Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Rejon Energetyczny do likwidacji?

Dodał: red Data: 2012-01-16 14:07:34 (czytane: 10241)

Po Wydziale Pracy Sądu Rejonowego w Biłgoraju i planach likwidacji Oddziału Celnego, czarne chmury zbierają się nad Rejonem Energetycznym w Biłgoraju. PGE Dystrybucja chce połączyć swoje zakłady.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajPolska Grupa Energetyczna Dystrybucja realizuje projekt, który ma ograniczyć koszty funkcjonowania rejonów i posterunków energetycznych oraz zwiększyć ich wydajność pracy. Spółka informuje, że zmiany potrwają do końca 2013 r.

-Rezultatem podjętych zmian ma być likwidacja Rejonów Energetycznych w Hrubieszowie, Biłgoraju, Krasnymstawie, Przeworsku, Przemyślu i Włodawie. Likwidowane Rejony Energetyczne, mające dotychczas w swojej strukturze zwykle po 4 Posterunki Energetyczne zostaną przekształcone w Posterunek Energetyczny. W ten sposób ma być przekształcony – wedle przekazanych mi informacji np. Rejonowy Zakład Energetyczny w Biłgoraju - zaznacza poseł Sławomir Zawiślak.


rejon_energetyczny_bilgoraj.JPG


RE Biłgoraj obsługuje ponad 43 tys. odbiorców energii elektrycznej, a obszar jego działania stanowi powiat biłgorajski województwa lubelskiego. Łączny obszar działania Rejonu Energetycznego w Biłgoraju wynosi ponad 2 tys. km2. Roczna sprzedaż energii elektrycznej to ponad 95 tys MWh. Na terenie RE Biłgoraj eksploatowane są linie napowietrzne nn - 1177,456 km, linie kablowe nn - 253,120 km, linie napowietrzne SN - 1248,229 km, kinie kablowe SN - 78,36 km, stacje trafo SN/nn - 928 szt. Eksploatacją urządzeń zajmuje się pięć Posterunków Energetycznych: PE Biłgoraj, Józefów, Frampol, Tarnogród i Żółkiewka.

Reorganizacja pracy zakładów energetycznych wywołuje zaniepokojenie pracowników energetycznego giganta. Rejon Energetyczny Biłgoraj na koniec sierpnia 2011 r. zatrudniał 97 pracowników. -Nie wiemy co będzie w najbliższej przyszłości i w którą stronę pójdzie ew. reorganizacja, redukcje etatów będą na pewno. Tworzyliśmy i tworzymy ten rejon i posterunki energetyczne, dziś słyszymy, że będą likwidacje i zwolnienia – usłyszeliśmy w RE Biłgoraj.

Reklama.

Tematem tym zajął się m. in. posłowie Jacek Czerniak, Sławomir Zawiślak i Piotr Szeliga. Za pośrednictwem Marszałka Sejmu skierował do Mikołaja Budzanowskiego interpelację poselską. Poseł SLD pyta w niej Ministra Skarbu m. in. o przyczyny likwidacji rejonów energetycznych w Kraśniku, Biłgoraju, Janowie Lubelskim, Radzyniu Podlaskim, Lubartowie, Hrubieszowie i Łukowie. Poseł chce wiedzieć ile osób straci pracę w konsekwencji proponowanych przez Zarząd PGE Dystrybucja S.A. Zmian i czy przewidzianym do zwolnienia pracownikom zaproponowane będą alternatywne miejsca pracy w spółce.

Poseł Piotr Szeliga powiedział w rozmowie z bilgoraj.com.pl, że jeśli dojdzie do likwidacji Rejonu Energetycznego w Biłgoraju, to będzie to kolejny cios dla Biłgoraja spowodowany nieprzemyślanymi reformami koalicji PO - PSL. -Rząd dzisiaj szuka oszczędności nie tam gdzie trzeba. Niestety ceną tych działań jest utrata pracy przez Polaków - uważa Szeliga.

-Jest bardzo wiele niejasności i wątpliwości, które chciałbym by Minister Skarbu i spółka wyjaśniła, nie wiem np. czy plan likwidacji rejonów energetycznych m. in. w Biłgoraju była poprzedzana konsultacjami społecznymi z załogą, kolejna kwestią jest pytanie, czy likwidacja rejonów energetycznych wpłynie na jakość usług i czy ew. awarie sieci elektroenergetycznej będą usuwane na bieżąco czy też będą długie przerwy w dostawie energii. Ponadto pozostaje kwestia pracowników i zwolnień – wyjaśnia w rozmowie z bilgoraj.com.pl Jacek Czerniak.

Poseł SLD zaznacza także, że lokalny rynek pracy w miejscowościach, gdzie przewidziane są likwidacje RE nie jest w stanie wchłonąć wykwalifikowanej kadry wąskiej specjalizacji pracowników. Jak podkreśla Czerniak, ew. wprowadzenie zmian organizacyjnych w formule zapowiedzianej przez kierownictwo spółki pociągnie za sobą lawinę protestów i być może o wiele bardziej drastycznych form wyrażania sprzeciwu.

Interpelację poselską do Mikołaja Budzanowskiego Ministra Skarbu Państwa w sprawie ewentualnego wdrażania projektu Optymalizacja pracy rejonów i posterunków energetycznych, przygotowanego przez Zarząd PGE Dystrybucja S.A. złożyli także posłowie PiS Sławomir Zawiślak i Solidarnej Polski Piotr Szeliga. Szeliga zwrócił uwagę na to, że jest to pierwszy etap do prawdopodobnej prywatyzacji PGE. Jednocześnie poseł pyta Ministra m. in.: o konsekwencje planowanych likwidacji oddziałów dla pracowników i odbiorców.


/bilgoraj.com.pl/

Zobacz także

Apel Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych do osób sprzedających napoje alkoholowe

Dodane: 2020-08-05 15:34 - Komentarze  (0)  czytane (176)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.216.134.176

Marek (2012-01-24 14:31:30)

Ten rząd i tych ludzi ,którzy podejmują takie decyzje jak likwidacja zakładów energetycznych podstwił ich pod mur i kazał roszczelać jak to robią w chinach
za korupcje bo to jest korupcja z likwidować a potem sprzedać za lapówkę
jak warszawskie zakłady energetyczne Niemcom.A ludzi pozbawić środków do życja.Ci ludzie pracujący w tych zkładach utrzymują całe rodziny i placą podatki do państwa . A nie myście że prąd będzie tańszy ,miała być bezyna tasza ,rozmowy telefoniczne tańsze jak wejdzie k

jot e (2012-01-19 09:33:19)

Wczoraj był w Biłgoraju w zakładzie energetycznym poseł Jacek Czerniak,który wcześniej w Sejmie składał interpelację w sprawie likwidacji zakładu.Ciekawe co powiedział?Jakoś nic o tym na portalu.Czyżby poseł nie z tej opcji co redakcja czy też nie sam tak dobrze zorientowani jak udają?"

(2012-01-19 00:04:11)

SZELIGA NIC NIE ZAŁATWI DLA BIŁGORAJA JAK I ROSŁAN BURMISTRZ PRZEZ SWOJĄ PRACĘ W URZĘDZIE NIE ZROBIŁ NIC ABY BYŁO NOWYCH MIEJSC PRACY. O SWOICH ZADBAŁ I SZKOŁY ZLIKWIDUJE .,

(2012-01-19 00:02:09)

HA HA HA SZELIGA MIŁBYĆ NA DOBROBYT W BIŁGORAJU W SEJMIE A TU JAK SZELIGA ZOSTAŁ POSŁEM WSZYSTKO IDZIE W P ... DU. DLA MNIE TEN POSEŁ TO NIESZCZEŚCIE DLA MIASTA. PECH DLA MIASTA.

asa (2012-01-18 23:27:45)

Mam propozycję.
Ja nie mam pracy i nie mogę znaleź. Tak martwicie się o osoby tracące ją... dajcie i mnie pracę, chociażby w upadającym RE.
W czym lepszy jest nowy bezrobotny od bezrobotnego od kilku lat??

(2012-01-18 21:41:51)

Ostatni gasi światło w Biłgoraju po zamknięciu wszystkiego.

Wyborca (2012-01-18 18:31:10)

Niedawno wpakowali parę milionów w rozbudowę biurowca, dobudowali jeszcze kilkanaście biur. A teraz likwidacja, tak rządzi solidarnościowa hołota. Bez żadnego zastanowienia najpierw topi grubą kasę w remont. A następnie likwiduje firmę. Czy ktoś wie kto podjął decyzję o rozbudowie biurowca i co to był za debil?

adam do mac (2012-01-18 13:34:22)

cd... a jak są pieniądze to je wydajesz i wszyscy na tym zyskują a nie na tym ze siedzisz w domu. Nie uzdrowisz Polski sprzedając szpitale lub zamykając szkoły, sam skażesz się tylko na unicestwienie będąc ciemnym, niedouczonym popychadłem w Europie, pracującym za najniższą krajową, chwalącym Tuska.

adam do mac (2012-01-18 13:32:10)

Dobrze myślisz, lecz do końca Ci to nie wychodzi. Słuchaj, rachunki i tak będą rosły czy zwolnią 100 czy 1000 osób, bo nie w tym rzecz. Chodzi o to żeby ludzie mieli pracę a nie zakłady energetyczne dorabiały się. Liberalizmu nie wprowadzisz w Polsce jak cała Europa jest socjalna, zjedliby nas na śniadanie, nie mówiąc o Chinach i tamtej gospodarce, teraz nie jest dobry czas dla takiej idei, teraz trzeba dbać o każde stanowisko pracy, bo jak jest praca to są pieniądze a jak są pieniądze to je wyd

myk (2012-01-17 22:20:07)

Ludzie zacznijcie myśleć, nie dajcie się dzielić i wzajemnie napuszczać. Inne kraje zamykają w Polsce swoje fabryki, aby u siebie chronić miejsca pracy. Dlaczego? Bo tam gdzie bezrobocie, tam bieda i zastój.

mac (2012-01-17 20:50:07)

Czy ja gdzieś napisałem że rachunki bedą niższe? Ale jak zatrudnią kolejne 100 osób, aby każdy miał prace, to chyba dalej bedą podwyższać opłaty? Zastanów sie troche.

do mac (2012-01-17 16:48:41)

chlopie na jakim swiecie ty zyjesz ja ci gwarantuje tak czy inaczej rachunki za prad i tak beda wyzsze - czy widziales w tym kraju jakas obnizke,!!!!!!!! obudz sie bo takimi durnymi komentarzami tylko robisz smietnik na tej stronie

realnie (2012-01-17 15:21:10)

Realia się zmieniły, to nie takiee czasy jak w latach dziewięćdzisiątych, gdy na majątku dawnych zakładów tworzono coś nowego i przy okazji niektórym urosły fortuny. Wtedy ludzie wygłodzeni pustymi sklepami schyłku PRL, kupowali wszystko. Była dobra koniunktura na produkt,na nowe zakłady, niestety teraz rynek nasycony, kryzys, nawet BRW ma problemy i inni też.

mac (2012-01-17 12:07:08)

Jeszcze troche aby cos zalatwic bedziemy jezdzic do Lublina a z czasem do Warszawy. Bilgoraj kiedys pieknie sie rozwijal, powstal black, model(mimo podologi tam panujacej) pol skone. A teraz? Skoro kiedys sie.udawalo teraz tez mozna!!!

mac (2012-01-17 11:59:49)

Szkoda mi kazdego czlowieka co traci prace,ale mam pewne przemyslenia. Jak dostajecie rachunki za prad to psioczycie ze takie wysokie,ale jak chca zmniejszyc koszty to protestujecie. Ciekawi mnie czy tez tak byscie sie denerwowali jakby zamykali np. W janowie czy tomaszowie. Miejsca pracy.nalezy tworzyc (banal) ale poprzez pozyskiwanie inwestorow i tworzeniu nowych firm, a nie w adminiatracji czy utrYmywaniu zbednych szkol

gdzi jest po? (2012-01-17 11:20:50)

nie ma! sprawa jest prosta likwidują wszystko co się da! Fundują nam zwyżki! I cieszą się że jelenie na nich zagłosowali. pis niestety nie może zdziałać gdyż mają mniejszość więc po ładuje w d..e jak tylko chce KAŻDEGO!

Jan (2012-01-17 11:14:56)

Burmistrz znalazł cudowny sposób na oszczędności likwidować co się da i zwalniać ludzi którzy płacą podatki utrzymują rodziny,zabierając im prawo do godnego życia . Tak jest prościej i najszybciej, a gdzie tworzenie miejsc pracy bo tak robi prawdziwy gospodarz no chyba te 8 etatów w nowym BCK dla swojej żony ale wybraliście sobie burmistrza ha ha

następny do likwidacji oddział ZUS (2012-01-17 10:45:09)

oddział będzie w Lublinie

to jakaś masakra (2012-01-17 10:43:08)

wszystko likwidują, nic się opłaca - a kto odda nam pieniądze za tworzenie przez lata tego co teraz nieudolnie rządzący niszczą?

(2012-01-17 10:18:15)

a gdzie jest platforma miejscowa ?? gdzie pani doktor ?? dlaczego nie walczy o nasze miejsca pracy ??

(2012-01-17 10:12:26)

zwalniają ludzi żeby grubym rybom żyło się dostatniej a nie po to by prąd był tańszy. Zlikwiduja PGE w Biłgoraju i innych miastach a energia będzie drożedź bo korporacje nie mogą się najeść możecie być pewni. Zwolnić pół miasta to może ludzie by współczulitym którzy tracą pracę i p[ozostają bez środków do życia i ruszyli by na biłgorajską koalicję. Polityka pieniądz dla nich człowiek to mniej niż zero Ludzie obudzcie się bo na was też przyjdzie czas jeśli widzą włodarze ze siedzicie cicho kwesti

~` (2012-01-17 08:42:22)

Te notowania są jak ich uśmiechy fałszywe,panowie Solorz i Walter to koledzy tej bandy Tuska a teraz mają takiego Palikota by robił zamęt a ludzie nie będą zwracac uwagi na ich przekręty.Ktoś kiedyś powiedział,,Siej nie zgodę byś mógł łatwiej rządzic,,to motto PO

Herma (2012-01-17 08:05:49)

Nie pozwólmy koalicji rządzącej doprowadzić nas do tatalnej ruiny. Czy oni nie mają świadomości iż tnąc koszty pozbawiają się dochodów. A gdzie ekonomia? Ludzie tracą pracę a budżet pieniądze. Im to wisi bo w ich portwelach przybywa. Ale najbardziej drażnią mnie ich szydercze uśmiechy. A czego tu jest się smiać? Chyba tylko z tego że tworzą grupę biedaków która będzie im służyć i nadal popierać. I jak to się dzieje że PO nadal ma dobre notowania. MOże ktoś mi odpowie?

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Ostatnie przygotowania do wdrożenia bonu turystycznego

Minister Ziobro w Biłgoraju. Mówił o Funduszu Sprawiedliwości i wyborach prezydenckich

Osuchy 1944. Droga Krzyżowa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Osuchach

Program chodnikowy powiatu biłgorajskiego

Wsparcie dla samorządów powiatu biłgorajskiego z tarczy antykryzysowej 4.0

Raport o stanie powiatu biłgorajskiego za 2019 rok

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ukochane Barwy

2 maja - dzień flagi narodowej. Flaga, godło narodowe i hymn to obok tradycji, historii, kultury i języka podstawa świadomości narodowej...