Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Radość w pożegnaniu

Dodał: red Data: 2020-05-24 10:05:06 (czytane: 754)

Zastanówmy się razem, dlaczego to dobrze, że Jezus wstąpił do nieba! Nawet jeśli mamy problemy ze zrozumieniem tego, muszą istnieć powody z religijnej perspektywy. Dzisiaj ludzka natura Chrystusa zostaje wzięta do chwały Boga Ojca.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolZakończenie Ewangelii według świętego Mateusza (Mt 28, 16 - 20):
Jedenastu uczniów udało się do Galilei na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili. Wtedy Jezus zbliżył się do nich i przemówił tymi słowami:
„Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”.

wniebowstapienie.jpg

Komentarz do Ewangelii:
Pożegnania zawsze są smutne. Wiemy to z doświadczenia. Być może pożegnałeś się z kimś, kto podróżował do odległego kraju i nie wiedziałeś, czy go jeszcze zobaczysz. Jeśli świadomie przeżywamy godzinę pożegnania, odczuwamy smutek i żal. Myślimy o przeszłości, a przyszłość wydaje się nam mroczna i beznadziejna. Za każdym razem, gdy się żegnasz kogoś, dochodzi do „doświadczenia śmierci” - wtedy umieranie będzie ostatnim pożegnaniem tutaj na tym świecie.

Jezus przygotował Apostołów i wszystkich wierzących na ostateczny powrót do Ojca Niebieskiego. Jest to w planie Boga, a Jezus mówi o tym: To jest dobre dla Ciebie. Zastanówmy się razem, dlaczego to dobrze, że Jezus wstąpił do nieba! Nawet jeśli mamy problemy ze zrozumieniem tego, muszą istnieć powody z religijnej perspektywy. Było dobrze, ponieważ Jezus poszedł „do domu do Ojca”. Jest Jedynym, Jednorodzonym Synem Bożym, Który stał się Człowiekiem dla nas i dla naszego zbawienia. Ten Syn od wieków był w Ojcu i przyszedł na świat w konkretnym momencie ludzkiej historii. Teraz do niego wraca. Oczywiście nigdy nie opuścił Ojca pod względem bóstwa, ponieważ Ojciec i Syn jest jednym Bogiem w Duchu Świętym. Dzisiaj ludzka natura Chrystusa zostaje wzięta do chwały Boga Ojca.

Wraz z Jezusem my także jesteśmy podniesieni do niebiańskiej chwały. On jest osobą taką jak my. Zatem nasza śmiertelna ludzka natura jest obleczona w nieśmiertelność i wywyższona. Jest to zaszczyt dla całej ludzkości, gdy Chrystus jest ukoronowany jako nasza Głowa chwałą i czcią w glorii swego Ojca Niebieskiego. Jezus idzie do Ojca, aby zesłać Ducha Świętego. Chce wspierać, pocieszać – być z wierzącymi. Ten Duch Święty jest Trzecią Osobą Boską. Wprowadzi uczniów i wszystkich, którzy dzięki ich słowu uwierzą, w pełnię Prawdy. W Duchu Świętym Jezus pozostaje na zawsze w swoim Kościele. Oczywiście już Go nie widzimy, a jednak On tam jest.

Zanim Chrystus, Syn Boży, wstąpił 40. dni po swoim zmartwychwstaniu do Chwały Niebieskiej, chciał pokazać swoim uczniom i nam: „Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego”. Cel ziemskiego życia można jedynie odkryć w perspektywie chwały Nieba. Jesteśmy tylko gośćmi na ziem. Jako śmiertelnicy powinniśmy lokować naszą nadzieję tam, gdzie się nie zawiedzie, ale gdzie się spełni - w Bogu, Który nas kocha i przyjmuje nas jako swoje dzieci. On sam uczynił nas dziedzicami nieba i przekazuje nam to dziedzictwo w wiecznej i błogosławionej komunii z Sobą.

Miłość Boża zwycięża wszystko. Takie jest przesłanie powrotu Chrystusa do Ojca. Wprawdzie przyjdzie On sądzić żywych i umarłych przy końcu czasów, jednakże ofiaruje każdemu zmartwychwstanie – jak wszyscy wierzymy. Można powiedzieć, że człowiek ma wieczną wartość. Sam Bóg chce, abyśmy na zawsze zamieszkali w Jego Domu. W końcu to właśnie dla nas tworzy „nowe niebo” i „nową ziemię”.

I nawet jeśli oczekujemy powtórnego przyjścia Chrystusa na ziemię, nie wiemy, którego dnia ani godziny. Pamiętamy jednak, że „w życiu i śmierci należymy do Pana”, jeśli nawet spotka nas śmierć, to w tej właśnie godzinie spotkamy się ze Zmartwychwstałym Panem. Tutaj także wierzymy i ufamy, że śmierć nie jest końcem, ale dla wszystkich, którzy umierają w Chrystusie, początkiem wiecznej doskonałości.

Przywołujmy wstawiennictwa Najświętszej Maryi Panny z ufnością, że Bóg przyjmie tę protekcję i da nam wieczne szczęście i radość w Niebieskim Mieszkaniu.

/ks. Sławomir Korona/

Reklama.

Tagi: komentarz do ewangelii   wniebowstąpienie   ks. sławomir korona   kościół katolicki

Zobacz także

Maseczki dla tarnogrodzkiego ZOL-u od dzieci pierwszokomunijnych

Dodane: 2020-06-29 17:07 - Komentarze  (1)  czytane (690)

TAGI: maseczki, dzieci pierwszokomunijne, gmina tereszpol, zol tarnogródKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.206.238.176

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Osuchy 1944. Droga Krzyżowa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Osuchach

Program chodnikowy powiatu biłgorajskiego

Wsparcie dla samorządów powiatu biłgorajskiego z tarczy antykryzysowej 4.0

Raport o stanie powiatu biłgorajskiego za 2019 rok

#ChalengePomagam biłgorajskich krwiodawców

Marszałek Elżbieta Witek w Biłgoraju

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Rekrutacja do szkoły muzycznej w Biłgoraju

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Biłgoraju ogłasza zapisy na rok szkolny 2020/2021 dla kandydatów w wieku 7 - 16 lat. Karta...