Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Remont ulicy Kościelnej w Turobinie na ukończeniu

Dodał: red Data: 2018-08-16 13:39:55 (czytane: 2956)

Kolejne inwestycje drogowe w naszym Powiecie są na ukończeniu. Niebawem zostanie oddana do użytku ulica Kościelna w Turobinie. W bieżącym roku zostały uruchomione dodatkowe pieniądze z dotacji celowej budżetu państwa, które rząd zadecydował się przeznaczyć na inwestycje w drogi lokalne w całej Polsce. Lubelskie dostało 38 mln zł.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolCzęść z tych środków trafiło do Turobina. Na remont ważnej ulicy w centrum miejscowości przeznaczonych zostało około 640 tys. zł dotacji. Chodzi o remont i przebudowę ulicy Kościelnej. Dotacja to 80% wartości całej inwestycji, która zamyka się sumą blisko 800 tys. zł. -Gmina Turobin znalazła się na I miejscu listy samorządów, jako jedna z nielicznych które otrzymały promesę .Jedynie 10% samorządów , które składały wnioski otrzymały dotację. W imieniu mieszkańców Gminy Turobin, chciałbym serdecznie podziękować za udzielone wsparcie Wojewodzie Lubelskiemu Przemysławowi Czarnkowi, posłowi na Sejm RP Sławomirowi Zawiślakowi i posłowi na sejm RP Piotrowi Olszówce - mówi w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl Andrzej Kozina, radny Rady Powiatu w Biłgoraju.

ulica_koscielna_turobin.jpg

To nie jedyne środki dla najbardziej wysuniętej na północ gminy naszego Powiatu. W tym roku Gmina otrzymała także od Wojewody Lubelskiego około 1 mln zł na inwestycję w miejscowości Żurawie. -Będzie tam budowana wąwozówka, powodziówka oraz przebudowany most. Mieszkańcy tej miejscowości są bardzo wdzięczni za okazane wsparcie, to jest bardzo ważne inwestycje dla Żurawia - podkreśla zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Turobin, Józef Mróz.

Reklama.

Wcześniej też dzięki dotacji od Wojewody, a także zgromadzonych środkach gminnych możliwy był remont ulic Staszica, Dekerta i Hetmana Górki w Turobinie oraz budowa wąwozówki w Tarnawie Dużej. -Bardzo ważnym elementem jest korzystanie ze środków zewnętrznych. Mam nadzieję że już niedługo dzięki wsparciu rządowemu , będziemy mogli utworzyć Dzienny Dom Seniora w Tarnawie Dużej - kwituje Kozina.

/red./

Tagi: inwestycje drogowe   gmina turobin   andrzej kozina   ulica kościelna

Zobacz także

Program chodnikowy powiatu biłgorajskiego. Rusza kolejna edycja

Dodane: 2020-05-23 08:57 - Komentarze  (3)  czytane (818)

TAGI: program chodnikowy, powiat biłgorajski, budowa chodników, tomasz rogalaKomentarze (2)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.232.62.209

Józef Mróz (2018-09-05 22:45:24)

Drogi które robią się obecnie w Żurawiu czyli wąwozówka i powodziówka też mogłyby być zrobione wcześniej, przez dwie kadencje czyli 8 lat mówiłem o tym urzędującemu wójtowi. Powtarzali to także mieszkańcy Żurawia na każdym zebraniu z udziałem wójta. Więc skąd realizacja w roku wyborczym?

(2018-08-19 08:31:07)

Pytanie do Pana Koziny, dlaczego akurat w roku wyborczym zostały przyznane dofinansowania do dróg i dlaczego nie mówi się od kiedy były składane wnioski? Wnioski były składane od 2016 roku o czym nie tylko pan Mróz również wie. Skąd zatem taka wdzięczność i zachwyt skoro mogło to być zrobione dużo wcześniej?

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Diagnostyka i warsztaty

Kursy prawa jazdy

Ogłoszenia