, zajecia dla klas i - iii, szkoła podstawowaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.207.254.88

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Studniówka "Budowlanki" 2020 (FOTO, VIDEO)

Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju bawili się dziś na balu studniówkowym. Tradycyjnie wydarzenie rozpoczęło się od podziękowań i oficjalnych wystąpień oraz staropolskiego poloneza. Następnie przy muzyce DJ-ów, uczestnicy bawili się do białego rana. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia