Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Rodzaje lokat bankowych, a perspektywy większego zysku

Dodał: red Data: 2019-09-04 08:42:34 (czytane: 782)

Oprocentowanie lokat bankowych w ostatnich latach pozostawia wiele do życzenia. Rozpoznanie rodzajów depozytów oszczędnościowych, a także właściwe porównywanie lokat to szansa na pokonanie inflacji i na wypracowanie realnych zysków. Z jakimi rodzajami lokat bankowych spotkasz się na rynku?

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolReklama.

Oprocentowanie lokat bankowych w ostatnich latach pozostawia wiele do życzenia. Rozpoznanie rodzajów depozytów oszczędnościowych, a także właściwe porównywanie lokat to szansa na pokonanie inflacji i na wypracowanie realnych zysków. Z jakimi rodzajami lokat bankowych spotkasz się na rynku?

Lokata strukturyzowana zapewnia ciekawą zależność, w której kapitał dzieli się na bezpieczną i aktywną (ryzykowną) część związaną z rynkiem kapitałowym. W lokatach strukturyzowanych występują fundusze inwestycyjne, często zwolnione z dodatkowych opłat poza klasycznym podatkiem od zysków kapitałowych. Inwestor posiada najczęściej wybór, czy chce strukturyzować nisko, średnio, mocno ryzykownie, nawet w metale szlachetne. Główne bolączki lokaty strukturyzowanej to niepewna przyszłość, co do generowania zysku z funduszy. W Polsce fundusze uzyskują bardzo marne wyniki w porównaniu do konkurencji zagranicznej. W lokacie strukturyzowanej wymaga się od inwestora indywidualnego podpisania nieco dłuższej umowy. Duże problemy prawne w Polsce odczuli posiadacze tzw. polisolokat, czyli ubezpieczeń połączonych z funduszami kapitałowymi lub innymi ryzykownymi instrumentami. Polisolokata to pojęcie powiązane z Towarzystwami Ubezpieczeniowymi, a nie do końca z bankami detalicznymi, co warto zaznaczyć przy omawianiu struktur. Polisolokaty obeszły problem podatku od zysków kapitałowych, ale uniemożliwiły najczęściej zerwanie umowy przed czasem (klauzula niedozwolona). Wiele kancelarii prawnych specjalizuje się obecnie w odzyskiwaniu środków z polisolokat, co jest praktycznie pewne.

pieniadze.jpg

Lokata nocna posiada wiele określeń, w tym O/N, jednodniowa. To szansa na pomnożenie kapitału w krótkim czasie. To rozwiązanie dedykowane przedsiębiorstwom, które dysponują wolną gotówką, często na ogromnych poziomach. Lokata nocna posiada korzenie w bankowości korporacyjnej, ale coraz częściej trafia w ręce klientów indywidualnych ze sporymi oszczędnościami. Większość banków otwiera się na negocjowanie oprocentowania na lokatach jednodniowych od poziomu 500 000 złotych. Najważniejsza zaleta depozytu to oczywiście procent składany. Aby lokata nocna charakteryzowała się skutecznością przyda się automatyczne odnowienie. Lokata nocna nie ogranicza zupełnie płynności, chroni kapitał przed inflacją, zapewnia negocjowane warunki dla przedsiębiorstw i spory potencjał dla dużych działalności gospodarczych.

To lokata związana z niezależnością ekonomiczną i stosunkowo częstą kapitalizacją zysków umożliwiającą normalne funkcjonowanie gospodarstwa domowego zamiast pensji. Bank w lokacie rentierskiej nie stosuje kapitalizacji, ale środki wypłaca na wskazany rachunek w ustalonych indywidualnie cyklach. Lokata rentierska opłaca się dopiero od bardzo wysokich poziomów oszczędności rozpoczynających się od miliona i więcej złotych.

Pamiętaj, że warunki praktycznie każdej lokaty bankowej możesz negocjować przy sporych oszczędnościach.

* Artykuł sponsorowany

Tagi: lokaty bankowe   zysk   oszczędności   banki

Zobacz także

Jak się tworzy packshoty?

Dodane: 2019-09-17 09:25 - Komentarze  (0)  czytane (284)

TAGI: aparat, packshoty, reklama, wizualizacjaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.206.16.123

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Pułkownik z Biłgoraja, powalczy o mandat posła. Bogdan Kiełbasa startuje z list "Lewicy" (AUDIO)

Pułkownik rezerwy Bogdan Kiełbasa będzie walczył o mandat poselski. Jego kandydaturę zgłosiła biłgorajskie struktury Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Ogłoszenie, że Bogdan Kiełbasa będzie startował z list "Lewicy, odbyło się dziś wieczorem podczas specjalnej konferencji. -Po ponad 34 latach zawodowej służby wojskowej powróciłem do Biłgoraja i tu na swojej drodze spotkałem otwartych i przyjaznych ludzi. Chcę im służyć - przyznaje kandydat. więcej»

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

80. rocznica sowieckiej agresji na Polskę (FOTO, AUDIO)

Dziś przypada 80. rocznica sowieckiej agresji na Polskę. To zbrojna...

80. rocznica bitwy o Biłgoraj (FOTO, AUDIO)

Dziś, przed południem odbyły się uroczystości patriotyczno - religijne,...

III Biłgorajski Festiwal Smaków (FOTO)

W niedzielę 15 września już po raz trzeci, odbył się biłgorajskie...

Biłgoraj. 80. rocznica wybuchu II wojny światowej (FOTO)

W Biłgoraju odbyły się powiatowe uroczystości związane z 80. rocznicą...

PSL domyka listy wyborcze. Z naszego Powiatu kandydować mają Genowefa Tokarska i Wiesław Różyński (AUDIO)

Polskie Stronnictwo Ludowe podpisało porozumienie z Kukiz15....

Domowe bajgle w Biłgoraju

Domowe, świeże bajgle, wzorowane na dawnej kuchni żydowskiej,...

Ogłoszenia