Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Region: Mogła stracić 300 tys. zł

Dodał: red Data: 2020-05-15 13:06:42 (czytane: 1191)

Rozmowa z dyrekcją banku uchroniła mieszkankę gminy Radecznica przed utratą oszczędności. Kobieta, przekonana, że bierze udział w policyjnej akcji wymierzonej przeciwko hakerom zgodnie z przekazanymi przez oszusta instrukcjami poszła do banku, aby na wskazane przez niego konta przelać swoje oszczędności.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajGdyby nie zweryfikowała opowiadanej przez oszusta historii straciłaby blisko 300 tys. zł. Wczoraj do mieszkanki gminy Radecznica zadzwonił mężczyzna i przedstawiając się jako policjant powiadomił, że wspólnie z innymi służbami prowadzi akcję wymierzoną przeciwko hakerom czyszczącym konta klientów banku. Dla uwiarygodnienia swoich słów mężczyzna polecił wykonać połączenie na numer *112, połączenie miało być wykonane bez wcześniejszego rozłączenia się.

Przekonana, że bierze udział w policyjnej akcji
postępowała zgodnie z tym, o co prosił mężczyzna. Będąc już w banku dowiedziała się, że aby wykonać przelewy na tak duże kwoty musi własnoręcznie wypisać dyspozycje każdego z nich. I to uchroniło ją od utraty oszczędności. Ponieważ wypełniając dyspozycje przeanalizowała sytuację i zaczęła wątpić w prawdziwość historii opowiadanej przez rzekomego policjanta. Aby upewnić się, czy rzeczywiście w banku prowadzone są policyjne działania postanowiła porozmawiać z dyrekcją placówki. Wówczas Pani dyrektor wyjaśniła kobiecie, że cała historia o akcji jest fałszywa a kobieta padła ofiarą próby oszustwa. Szybko zabezpieczono konto pokrzywdzonej i dzięki temu nie straciła oszczędności.

interwencja.png

O zajściu dyrekcja banku powiadomiła policjantów z zamojskiej komendy, również mieszkanka gminy Radecznica złożyła w tej sprawie zawiadomienie o popełnieniu na jej szkodę przestępstwa.

Czytaj więcej: W Nowym Jorku zmarł pochodzący z Biłgoraja lekarz. Był zarażony koronawirusem


Kolejny raz apelujemy o ostrożność. Nie wierzmy w historie opowiadane przez rzekomych policjantów lub też funkcjonariuszy innych służb, którzy przez telefon informują o prowadzonych działaniach i konieczności przelania oszczędności na wskazane przez nich konta. Służby nie działają w ten sposób, telefonicznie nie opowiadają na temat prowadzonych akcji, nie proszą także o realizację transakcji bankowych. W takich sytuacjach nie wolno podejmować pochopnych decyzji, należy dać sobie czas na zastanowienie.

Pod żadnym pozorem nie należy także przekazywać rozmówcy danych, które umożliwiają dostęp do kont bankowych. O próbie oszustwa natychmiast należy powiadomić Policję, dzwoniąc na numer 112.

/D.K-B./ 

Reklama.

Tagi: interwencja banku   zadzwoń na policję   oszustwo   112

Zobacz także

Poezja śpiewana w BCK. Drugi dzień Spotkań to koncert konkursowy i występy przyjaciół (FOTO)

Dodane: 2020-09-26 21:26 - Komentarze  (0)  czytane (257)

TAGI: poezja śpiewana, piosenka autorska, biłgoraj, biłgorajskie centrum kulturyKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.234.143.26

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Biłgoraj uczcił ofiary sowieckiej agresji na Polskę

Powiatowe święto plonów

I Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego

Przygotowanie szkół powiatowych do nowego roku szkolnego w stanie epidemii

Pokazy wyszkolenia kawaleryjskiego

Koncert Pauliny Mazepy, zakończył tegoroczny piknik ekologiczny w Biłgoraju

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Rekrutacja do szkoły muzycznej w Biłgoraju

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Biłgoraju ogłasza zapisy na rok szkolny 2020/2021 dla kandydatów w wieku 7 - 16 lat. Karta...