Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Radość czytania 2015

Dodał: red Data: 2015-05-26 16:02:00 (czytane: 2717)

22 maja odbyły się gminne eliminacje XIV edycji konkursu czytelniczego „Radość czytania”. W konkursie udział wzięło 14 uczestników z 7 szkół podstawowych z terenu Gminy Biłgoraj. Uczestników oceniała komisja w składzie: Ewa Bordzań regionalna poetka i Celina Skromak dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajKomisja przyznała I nagrodę z zarazem awans do etapu powiatowego  Milenie Maciocha  kl. V  Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Dąbrowicy, II miejsce Oliwii Myszak kl. IV  Zespół  Szkoły  Podstawowej i Gimnazjum w Korytkowie Dużym, III miejsce Julii Ćwikła kl.IV Szkoła Podstawowa w Starym Bidaczowie. Wyróżnienia otrzymały: Klaudia Markiewicz kl.VI Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Hedwiżynie, Anna Chojna kl. VI Szkoła Podstawowa w Bukowej, Patrycja Jargieło kl. VI Szkoła Podstawowa w Bukowej, Karolina Waliwander kl. V Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gromadzie, Gabriela Okoń kl. VI Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Dereźni.

radosc_czytania.jpg


Przy ocenie komisja brała  pod uwagę  czytanie ze zrozumieniem, odpowiedni dobór do osobowości czytającego oraz  sposób prezentacji czytanego tekstu. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe, dyplomy i podziękowania. Konkurs jest organizowany przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną  w Biłgoraju oraz biblioteki publiczne powiatu biłgorajskiego.

Reklama.

Dlaczego przydatne jest czytanie książek? Książka towarzyszy człowiekowi od zalania dziejów. Bez wątpienia można powiedzieć, że jest wielkim przyjacielem człowieka. Dobrej książki nie uda się zastąpić nawet najlepszym filmem. Czytając książkę wzbogacamy swoją wyobraźnię, stajemy się wrażliwsi na losy innych ludzi i miło spędzamy czas. Książki są bardzo przydatne w codziennym życiu, nie tylko pogłębiają naszą wiedzę, ale także rozwijają naszą wyobraźnię, są nazywane lekarstwem dla umysłu, nie powinniśmy zastępować ich telewizorem czy komputerem.

/Zofia Nizio/

Tagi: radość czytania   biblioteka w soli   konkurs czytelniczy   gmina biłgoraj

Zobacz także

Najlepsze filmy krótkometrażowe

Dodane: 2020-02-17 22:11 - Komentarze  (0)  czytane (265)

TAGI: grand off, filmy krótkometrażowe, biłgoraj, biłgorajskie centrum kulturyKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.234.245.125

(2015-05-26 19:11:21)

Szacun MilenkaDodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Studniówka "Budowlanki" 2020 (FOTO, VIDEO)

Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju bawili się dziś na balu studniówkowym. Tradycyjnie wydarzenie rozpoczęło się od podziękowań i oficjalnych wystąpień oraz staropolskiego poloneza. Następnie przy muzyce DJ-ów, uczestnicy bawili się do białego rana. więcej»

Konkursy

Polecamy

Studniówka uczniów ZSZiO (FOTO, VIDEO)

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju,...

Eko - walentynki. Młodzież rozdawała sadzonki drzew i rozmawiała o ekologii (FOTO)

Młodzież z biłgorajskich szkół średnich, skupiona w PCK Biłgoraj...

78. rocznica powołania Armii Krajowej. Uroczystości powiatowe w Biłgoraju (FOTO, AUDIO)

14 lutego 1942 roku powołana została Armia Krajowa. Wówczas decyzją...

Otwarcie nowej Sali Obsługi Interesanta WGiGN Starostwa Powiatowego (VIDEO)

Dziś z udziałem Starosty Biłgorajskiego nastąpiło otwarcie nowej...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Domowe bajgle w Biłgoraju

Domowe, świeże bajgle, wzorowane na dawnej kuchni żydowskiej,...

Ogłoszenia