Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Radni PiS apelują do Marszałka Województwa w sprawie drogi W835

Dodał: red Data: 2016-12-26 14:26:57 (czytane: 3865)

-Apelujemy do Pana oraz do rządzącej koalicji PO - PSL o podjęcie działań zmierzających do jak najszybszej przebudowy drogi wojewódzkiej Nr 835 na odcinku Biłgoraj - granica Województwa Lubelskiego - napisali radni Prawa i Sprawiedliwości z Sejmiku Wojewódzkiego.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajRadni podkreślają, że droga Nr 835 to bardzo ważne połączenie komunikacyjne dla Regionu Lubelskiego łączące go bezpośrednio z autostradą A4 oraz stanowiące alternatywne dla drogi S-19, połączenie z Rzeszowem. Jest to swego rodzaju „droga rozwoju” dla Powiatu Biłgorajskiego, ale również dla całego Regionu ze względu na jej kluczowe znaczeniu dla rozwoju przedsiębiorczości, usług transportowych, handlu i rolnictwa. -Realizacja tej inwestycji jest ogromnie wyczekiwana zarówno przez lokalne władze samorządowe jak i przez mieszkańców korzystających na co dzień z tej drogi - przekonują w piśmie do Marszałka Województwa Lubelskiego radni PiS. Faktem jest, że na tym odcinku W835, jest największą wartości natężenia ruchu w regionie lubelskim, a jej odpowiedni stan jest niezwykle istotny dla rozwoju gospodarczego całego regionu (w szczególności południowej części Województwa Lubelskiego), gdyż stanowi trakt łączący Powiat Biłgorajski z autostradą A4.

w835.jpg


-Jestem przekonany, że dokończenie przebudowy drogi na wymienionym odcinku przyczyni się do wzrostu gospodarczego naszego województwa co może się przełożyć na nowe inwestycje i konkretne miejsca pracy dla mieszkańców naszego regionu. Wykonanie prac o które wnioskuje z pewnością w znaczny sposób wpłynie także na poziom bezpieczeństwa użytkowników tej drogi - zaznacza rzecznik prasowy Klubu PiS w Sejmiku Wojewódzkim oraz radny wojewódzki Michał Mulawa.

Jest bezsprzecznym, że przebudowa drogi wojewódzkiej Nr 835 jest uzasadniona na wielu płaszczyznach, będzie realizowała potrzeby wielu grup mieszkańców, wzorowo wpisze się także w strategie rozwoju gospodarczego Regionu. -Liczę, że Pan Marszałek otwarty na głosy mieszkańców podejmie działania zmierzające do jak najszybszej realizacji tej inwestycji. Zwracam się także z prośbą do parlamentarzystów, samorządowców, przedsiębiorców oraz wszystkich mieszkańców województwa lubelskiego o wsparcie naszej inicjatywy - dodaje Mulawa.

Reklama.

W projekcie budżetu na 2017 rok zostały zabezpieczone środki na przygotowanie dokumentacji dla tego odcinka w wysokości 1 000 zł . Radni wojewódzcy ironizują, że te środki pozwalają na zakup co najwyżej mapek geodezyjnych. Jeżeli proces inwestycyjny (przygotowanie dokumentacji, wniosku do RPO, przetarg, realizacja) nie ruszy szybko inwestycja może zostać przesunięta w czasie. Mulawa przypomina, że wnioski o przesunięcie 1 mln zł na przygotowanie realizacji tej inwestycji złożone zostały przez Komisję Infrastruktury SWL. -Radni koalicji PO - PSL odrzucili ten wnioski na Komisji Budżetowej w grudniu br. W związku z tym apelujemy o przesunięcie tych środków przez Marszałka autopoprawką - podnoszą radni.

droga_nr_835.jpg


Co ważne, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, który zdaje sobie sprawę z faktu, że droga W835 jest bardzo ważna dla rozwoju gospodarczego Podkarpacia, zaplanował inwestycje na odcinkach łączącej A4 z drogą nr 835, m. in. granicą Województwa Lubelskiego na lata 2017 - 2018. Chodzi o przebudowę drogi wojewódzkiej Nr 835 Lublin - Przeworsk - Grabownica Starzeńska na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką Nr 870 w miejscowości Sieniawa do łącznika drogi wojewódzkiej z węzłem „Przeworsk” w miejscowości Gorliczyna i budowa drogi wojewódzkiej Nr 835 Lublin - Przeworsk - Grabownica Starzeńska na odcinku od węzła A4 „Przeworsk” do DK 94 (Gwizdaj). -Dlaczego więc ta kluczowa dla rozwoju Regionu inwestycja nie jest priorytetem obecnego Zarządu Województwa? Nie potrafimy na to pytanie sobie odpowiedzieć - przyznają radni.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: michał mulawa   sejmikw województwa lubelskiego   droga w835   droga wojewódzka nr 835

Zobacz także

Pędził 142 km/h w terenie zabudowanym

Dodane: 2018-06-18 10:53 - Komentarze  (1)  czytane (1860)

TAGI: przekroczenie prędkości, pirat drogowy, powiat biłgorajski, policja biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.166.141.12

inwitro (2017-01-18 10:22:27)

Mulawa to migland ,już drogę zrobił i ma w nosie , dostał rzecznika w Azoty Puławy i zapomniał o drodze, taka kasa z byle jakie szczekanie ,widać ,że jemu pomogło a nam nie.

oj misiu misiu (2016-12-27 18:46:36)

droga krajowa byłaby jeszcze bardziej niedostępna jak wojewódzka,
nie obchodzi mnie czyja byleby była ok

misio (2016-12-27 15:22:41)

Droga wojewódzka 835 powinna już dawno zostać przemianowana na drogę krajową,wiele dróg krajowych nie ma tak dużego natężenia ruchu jak DW 835.Mamy tylu posłów i posłanek z regionu więc powinni wykazać się i zrobić coś w końcu pożytecznego dla regionu!!!!!!!!!!

luki (2016-12-26 22:05:26)

jak to ma być droga jak Biłgoraj , Frampol to śmiech na sali szkoda tych pieniędzy .

Mulawa daj spokoj (2016-12-26 15:29:58)

Poroniony pomysł jak obwodnica Frampola. Lepiej szybciej wybudować s19 i będzie pożytek dla nas wszystkich A nie pchać kasę na jaką rozbudowę ?? Co będzie lepszego ?? A podkarpacie łączy Przeworsk z a4 A nie z granica województwa.

co tu przebudowywać (2016-12-26 14:41:39)

tu trzeba wybudować zupełnie nową drogę o dwóch pasach ruchu w jedną stronę a nie remontować stare badziewie i jak zwykle szukając oszczędności

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Diagnostyka i warsztaty

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

Ogłoszenia