Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Relikwie św. Jana Pawła II w Tereszpolu (FOTO, AUDIO)

Dodał: red Data: 2018-05-14 16:24:51 (czytane: 2701)

W Gminie Tereszpol odbyła się wyjątkowe uroczystości. Była to intronizacja i wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II do kościoła Matki Bożej Częstochowskiej i XII Dzień Patrona Szkoły w Tereszpolu Zaorenda. Wprowadzenia relikwii dokonał były osobisty sekretarz dwóch papieży - arcybiskup metropolita lwowski ks. Mieczysław Mokrzycki.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajUroczystości odbyły się w godzinach przedpołudniowych.

relikwie_swietego_jana_pawla_ii.JPG

Uroczystą Mszę świętą, podczas której dokonano intronizacji relikwii św. Jana Pawła II do kościoła Matki Bożej Częstochowskiej w Tereszpolu poprzedziła procesja z relikwiami, po której metropolita lwowski, były osobisty sekretarz Papieża Polaka ks. Mieczysław Mokrzycki przekazał relikwiarz parafii.

antoni_gebala.JPG

W roku św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży i w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczestniczymy w historycznym i ważnym wydarzeniu. To wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II, obchody 12. rocznicy nadania szkole w Tereszpolu Zaorendzie imienia naszego Wielkiego Rodaka, a także obecność wśród nas arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego, byłego sekretarza Ojca Świętego - świadka życia i pontyfikatu św. Jana Pawła II. Niech to pomoże nam bardziej przylgnąć do Boga gorliwie i z wiarą - mówił we wstępie do uroczystości proboszcz tereszpolski ks. Antoni Gębala.

mieczyslaw_mokrzycki.JPG

-Z wielką radością przyjąłem zaproszenie waszego księdza proboszcza, aby dzisiaj dokonał intronizacji relikwii św. Jana Pawła II do tutejszej parafii, i tą droga podzielił się także wspomnieniami o życiu świętego, u którego boku mogłem pełnić kapłańską posługę przez 10 lat - przyznał arcybiskup Mokrzycki. W homilii mówił o tym, czego uczy nas dziś świętość Jana Pawła II, kim był i kim powinien być dla nas. Posłuchaj:

Dopełnieniem uroczystości, były obchody Dnia Patrona w Szkole Podstawowej w Tereszpolu Zaoreda, która od 12 lat nosi imię Papieża Polaka - Jana Pawła II. Na uroczysty apel, przygotowany przez społeczność szkoły złożyły się polskie pieśni patriotyczne, tańce narodowe, przybliżenie sylwetek wielkich Polaków oraz wymowna i pełna symboliki synteza polskich dróg do wolności, poświęcenia pokoleń Polaków w walce o suwerenną i niepodległą Ojczyznę.

szkola_tereszpol_zaorenda.JPG

Hasłem przewodnim uroczystego apelu z okazji 100-lecia niepodległości Polski, były słowa św. Jana Pawła II wypowiedziane w Warszawie w 1979 roku: -Polska jest matką szczególną. Niełatwe są jej dzieje, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich stuleci. Jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierpi. Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 148

Tagi: arcybiskup mieczysław mokrzycki   relikwie świętego jana pawła ii   tereszpol   szkoła tereszpol zaorenda

Zobacz także

Rowerem do Czarnej Madonny

Dodane: 2019-03-25 17:38 - Komentarze  (0)  czytane (85)

TAGI: rowerowa pielgrzymka na jasną górę, biłgorajska pielgrzymka rowerowa, rowerem na jasną górę, pielgrzymka rowerowa biłgorajKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.243.17.113

XX (2018-05-16 12:27:30)

DZIK

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Dzień sołtysa

III Międzyprzedszkolna Olimpiada Matematyczna

KGW - regionalne konsultacje

Bieg "Tropem Wilczym"

Powiatowa Gala Mistrzów Sportu

Studniówka RCEZ

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Memoriał Eugeniusza Sołtysiaka (WYNIKI)

W Biłgoraju, na obiektach OSiR odbył się Memoriał Lekkoatletyczny Eugeniusza Sołtysiaka. Rywalizowali uczniowie szkół podstawowych...