Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Relikwie błogosławionej lekarki i pielęgniarki w biłgorajskim szpitalu (FOTO)

Dodał: red Data: 2018-03-20 20:41:05 (czytane: 1891)

W biłgorajskim szpitalu rozpoczęła się peregrynacja relikwii lekarki bł. siostry Ewy Noiszewskiej i pielęgrniaki, bł. siostry Marty Wieckiej. Podczas tygodnia obecności relikwii w szpitalu codziennie sprawowana będzie Msza święta oraz przybliżane będą osoby błogosławionych.

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, BiłgorajRelikwie pielgrzymują po placówkach medycznych Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej, związane są z jubileuszem 25-lecia Diecezji oraz przygotowanie do tegorocznej pielgrzymki służby zdrowia na Jasną Górę., która odbędzie się pod koniec maja br. Wraz z relikwiami peregrynuje również obraz "Szlachetni Polacy w służbie zdrowia".

peregrynacja_szpital_bilgoraj.JPG

-Nabożeństwa sprawowane będą w naszej szpitalnej kaplicy, składać się na nie będzie codzienna Msza święta, koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy towarzyszące. kaplica jest wyjątkowym miejscem w szpitalu, przyjść do niej może każdy, by szukać sił pokrzepienia i swój trud, swa chorobę połączyć z krzyżem Chrystusa - podkreśla ks. Grzegorz Kawa kapelan biłgorajskiego szpitala.

peregrynacja_szpital_bilgoraj_1.JPG

Podczas peregrynacji przybliżone zostaną także sylwetki błogosławionych sióstr. -To są ludzie, będący wzorami dla nas, dobrymi przykładami do naśladowania w służbie Bogu i drugiemu człowiekowi. Chcemy się modlić za szeroko rozumianą służbę zdrowia, ale także za chorych i cierpiących. Wypraszać potrzebne łaski i umocnienia na drodze życia - dodaje.

Reklama.

Peregrynacja relikwii w Biłgoraju rozpoczęła się koronka do Bożego Miłosierdzia, po odmówieniu której celebrowana była Msza święta. Przewodniczył proboszcz parafii św. Marii Magdaleny w Biłgoraju, ksiądz dziekan Witold Batycki. Z biłgorajskiego szpitala relikwie zostaną przekazane do DPS-ów, a następnie do placówek medycznych w Szczebrzeszynie.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 19

Tagi: relikwie   peregrynacja   szpital w biłgoraju   ks. grzegorz kawa

Zobacz także

Odnawiajcie wiarę w sercach!

Dodane: 2018-07-15 09:30 - Komentarze  (0)  czytane (318)

TAGI: odnawiajcie wiarę w sercach, komentarz do ewangelii, ks. sławomir korona, ewangeliaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.198.170.159

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Cult Style 2018

I Biłgorajska Wyprzedaż Garażowa

Pokaz musztry - Osuchy 2018

Apel poległych /fragment/. 74. rocznica Bitwy pod Osuchami

Zakończyły się Dni Biłgoraja

Festyn Prozdrowotny "Czas na zdrowie"

Konkursy

BIŁGORAJ: Kabaret JURKI w Biłgoraju
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Dodatkowe środki na drogi lokalne. Jest szansa na kolejne inwestycje w naszym Powiecie

Rząd przekaże w tym roku dodatkowe 500 mln zł na budowę dróg gminnych i powiatowych w całej Polsce, z tego Województwo Lubelskie...