Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Radość Ducha Świętego

Dodał: red Data: 2019-06-08 23:58:43 (czytane: 1202)

Jest koniecznym, abyśmy docenili obecność Ducha Świętego i Jego pracę nad nami. On żyje jako dar miłości w naszych sercach, wzdycha i modli się w nas. On sprawia, że tęsknimy za modlitwą, a kiedy nie potrafimy się modlić we właściwy sposób

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajSłowa Ewangelii według świętego Jana (J 14, 15-16. 23b-26):
Jezus powiedział do swoich uczniów:
"Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania. Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Parakleta da wam, aby z wami był na zawsze.
Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego, i mieszkanie u niego uczynimy. Kto nie miłuje Mnie, ten nie zachowuje słów moich. a nauka, którą słyszycie, nie jest moja, ale Tego, który Mnie posłał, Ojca.
To wam powiedziałem, przebywając wśród was. A Paraklet, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem".

zeslanie_ducha_swietego.JPG

Komentarz do Ewangelii:
Wraz z Pięćdziesiątnicą kończy się okres Wielkanocny. Czas ten jest świętem doskonałości tego, co nasz Pan Jezus Chrystus uczynił dla nas, kiedy żył wśród nas jako człowiek, nauczał i czynił cuda, gdy cierpiał za nas i umarł na krzyżu, gdy powstał z martwych i wstąpił do nieba. Teraz spełnia swoją obietnicę i posyła na apostołów i tych, którzy wierzą Ducha Świętego, jako trwały dar od Ojca Niebieskiego.

Zesłanie Ducha Świętego było to bezprecedensowe wydarzenie, jak opisują Dzieje Apostolskie, bo z nieba nagle rozległ się ryk, jak burza, która wypełniła cały dom. Widoczne były języki, jakby z ognia, które spoczęły na wszystkich przebywających w domu. Cały strach, także przed ludźmi nagle się skończył. Odważnie i pełni świętego entuzjazmu apostołowie stanęli wobec tłumu, dając świadectwo o zmartwychwstaniu Chrystusa Pana. Każdy mógł je usłyszeć w swoim języku.
Działanie Ducha Świętego jest bardzo tajemnicze, tak jak Jego działanie. Tam, gdzie nikt nie oczekuje dzieła Ducha Świętego, można odczuć, że On daje pokój i jedność. To Duch Prawdy utrzymuje Kościół w wierze i miłości. W większości nie zdajemy sobie sprawy, że jesteśmy prowadzeni i oświeceni przez Ducha Bożego, a jednak On działa. W tym sensie jest On rzeczywiście „nieznanym Bogiem”.

Augustyn modlił się: „Oddychaj we mnie Duchu Święty, abym odkrył, czym jest świętość. Prowadź mnie, Duchu Święty, abym był święty. Ucz mnie Duchu Święty, że kocham Świętego. Umocnij mnie, Duchu Święty, abym strzegł świętości. Strzeż mnie, Duchu Święty, abym nigdy nie stracił świętości”. Bardzo delikatne jest działanie Tego, Który nas prowadzi do dobra i przypomina każde słowo Chrystusa. Duch Święty szanuje naszą wolność. On jedynie zaprasza nas i budzi nasz dobry smak w poszukiwania dobra. Jeśli podążamy za Jego inspiracjami i impulsami, naprawdę stajemy się wolni. Jesteśmy napełnieni świętą radością i odnajdujemy nowe drogi do siebie w mocy miłości. Duch Święty buduje mosty pojednania. Pokonuje podziały i spory i daje jedność w prawdziwej wierze i miłości dzieci Bożych.

Wierzymy w jedynego Boga. On jest tajemnicą miłości między trzema Boskimi Osobami, Które uczestniczą w jednej Boskiej naturze. Bóg jest ponad wszystkimi ludzkimi ideami. Jednak Syn Boży, Który stał się człowiekiem, objawił nam Ojca i posłał nam Ducha Świętego po swoim powrocie do Ojca. W tym Duchu Świętym pracujemy nad naszym zbawieniem. On towarzyszy nam w drodze przez czas ziemskiej pielgrzymki i prowadzi nas do pełni dobra.

Jak oddajemy cześć Duchowi Świętemu? Ważne jest, aby modlić się do Ducha Świętego, bardzo konkretnie albo włączając taką intencję do modlitwy do Boga Ojca przez wstawiennictwo Jedynego Pośrednika - Jezusa Chrystusa. W wyznaniu wiary mówimy, że Duch Święty pochodzi od Ojca i Syna i z „Ojcem i Synem wspólnie odbiera uwielbienie i chwałę”. Jest koniecznym, abyśmy docenili obecność Ducha Świętego i Jego pracę nad nami. On żyje jako dar miłości w naszych sercach, wzdycha i modli się w nas. On sprawia, że tęsknimy za modlitwą, a kiedy nie potrafimy się modlić we właściwy sposób. On Sam „przyczynia się za nami w błaganiach, których nie można wyrazić słowami” (Rz 8,26).

Radujmy się i dziękujmy Bogu, że my również zostaliśmy napełnieni Duchem Świętym. Wzywajmy Błogosławioną Matkę Bożą, aby pomagała nam uświadomić sobie, jak wielkie są dary Boga. Niech Ona nam pomoże wstawiennictwem, abyśmy mogli żyć z Ducha Świętego i zobaczyć Boga w pełnej chwale.

/ks. Sławomir Korona/

Tagi: zesłanie ducha świętego   zielone świątki   komentarz do ewangelii   ks. sławomir korona

Zobacz także

Ziarno słowa

Dodane: 2020-07-12 08:45 - Komentarze  (0)  czytane (132)

TAGI: ziarno słowa, komentarz do ewangelii, ks. sławomir korona, religiaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.234.241.200

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Minister Ziobro w Biłgoraju. Mówił o Funduszu Sprawiedliwości i wyborach prezydenckich

Osuchy 1944. Droga Krzyżowa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Osuchach

Program chodnikowy powiatu biłgorajskiego

Wsparcie dla samorządów powiatu biłgorajskiego z tarczy antykryzysowej 4.0

Raport o stanie powiatu biłgorajskiego za 2019 rok

#ChalengePomagam biłgorajskich krwiodawców

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Nabór wniosków w ramach pilotażowego program „Aktywny Samorząd”

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Biłgoraju uprzejmie informuje, że osoby niepełnosprawne z terenu Powiatu Biłgorajskiego w 2019...