Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Rajd szlakiem inwestycji współfinansowanych z UE

Dodał: red Data: 2019-05-12 11:15:15 (czytane: 2569)

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju wspólnie z Grupą Rowerową PTTK Biłgoraj oraz Urzędem Miasta w Biłgoraju zorganizował Rodzinny Rajd Rowerowy, który na szlak wyruszył dziś tj. 12 maja 2019 roku. Wydarzenie odbyło się w ramach VI ogólnopolskiej akcji promocyjnej „Dni Otwarte Funduszy Europejskich”, zaplanowanej w całej Polsce w dniach 10 - 12 maja br.Głównym celem wydarzenia jest zaprezentowanie efektów realizacji projektów unijnych i zmian, jakie zaszły dzięki Funduszom Europejskim. Zamiarem organizatorów Rodzinnego Rajdu Rowerowego jest połączenie aktywnego wypoczynku ze spotkaniem w gronie przyjaciół, rodziny i znajomych, relaksem i zabawą. Promocja biłgorajskiego zalewu, jako bazy rekreacyjno - wypoczynkowej dla miłośników turystyki rowerowej. To także promowanie walorów przyrodniczych i kulturowych Ziemi Biłgorajskiej oraz propagowanie zdrowego trybu życia i aktywnej formy wypoczynku.

rajd_rowerowy_1.JPG

-Fundusze unijne zmieniły gruntownie oblicze Miasta. Widać to niemal na każdym kroku. Powstało 12 km ścieżek rowerowych, nowe chodniki i ciągi komunikacyjne oraz obiekty użyteczności publicznej, jak choćby Biłgorajskie Centrum Kultury czy Ośrodek Sportu i Rekreacji. Tym wszystkim możemy się pochwalić i być dumni z tego jak udało nam się wykorzystać 15-letnią obecność w strukturach UE. To ponad 138 mln zł pozyskanych funduszy. - mówi wiceburmistrz Biłgoraja, Jarosław Bondyra.

rajd_rowerowy.JPG

Trasa rajdu liczy około 25 km i prowadzi z Biłgoraj, "Głuszcowy Szlak" nad Zalew „Bojary”. -Na rajd wybrałam się z synem, to okazja by wspólnie i aktywnie spędzić czas, by poznać nowe szlaki i przebywać na świeżym powietrzu. mamy piękną okolicę warto ją znać i z tego dobrodziejstwa korzystać - zaznacza Ewelina Gregorczyk. -Taki rajd to okazja zrobić coś dla własnego zdrowia oraz poznać wielu wspaniałych osób - dodaje Anna Pączek. Ponadto organizatorzy - oprócz przejażdżki rowerowej - przewidzieli na zakończenie dodatkowe atrakcje, w tym wspólny poczęstunek oraz konkursy z nagrodami.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: rodzinny rajd rowerowy   fundusze unijne   rajd rowerowy   biłgoraj

Zobacz także

Mistrzostwa województwa w pływaniu

Dodane: 2020-09-21 14:20 - Komentarze  (0)  czytane (462)

TAGI: mistrzostwa województwa w pływaniu, powiat biłgorajski, rwks sparta biłgoraj, sport biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.92.74.105

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Siłownie i Fitnes

więcej

Kluby sportowe

Maraton MTB "Trzy Kamieniołomy" - Żelebsko 2020 (FOTO)

150 zawodników z całej Polski bierze udział w rozgrywanych w okolicach Żelebska, Ignatówki i Pulczynowa zawodach MTB. Szybkie szutry, gładkie odcinki asfaltowe i łagodne wzniesienia - tego nie ma, jest za to trasa wyciskająca siódme poty. To długie i mocne podjazdy oraz szybkie, kręte i wąskie zjazdy, a wszystko w otoczeniu Puszczy Solskiej. więcej»

Ogłoszenia