Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Rajd rowerowy i spotkanie z przewodnikiem

Dodał: red Data: 2020-11-24 08:54:44 (czytane: 2144)

Stowarzyszenie „Dąb” w Ciosmach realizuje projekt „Obywatelski Duet” ,który jest współfinansowany ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Celem projektu jest zwiększenie aktywności społecznej 32-osobowej grupy mieszkańców wiosek Ciosmy oraz Dąbrowica z gminy Biłgoraj poprzez zaangażowanie jej w działalność obywatelską i społeczną.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajProjekt realizowany jest w okresie od 1 kwietnia do 30 listopada br, a w jego ramach zaplanowanych, przygotowanych i zrealizowanych zostało 16 akcji społecznych adresowanych do lokalnych społeczności i odpowiadających na jej potrzeby. Jedną z nich był rajd rowerowy.

rajd_rowerowy_wzgorze_polak.jpg

W niedzielę 20 września br. w Dąbrowicy został zorganizowany rajd rowerowy. Prowadził on na teren jednej z największych bitew partyzanckiej II wojny światowej w Polsce. Porytowe Wzgórze jest położone na Równinie Biłgorajskiej, nad rzeką Branew. To właśnie tam w 1944 roku rozegrała się największa bitwa partyzancka na ziemiach polskich. Miejsce to było celem wycieczki rowerowej, jak też poznanie historii i propagowanie postaw patriotycznych. Była to już kolejna inicjatywa obywatelska zorganizowana przez mieszkańców Dąbrowicy. Łącznie w rajdzie udział wzięło 25 osób. Po dotarciu na miejsce złożyli wieniec oraz zapalili znicze na pomniku poległych partyzantów. Po wysłuchaniu słów przewodnika Mariana Kurzyny o wydarzeniach historycznych, które miały tam miejsce, uczestnicy udali się na poczęstunek. W drodze powrotnej wstąpili do kościoła w Momotach Górnych, gdzie po wysłuchaniu niezwykłej historii tego miejsca rozpoczął się krótki konkurs z nagrodami na temat uprzednio zwiedzonych miejsc. Rajd cieszył się dużym zainteresowaniem, wszyscy uczestnicy mają  nadzieję, że wpisze się na stałe w kalendarz wydarzeń miejscowości.

rajd_rowerowy_wzgorze_polak_1.jpg

Organizacja rajdu i spotkania z przewodnikiem miała służyć wzrostowi integracji społecznej wśród mieszkańców Dąbrowicy, wzrostowi wiedzy na temat walorów przyrodniczych oraz lokalnej historii, zwiększeniu aktywności sportowej, ruchowej i obywatelskiej, wzrostowi zaangażowania mieszkańców.

Stowarzyszenie “Dąb” w Ciosmach
Ciosmy 77, 23-400 Biłgoraj
www.ciosmy.com.pl

Reklama.

Tagi: rajd rowerowy   porytowe   gmina biłgoraj   obywatelski duet

Zobacz także

Ubezpieczenie turystyczne na ferie zimowe – dlaczego warto?

Dodane: 2021-01-21 13:16 - Komentarze  (0)  czytane (1445)

TAGI: ubezpieczenie podróżne, ferie zimowe, ubezpieczenie turystyczne, biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 100.25.42.117

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Hotele i pensjonaty

więcej

Biura podróży

Podróże

Roztocze - tutaj naturalnie wypoczywam

29 grudnia br. odbyła się wideokonferencja, w której wzięli udział wicemarszałek Michał Mulawa, prezes Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Paweł Wójcik oraz dyrektor Dorota Lachowska. Podczas spotkania zostały przedstawione efekty realizowanego projektu „Roztocze - tutaj naturalnie odpoczywam" oraz oficjalne ogłoszona lista certyfikowanych Miejsc Marki Roztocze. więcej»

Zmarła Stanisława Dzikoń

Dziś, po ciężkiej chorobie zmarła Stanisława Dzikoń, zasłużony działacz biłgorajskiego Oddziału PTTK, propagator historii i kultury Ziemi Biłgorajskiej, pracownik i współtwórca Punktu Informacji Turystycznej w Biłgoraju. Miłośniczka turystyki. Miała 61 lat. więcej»

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Rada Powiatu odrzuciła skargę na starostę biłgorajskiego

Rada Powiatu, po rozpatrzeniu skargi z dnia 6 marca br. na działalność...

Będą u nas dwa punkty organizacji Punktów Szczepień Powszechnych (VIDEO)

Na finiszu są przygotowania by w powiecie biłgorajskim otworzyć...

Kolejne samorządy z naszego regionu z dofinansowaniem na instalacje fotowoltaiczne i projekty związane z OZE

Kolejne cztery samorządy powiatu biłgorajskiego otrzymały wsparcie...

GOK w Łukowej pozyskał środki na remont cmentarza w Osuchach

Ponad 178 tys. zł pozyskała dyrekcja i pracownicy GOK w Łukowej...

Wysokie kompetencje pewna przyszłość zawodowa uczniów szkół średnich powiatu biłgorajskiego (FOTO, VIDEO)

Samorząd powiatowy, wspólnie ze szkołami średnimi dla których...

Zostaw 1 procent podatku w powiecie biłgorajskim

1% to nie darowizna. Przekazując 1% decydujemy, że część naszego...

Ogłoszenia