Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Rewitalizacja Placu Wolności w Biłgoraju. Film i zdjęcia z lotu ptaka (FOTO, VIDEO)

Dodał: red Data: 2020-05-21 20:25:58 (czytane: 5042)

Trwają prace związane z rewitalizacją śródmieścia Miasta Biłgoraja. Obejmują one rewitalizację Placu Wolności, budowę budynku wielofunkcyjnego, w miejsce dawnej szkoły muzycznej oraz termomodernizację budynku Urzędu Miasta. Łączny koszt inwestycji to ponad 25 mln zł, z czego 12,4 mln zł to dofinansowanie.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajOkoło 4 mln zł ma kosztować budowa budynku wielofunkcyjnego, gdzie będzie mieścił się dom samopomocy, dom opieki dziennej dla seniora. Termomodernizacja Urzędu Miasta to koszt 2,4 mln zł do tego przerabiane będą wejścia do biłgorajskiego ratusza i zamontowana będzie winda. Tylko te ostatnie inwestycje to ponad 1,2 mln zł. -Jest to ogromna inwestycja, ale wydaje się niezbędną. Centrum Biłgoraja - w porównaniu z innymi miastami regionu - było strasznie zaniedbane i nie było na pewną wizytówką - podkreśla Burmistrz Janusz Rosłan.

Planowany termin zakończenia robót przewidziany jest na koniec września. Jednak termin może się przesunąć, wszystko przez koronawirusa. -Główny wykonawca, daje do zrozumienia, że nie wszystkie dostawy otrzymuje w terminie, a zatem nie można wykluczyć opóźnień. W tej chwili trudno powiedzieć czy one wystąpią i o ile realizacja tych inwestycji się może przesunąć. Rozumiemy jednak, że jest to niezależne od wykonawcy i musimy się ewentualnie z przesunięciem terminu liczyć - dodaje Burmistrz.

Czytaj także: Rewitalizacja Placu Wolności i termomodernizacja Urzędu Miasta (VIDEO)


/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Zdjęć w galerii: 61

Tagi: rewitalizacja placu wolności   biłgoraj   zdjęcia z drona   rewitalizacja śródmieścia

Zobacz także

Kartki z życzeniami oraz wyrazy życzliwości i szacunku

Dodane: 2020-10-22 11:10 - Komentarze  (0)  czytane (1)

TAGI:Komentarze (18)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.237.61.235

kronikarz (2020-07-01 20:34:23)

zastanawiam się, czy plac zabaw, siłownia (tereny OSiR w pobliżu) to właściwe otoczenie dla magistratu. Pewnie znowu wyjdzie, jak w fontanna w Parku Solidarności, czyli (ulubione słowo jednej pani) byyyle jak.

j67 (2020-05-24 16:31:45)

W 1880 r. John Swinton, szkocko-amerykański dziennikarz i wydawca, w czasie jednego z bankietów, kiedy zaproponowano wzniesienie toastu za niezależną prasę, nie wytrzymał i wygarnął zebranym: „Każdy z obecnych tutaj wie, że niezależna prasa nie istnieje. Wy to wiecie i ja to wiem: żaden z was nie ośmieliłby się ogłosić na łamach gazety własnych opinii; a gdyby nawet się ośmielił, zdajecie sobie sprawę z tego, że nie zostałyby one nigdy wydrukowane. Dostaję ileś dolarów tygodniowo za to, żebym powstrzymywał się od wyrażania własnych poglądów i opinii w gazecie, w której pracuję. Wielu tu obecnych otrzymuje podobną zapłatę na identycznych zasadach. Gdyby ktoś z was był na tyle szalony, by uczciwie opisać sprawy, znalazłby się natychmiast na bruku. Gdybym dopuścił, by moje prawdziwe opinie zostały opublikowane w którymkolwiek numerze gazety, straciłbym pracę w niecałe 24 godziny. Praca dziennikarza polega na niszczeniu prawdy, łganiu na potęgę, deprawowaniu, zohydzaniu, czołganiu się u stóp mamony, sprzedawaniu siebie, sprzedawaniu swojego kraju i swojego narodu w zamian za chleb swój powszedni, czy też – co się sprowadza do tego samego – za swoją pensję. Wiecie to wy i wiem to ja. Cóż to więc za szaleństwo wznosić toast za niezależną prasę! My, dziennikarze, jesteśmy wasalami, instrumentami w rękach bogaczy, którzy potajemnie spiskują i kierują wszystkim zza kulis! My jesteśmy ich marionetkami! To oni pociągają za sznurki, a my tańczymy! Nasz czas, nasz potencjał i nasze talenty są w rękach tych ludzi. Jesteśmy intelektualnymi prostytutkami!”.

Straszne? Prawdziwe i aktualne? Choć stwierdzenie, że wszyscy dziennikarze to prostytutki, jest mocno przesadzone, ostatnio coraz częściej dostrzegam, jak wiele uniwersalnej prawdy zawiera przemówienie Johna Swintona. Nie tylko dlatego, że są w naszym zawodzie jednostki, ba! – całe redakcje – przekupne i bez zasad. Zawsze tak było, jest i pewnie będzie.

j67 (2020-05-24 14:11:25)

Tak tak z Nadstawnej

Grzegorz z Chetyna (2020-05-24 13:26:09)

do "j67 (2020-05-23 19:00:48)"
Z tego wnioskuję, że ta liczba przy literze "j" to twój wiek!
No cóż, gratuluję... :)

(2020-05-24 10:57:09)

Biłgoraj był totalnie zniszczony, spalony w czasie wojny, nie było tu atrakcyjnych budowli, potem powstały chałupinki próchniejące z czasem, tu nie było co odnawiać, Została zachowana Zagroda Sitarska i wystarczy, jej utrzymanie co parę lat wymaga nakładów, jak każdy obiekt muzealny. Bardzo dobrze, że w Biłgoraju wybudowano wiele domów wielorodzinnych, żeby mieli gdzie mieszkać pracownicy Mewy, BZNS, Bitry i wielu innych zakładów przez wiele lat świetnie prosperujących, dających utrzymanie wielu tysiącom mieszkańców.

j67 (2020-05-23 19:00:48)

Remont Ratusza dawno nie było Głos zabrał architekt budynku Ratusza i miał pewne uwagi co do remontu Przypominam panu ARCHITEKTOWI ZE TO ON SPARTACZY.Ł projekt tego budynku Raturz jest PODPARTY RURAMI bo by sie zawalił Tacy projektanci go zrobili Miałem 13 lat jak go budowali

(2020-05-23 19:00:11)

Tyle nowoczesnych bloków z tymi blokami to przesadziłeś jest odnowione ale tak naprawdę nie ma tu ani jednego odnowionego miejsca czy budynku że ktoś stanie przed nim i powie WOW po prostu jest odnowione .

mac (2020-05-23 11:23:52)

jeszcze nie skończyli a już narzekacie? a byliście na konsultacjach?
pamiętam jak niektórzy narzekali na granitowe krawężniki przy przebudowie ul. Kościuszki, a teraz jakoś nie widać popękanych krawężników. teraz byście narzekali że są betonowe, popękane krawężniki i że zamiast zapłacić i zrobić porządne ( granitowe) to zrobili tanie betonowe.
Prawda jest taka że Biłgoraj jest naprawdę fajnych , odnowionym miastem. Jeżdżę po Polsce i nie widziałem drugiego takiego miasta które ma tak dobre ulice, chodniki, oświetlenie. gdzie wybudowali tyle nowoczesnych bloków.
Ludzie zacznijcie doceniać to co macie

(2020-05-22 17:13:50)

Żelazny pomnik -karabin to dzieło sztuki, tylko tępoty tego nie wiedzą, bo w ogóle nie mają pojęcia o sztuce. Natomiast ten betonowy koszmarek jest totalnym badziewiem, na pewno nie ma nic wspólnego ze sztuką artystyczną.

Jas (2020-05-22 13:53:40)

Przeciez jak urzedas kroczy do jakze waznej pracy dzieki ktorej w ogole wszystko funkcjonuje musi to robic w warunkach estetycznych zeby pozniej wydajnie i sumiennie pracowal. Z drugiej strony - gdyby zwolnic wszystkich niepotrzebnych (czyli prawie wszystkich) urzednikow to mozna by takie modernizacje co rok robic.

Logan (2020-05-22 13:11:04)

Do Waldka. Pierwszy przykład z brzegu. Przyplywamy promem do Immingham i co widzimy. Miasto pokryte dziurawym asfaltem, chodniki jak 30 lat temu w naszych miastach, wyliniale trawniki, budy przypominające nasze stare chałupy, wszystkie szare i brudne mnóstwo śmieci na ulicach. Prawda że zachwycający widok Zjednoczonego Krolestwa?

do Waldek (2020-05-22 12:21:59)

kiedy możemy przyjechać?
A chyba granice są zamknięte - epidemia, koronawirus :-)

Waldek do logan (2020-05-22 11:39:30)

To ty chyba Anglii nie widziałeś. Przyjedź i zobacz jak jest pięknie.

mieszkaniec Bigo (2020-05-22 10:55:06)

Czy nie można przenieść gdzieś z boku tego żelaznego pomnika ? Zastanówcie się, a może już za późno ?

(2020-05-22 09:15:01)

Czy herb naszego miasta będzie gdzieś widoczny po tej przebudowie bo jakoś nie widać go za bardzo na mieście. Mi

logan (2020-05-22 08:45:46)

nie wiem co London ogladal w telewizji,moje wrazenia z Anglii,po kilkudziesieciu wizytach,to balagan,smiecie i brud w miejscach publicznych,deszcz mgla i wiatr praktycznie codzieniie i ohydne jedzenie z niesmiertelna fasolka z boczkiem lub omlety na sniadanie

Do wpisu poniżej (2020-05-22 08:14:29)

Kiedy mozemys przyjechać?

London (2020-05-21 23:47:53)

Po co tyle betonu i granitu? Przyjedźcie do Anglii to zobaczycie co znaczy park. Piękne drzewa, trawa i zieleń.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Koncert zakończył warsztaty muzyczne

Biłgoraj uczcił ofiary sowieckiej agresji na Polskę

Powiatowe święto plonów

I Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego

Przygotowanie szkół powiatowych do nowego roku szkolnego w stanie epidemii

Pokazy wyszkolenia kawaleryjskiego

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Rekrutacja do szkoły muzycznej w Biłgoraju

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Biłgoraju ogłasza zapisy na rok szkolny 2020/2021 dla kandydatów w wieku 7 - 16 lat. Karta...