Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Regionalny rynek nieruchomości w Lublinie

Dodał: red Data: 2021-09-16 13:49:36 (czytane: 761)

Rynek nieruchomości w Lublinie przyciąga inwestorów, kusząc ich przystępnymi cenami nieruchomości oraz stałym dopływem osób poszukujących mieszkań do wynajęcia. Jesteś zainteresowany zakupem mieszkania w Lublinie? Zobacz, ile możesz zarobić na jego wynajmie.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajIle kosztuje mieszkanie na lubelskim rynku nieruchomości?
W porównaniu do innych dużych miast w Polsce ceny mieszkań w Lublinie są wciąż atrakcyjne. Z raportu PKO Bank Polski wynika, że w I kwartale 2021 r. osoby kupujące lokale mieszkalne na terenie tego miasta musiały zapłacić średnio:
- 6 754 zł za mkw. - gdy transakcja miała miejsce na rynku wtórnym (cena ofertowa wynosiła 7 000 zł za mkw.),
- 5 957 zł za mkw. - w przypadku transakcji na rynku pierwotnym (cena ofertowa również była wyższa i wynosiła 6255 zł za mkw.).

Co ciekawe, w Lublinie mieszkanie w podanych wyżej cenach można zakupić w dzielnicach sąsiadujących z centrum - Kalinowszczyźnie, Bronowicach czy Tatarach. To obszary dobrze skomunikowane i posiadające rozwiniętą infrastrukturę społeczną.

Tańszy lokal można nabyć w dzielnicach Węglin Północny i Południowy oraz Czechów Północny i Południowy. Dzielnice te są wysoko oceniane pod względem dostępu do terenów zielonych, otoczenia przyjaznego dzieciom i bezpieczeństwa.

Czy można zarobić na wynajmie mieszkań w Lublinie?
Lublin to rozwinięty rynek nieruchomości na wynajem – powodem jest stały napływ ludności. Co roku do miasta przyjeżdżają m.in. studenci, którzy poszukują kawalerki lub pokoju na czas trwania roku akademickiego.

rynek_nieruchomosci_lublin.jpg

Aktualnie Lublin jest wciąż rozwijającym się ośrodkiem akademickim - na terenie miasta działa kilka uczelni publicznych i prywatnych szkół wyższych (w tym Katolicki Uniwersytet Lubelski i Uniwersytet Medyczny). Inną grupą najemców są cudzoziemcy, którzy w Lublinie poszukują pracy. To sprawia, że mieszkania do wynajęcia (sprawdź oferty: https://gethome.pl/mieszkania/do-wynajecia/lublin/) cieszą się dużą popularnością, z kolei ich właściciele mogą na nich zarobić. Ile konkretnie?

Stopa zwrotu z inwestycji zależy od wielu czynników, w tym przede wszystkim lokalizacji mieszkania (ze szczególnym zainteresowaniem spotykają się nieruchomości położone w pobliżu uniwersytetów) oraz jego powierzchni. Według ekspertów istnieje możliwość uzyskania zwrotu na poziomie od 5,5 do nawet 6,8 proc.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania w Lublinie?
Dynamiczny rozwój, jakim charakteryzuje się Lublin, jest jednym z powodów, dla których ten regionalny rynek nieruchomości coraz bardziej skupia uwagę inwestorów. W ostatnich latach na terenie tego miasta powstało wiele nowych osiedli, z których część znajduje się w atrakcyjnych lokalizacjach i dzielnicach cieszących się dobrą opinią.

Inwestorzy mają też spory wybór, gdy mowa o powierzchni mieszkań. Obok najpopularniejszych metraży (lokali dwupokojowych od 35 do 60 mkw.) dostępne są też kawalerki i większe mieszkania, które idealnie nadają się do zaadaptowania na mieszkanie typowo studenckie lub dla tymczasowych pracowników. Ciekawych propozycji nie brakuje zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym.

Czy w czasie pandemii COVID-19 warto inwestować w mieszkania na wynajem w Lublinie? Wiele zależy od docelowej grupy najemców i rodzaju najmu. W przypadku tego miasta zdecydowanie bardziej opłacalny jest wynajem długoterminowy.

*Artykuł sponsorowany

Reklama.

Tagi: rynek nieruchomości   zakup nieruchomości   lublin   lubelszczyzna

Zobacz także

Perły Biznesu 2021. Biłgoraj na II miejscu za rewitalizację Śródmieścia

Dodane: 2021-10-14 15:55 - Komentarze  (3)  czytane (946)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.236.239.91

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Wykopki

W Biłgoraju uczczono ofiary sowieckiej agresji na Polskę

II Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego

Pokaz laserów

Szlakami Roztocza Zachodniego

Kapsułą czasu upamiętni rewitalizację Śródmieścia Biłgoraja

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Wystawa dzieł sztuki Stefan Knapp 1921 - 2021 już otwarta

By uczcić 100. rocznicę urodzin artysty Stefana Knappa dział sztuki Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju przygotowało wystawę czasową...