Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Rekordowy XVII Dzień Jesiennego Liścia (FOTO, VIDEO)

Dodał: red Data: 2018-11-10 16:23:00 (czytane: 8240)

Ponad 95 tys. zł zebrali organizatorzy XVII edycji imprezy charytatywnej pn. "Dzień Jesiennego Liścia", która odbyła się dziś w Szkole Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju. W tym roku głównym celem wydarzenia była pomoc niepełnosprawnemu Jakubowi Brodziakowi.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj"Dzień Jesiennego Liścia" to największa impreza charytatywna na Ziemi Biłgorajskiej. Podczas XVII edycji udało się uzbierać i przekazać potrzebującym dzieciom blisko 600 tys. zł. W jej przygotowanie włącza się cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 5 od uczniów przez nauczycieli na rodzicach skończywszy.

Z pomocą jednak włączają się także ludzie dobrego serca z całego regionu, m. in. członkinie Uniwersytetu Trzeciego Wieku przygotowały "pierogowe szaleństwo". Na aukcje przedmioty przekazały najważniejsze osoby w Państwie politycy, duchowni ale także sportowcy i artyści. Nie zabrakło także darów od mieszkańców Regionu. tradycyjnie był "Sklepik pod złotą rybką", kawiarenka i stoiska kulinarne oraz rękodzieła.

dzien_jesiennego_liscia_bilgoraj_3.JPG

-Każda z klas, a w naszej szkole mamy ich 34 wystawiła swoje, obficie zapełnione stoisko, kupić można było domowe przetwory, ciasta, soki, dania obiadowe i sałatki oraz różnorodne przekąski i smakołyki, a także rękodzieło. Wszystko to w ekspresowym tempie było kupowane. Serca otworzyli nie tylko rodzice i dzieci, ale także, ci którzy skorzystali z naszego zaproszenia - podkreśla dyrektor Teresa Bogdanowicz - Bordzań. Otwartość i solidarność - obok przedsiębiorczości - to jedna z cech mieszkańców Biłgoraja. Nie dziwi to zwłaszcza, gdy akcji przyświeca pomoc potrzebującym dzieciom.

dzien_jesiennego_liscia_bilgoraj_1.JPG

W tym roku, Jesienny Liść organizowany był dla Kubu Brodziaka. Kuba obecnie ma czternaście lat. W wieku czterech lat zachorował na wirusowe zapalenie mózgu, które spowodowało spustoszenie w jego organizmie. -Następstwem tej choroby był czterokończynowy paraliż i padaczka. Mój syn bardzo długo powracał do zdrowia, od nowa poznawał świat, uczył się jeść, mówić, do tej chwili nie może samodzielnie siedzieć nie mówiąc o chodzeniu. Pierwsze słowa powiedział dopiero po czterech miesiącach, co było niesamowicie wzruszające, gdyż lekarze nie dawali nadziei, że on kiedykolwiek będzie mówił. Nadzieję daje nam wszczepienie do mózgu Kuby stymulatora, mającego na celu wyciszenie nieskoordynowanych ruchów ciała i napięć. chcemy także starać się o przeszczep komórek macierzystych - tłumaczyła mama chłopca, Anna Brodziak.

dzien_jesiennego_liscia_bilgoraj_2.JPG

Tegoroczna edycję Dnia Jesiennego Liścia patronatem honorowym objęła Agata Kornhauser - Duda. -Proszę przekazać pozdrowienia dla całej społeczności szkolnej, organizatorów i uczestników akcji charytatywnej. Życzę pomyślności w organizacji wydarzenia oraz zebrania jak największej sumy pieniędzy - napisała w liście do organizatorów Pierwsza Dama. Swego błogosławieństwa przedsięwzięciu i wszystkim osobom w nim uczestniczącym udzielił Prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak.

Reklama.

Obok zakupów na przygotowanych stoiskach, ważnym elementem imprezy jest licytacja zgromadzonych przedmiotów. Wylicytować można było broszka z krzemienia pasiastego w srebrze przekazana przez Agatę Kornhauser - Duda, akwarela "Warszawa Sejm RP" przekazana przez Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, filiżanka z wizerunkiem Orła Białego przekazana przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, pióro z grawerem Minister Edukacji Narodowej, medal upamiętniający Jubileusz 600-lecia Prymasostwa w Polsce czy koszulkę z autografem Roberta Lewandowskiego z limitowanej edycji.

dzien_jesiennego_liscia_bilgoraj_4.JPG

W dużej mierze wydarzenie to wkład pracy rodziców. -Każdy z nas jest rodzicem i możemy sobie tylko wyobrażać, w jak trudnej sytuacji są rodzice Kubusia. Dlatego to nie ma znaczenie, który raz się w to angażujemy, najważniejsze, że wszyscy „stajemy na głowie”, aby zrobić, jak najwięcej. Jest to jedna z największych akcji, w której możemy zobaczyć, jak solidarni są mieszkańcy Biłgoraja i wszyscy jesteśmy dzisiaj tutaj, aby pomóc Kubie - przyznaje współorganizatorka jednego ze stoisk, Anita Maińska.

dzien_jesiennego_liscia_bilgoraj_6.JPG

Wszystkie sprzedawane smakołyki zostały wykonane z własnych produktów przez biłgorajan i sprzedawane były za symboliczną opłatę. Wszystkie zebrane środki trafią na pomoc dla chłopca. Za okazaną wsparcie i podjęte działania wszystkim dziękowała rodzina Kuby.

patronat_medialny_bilgorajcompl.jpg

Zdjęć w galerii: 270

Tagi: dzień jesiennego liścia   biłgoraj   szkoła podstawowa nr 5 w biłgoraju   akcja charytatywna

Zobacz także

Przedszkolaki dla Babci i Dziadka (FOTO)

Dodane: 2020-02-25 15:46 - Komentarze  (0)  czytane (340)

TAGI: dzień babci i dziadka, samorządowe przedszkole nr 3, oświata biłgoraj, przedszkola biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.175.113.29

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia