Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

'Razem możemy więcej' po raz 15. Integracyjna impreza na Autodromie (FOTO, WYNIKI)

Dodał: red Data: 2018-06-09 13:37:19 (czytane: 698)

Już po raz 15. Stowarzyszenie Integracyjno Rehabilitacyjne Osób Niepełnosprawnych „SIRON’’ zaprosiło osoby niepełnosprawne, ich opiekunów i mieszkańców Biłgoraja, na piknik sportowo - rekreacyjny "Razem możemy więcej".

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, BiłgorajWydarzenie współfinansowane przez Urząd Miasta Biłgoraj, Starostwo Powiatowe, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i sponsorów indywidualnych to popularyzacja wyścigów na wózkach osób niepełnosprawnych jako dyscypliny sportowej, integracja środowiska osób niepełnosprawnych oraz promocja Miasta i Powiatu. -Dla mnie najważniejsza jet przede wszystkim integracja nas osób niepełnosprawnych, pozwala zawierać nowe znajomości, czy omówić ważne dla nas sprawy. Na co dzień mieszkamy daleko od siebie, pewnym utrudnieniem w komunikacji jest także nasza niepełnosprawność. Podczas takich wydarzeń mamy szansę się spotkać, porozmawiać, wymienić doświadczeniami - zauważa pochodząca spod Lublina, Ewa Michalak.

razem_mozemy_wiecej_2018.JPG

Głównym jednak elementem pikniku był wyścig na wózkach inwalidzkich pn. "Kryterium Asów". Na starcie zjawiły się zawodniczki i zawodnicy dotknięci para-, i tetraplegią. Łącznie kilkadziesiąt osób. -Sport jest moim sposobem na życie. Podnosi moją aktywność na co dzień i napędza w każdym dniu. Trzeba się przygotować, trzeba być ciągle w dobrej kondycji, trenować, przygotować wózek. To sposób na zdrowie i lepsze samopoczucie, oraz na sens w szarości prozy życia - przyznaje jeden z zawodników, Piotr Nowak.

siron_bilgoraj_2018.JPG

Obecny na wydarzeniu Burmistrz Janusz Rosłan, podkreślał, że poprzez takie imprezy, osoby niepełnosprawne nie tylko przypominają o swej obecności w społeczeństwie, ale także pokazują, że są mimo swych ograniczeń aktywne i kreatywne. -Jestem pozytywnienie zaskoczony organizacja festynu i frekwencją. Bardzo się cieszę, że w Biłgoraju są wydarzenia, które integrują społeczność osób niepełnosprawnych i dają nam wszystkim możliwość zobaczenia ich pasji, talentów i zamiłowania do sportu - zaznaczył.

Reklama.

Wyniki wyścigów na wózkach inwalidzkich - "Kryterium Asów":
Paraplegia kobiet:
I miejsce - Paulina Kostyła;
II miejsce - Ewa Michalik;
III miejsce - Ewa Słomka.

razem_mozemy_wiecej_2018_bilgoraj.JPG

Paraplegia mężczyzn:
I miejsce - Grzegorz Sajdak;
II miejsce - Piotr Pieńkosz;
III miejsce - Mariusz Włodarski.

Tetraplegia mężczyzn:
I miejsce - Mirosław Abramek;
II miejsce - Piotr Nowak;
III miejsce - Tadeusz Nowak.

patronat_medialny_bilgorajcompl.jpg

Zdjęć w galerii: 83

Tagi: razem możemy więcej   siron biłgoraj   wycig na wózkach   niepełnosprawni biłgoraj

Zobacz także

Festyn 'Na ludowo i sportowo'

Dodane: 2018-06-19 12:47 - Komentarze  (0)  czytane (346)

TAGI: festyn sportowy, gmina tereszpol, na sportowo i na ludowo, sport biłgorajKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.144.16.135

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Siłownie i Fitnes

więcej

Kluby sportowe

Zakończyły się Dni Biłgoraja (FOTO, VIDEO)

W Biłgoraju zakończyły się trzydniowe obchody dni Miasta, połączone z 440. rocznicą jego lokacji. W tym roku imprezę z obiektów Ośrodka Sportu i Rekreacji do centrum Biłgoraja, wyłączając z ruchu część ulicy Kościuszki, ulicę Wacek Wasilewskiej oraz część ulicy Ogrodowej. więcej»

Studniówka ZSBiO 2018 (FOTO, VIDEO)

Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju bawili się w Janowie Lubelskim na balu studniówkowym. Był polonez, przemówienia i podziękowania oraz zabawa przy przy przebojach muzyki rozrywkowej. -Dziś odrzućcie troski i bawcie się, za sto dni matura - mówił Starosta Biłgorajski. więcej»

Ogłoszenia