Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Radni napisali pismo w sprawie Autodromu. Jest odpowiedz Starosty

Dodał: red Data: 2015-08-20 10:47:31 (czytane: 2589)

-W odpowiedzi na pismo z dnia 28 lipca br. po raz kolejny informuję, że wobec toczącego się procesu o zwrot nieruchomości na której położony jest autodrom nie było i nie jest zasadne, by Zarząd Powiatu podejmował zadania inwestycyjne na tym terenie - napisał w odpowiedzi na pytania radnych Starosta Biłgorajski. Zobacz całą odpowiedz Mariana Tokarskiego odnośnie Autodromu.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajW odpowiedzi na pismo z dnia 28 lipca 2015 roku po raz kolejny informuję, że wobec toczącego się procesu o zwrot nieruchomości na której położony jest autodrom nie było i nie jest zasadne, by Zarząd Powiatu podejmował zadania inwestycyjne na tym terenie. W związku z decyzją Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2010 roku uchylającą w całości decyzję Wojewody Lubelskiego odmawiającą stwierdzenia nieważności decyzji Naczelnika Miasta z dnia 2 grudnia 1977 roku w sprawie wywłaszczenia za odszkodowaniem nieruchomości oznaczonej jako działki nr 5421 o pow. 2 570m2, nr 5445 o pow. 7 950 m2 i nr 5446 o pow. 2 069 m2 i stwierdzającą nieważności w/w decyzji Naczelnika Miasta Biłgoraj prawo własności części terenu autodromu pozostaje przy byłych właścicielach.

zawody_rally_sprint_bilgoraj.JPG


Z uwagi na ich kolejną prośbę o przesunięcie terminu, w którym zajmą stanowisko w sprawie do dnia 30 listopada 2015 roku pozostaje ona w zawieszeniu. Jednocześnie w związku z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z dnia 12 maja 2015 roku, o niezgodności Art.156 § 2 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 roku – Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U. z 2013r. poz. 267 ze zm.), który nie wyłącza dopuszczalności stwierdzenia nieważności decyzji wydanej z rażącym naruszeniem prawa, gdy od wydania decyzji nastąpił znaczny upływ czasu z art. 2 Konstytucji RP, złożona została do Ministra Infrastruktury i Rozwoju w dniu 16 czerwca br. skarga Powiatu na decyzję Ministra Infrastruktury uchylającą decyzję Wojewody Lubelskiego i stwierdzające nieważność decyzji Naczelnika Miasta Biłgoraj w części dotyczącej wywłaszczenia za odszkodowaniem i prośba o wznowienie postępowania.

Reklama.

Radni Rady Powiatu Michał Furlepa i Piotr Olszówka pytali także m. in. o kwestie organizacji imprez na Autodromie, wsparcie władz Powiatu dla tych przedsięwzięć oraz o czasowe zamknięcie toru. Z całym pismem radnych mogą zapoznać się Państwo >>TUTAJ<<

Te pytania także nie pozostały bez odpowiedzi. -Mając na uwadze zagrożenia jakie towarzyszą niektórym organizowanym na autodromie imprezom oraz opinię prawną Zespołu Radców Prawnych Starostwa, a także opinię pozyskaną przez Dyrektora RCEZ z kancelarii prawnej o możliwej odpowiedzialności materialnej naszego samorządu za zdarzenia podczas imprez, zwrócono uwagę Dyrektorowi RCEZ w Biłgoraju na konieczność dochowania szczególnej ostrożności i staranności przy wynajmowaniu obiektu - napisał Marian Tokarski i poprosił o szczegółowe wyjaśnienia władze Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju. Z kserokopią pisma zastępcy dyrektora RCEZ w Biłgoraju zawierająca odpowiedzi na pytania radnych zapoznać można się >>TUTAJ<<

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: autodrom biłgoraj   zawody motorowe   biłgoraj   odpowiedz starosty biłgorajskiego

Zobacz także

Izolatorium funkcjonuje w Biłgoraju. Czym jest i do czego służy? (VIDEO)

Dodane: 2020-03-31 10:00 - Komentarze  (0)  czytane (1458)

TAGI: wojedowa lubelski, koronawirus, izolatoria, biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.204.178.160

Jan (2015-08-23 08:21:49)

Wy samorządowe cymbały- Furlepa i Olszówka- napiszcie list do starosty,jeśli umiecie pisać, niech wam napisze ilu emerytów zatrudnia w urzędzie starostwa, szkołach jemu podległych oraz w placówkach, których organem zwierzchnim jest starostwo. Od ilu lat Klecha Maniek i Obszańska biorą po 60 tyś emerytury i po prawie 100 tyś poborów / kwoty roczne/ a autodrom niech sobie zbudują i teren wydzierżawią ci co maja bzika we łbie na punkcie ścigania się gratami . Dosyć samorządowe łachudry i złodzieje fundowania sobie zachcianek za podatników pieniądze. Modlę się codziennie, żeby władzę w Polsce zdobył / może być nawet II przewrót majowy z kilkuset trupami/ dyktator co PSL-owców- mutantów ZSL- oraz 46 tyś radnych -nepotów, złodziei, pijaków i zwykłych damskich bokserów, których diety , równe są poborom robotnika a koszt całoroczny utrzymania tych pasożytów równa się 1 miliardowi zł zamknie w Berezie lub nawet na Kołymę lub do Workuty ześle. Tam zaś powinno im się zafundować chodzenie żabką z workiem cementu na plecach.Tak nam uciemiężonym rodakom dopomóż JP II, jeśli możesz.

blok (2015-08-22 09:22:20)

Blok na Nadstawnej też wybudowali na działce moich rodziców. Oddawać!!!

(2015-08-21 22:04:54)

Niech sobie zainteresowani radni zrobią autodrom przy swoich chałupach. Ten biłgorajski w świetle prawa powinien być zlikwidowany, skoro bezprawnie został utworzony, na działkach, które ludziom "na siłę" zabrano. Ludzie mają rację, że wrócili do tej sprawy. Nawet jak dostanśą odszkodowania, to i tak bez ekranów dźwiękoszczelnych nikt nie ma prawa autodromu używać. Przepisy zabraniają.

Patrycja (2015-08-21 10:48:20)

Prawda z tymi komisjami? Zróbcie artykuł kto został wylosowany do komisji na terenie miasta Biłgoraj.

Uważam... (2015-08-21 10:19:23)

Uważam, że nienawiść ludzi jednych do drugich, chęć panowania jednych nad drugimi, potrafi zniszczyć wszystko.

max (2015-08-21 07:52:47)

Po co zatrudniać radców na etacie. Pewnie z 90% urzędników ma wykształcenie wyższe administracyjne. Lepiej zlecać wykonanie odpowiedniej opinii kancelarii prawnej, będzie taniej.

(2015-08-21 03:53:51)

furlepa jest aż tak zagorzalym kierowca,ze walczy o autodrom ?

Andrzej (2015-08-20 23:03:58)

Popatrzcie na skład komisji w urzędzie miasta na referendum. Furlepa zgłosił połowę swojej rodziny. Matka, teściowa, żona i krewni. Aby do koryta i państwową kase. Ludzi nie zgłosi tylko napycha swoje kieszenie. To samo na OSiR robił zatrudniał tylko swoją rodzinę. Teraz tu wypisuje komentarze. Mulawa mu kazał pisać do starosty. Publika i tyle.

Tomek (2015-08-20 22:58:49)

Kto tu pisze odpowiedzi starosty w komentarzach? Furlepa ? Bo chyba do niego dotarły odpowiedzi. Chłopie daj sobie na luz i nie ośmieszaj się.

(2015-08-20 22:38:36)

tekst napisany tak żeby maryjan był znawcą prawa a inni nieukami tylko każdy pyta c maryjan zrobiłżeby sie nie wstydziła tego jak autodrom wygląda i że pusty stoi- panie maryjan wstydź się to pokazuje upadek pana pezelu i kompanów :)

(2015-08-20 22:35:08)

Jan ty chyba piszesz z bugabongo bo śmich na sali, schowaj się

do redaktora tego portalu prośba o uczciwość (2015-08-20 21:43:57)

dlaczego redaktor tego portalu nie poda wszystkich konkretnych pytań i wszystkich konkretnych odpowiedzi , a tak piszesz pan częśc tego na korzyśc człowieka któy utrudnia pracę autodromu czyli tokarskiego, proszę o dokładne pytania i dokłądne odpowiedzi bądź pan uczciwy jako pismak

(2015-08-20 21:42:02)

panie ferens czy fernc podaj pAN WSZYSTKIE pytania Panó Radnych i wszystkie odpowiedzi...... podaj pan date wysłania pisma i datę odpowiedzi....... dla przykłądu kiedy będzie realizowany dalszy program kalendarza imprez Automobilklubu Biłgorajskiego? odpowiedź starosty wtedy kiedy będzie remont wieży spikerskiej i trybun...... więc kiedy jak będą szwedy? taki powiat taki starosta, takie miasto taki burmistrz, nic nie bedzie tutaj póki nie będzie nowych normalnych młodych ludzi........tyle, do wyborów przypilnują wszystko pozamykają też wszytsko i wszystkich aby nikt się nie pokazywał, a odnośnie Furlepy...... wygra następne wybory na burmistrza już teraz 20 sierpnia 2015 roku to piszę

Niestety (2015-08-20 20:26:02)

Starosta ma w sprawie autodromu rację. "Wszystko jest dobrze póki coś się nie stanie". Wy ludziska nawet nie macie pojęcia co potrafią potem prawnicy w sądach zarzucić organizatorom i gospodarzom obiektów i złamania jakich przepisów się dopatrzeć.

A gdzie konkretna odpowiedź -Dlaczego zamknięto biłgorajski autodrom na wakacje? (2015-08-20 17:51:30)

Dlaczego odpowiedź starostwa "SKUPIA się TYLKO" na sprawach własnościowych autodromu Te - to nic innego jak ZANIEDBANIA URZĘDNIKÓW - kolejnych zarządów starostwa !!!), o których wiadomo od dawna, a które NIE MIAŁY ŻADNEGO ZWIĄZKU Z BIEŻĄCYM WYKORZYSTYWANIEM TORU ?!
Co faktycznie stało za tą decyzją, że zarząd ze starostą na czele - pod "pretekstem bezpieczeństwa uczestników" lub "odpowiedzialności prawnej SP" - zamknął tor ?
Tj. uniemożliwił dyrekcji RCEZ aby ten obiekt był wynajmowany na imprezy (i zarabiał).
A może chodziło tylko o pokazanie ludowi, "KTO TU RZĄDZI" i komu należy się "kłaniać" ?
Mając na względzie "troskę starostwa o rzekome bezpieczeństwo uczestników imprez" - niech starosta poda do publicznej wiadomości opinię prawną SWOJEGO Zespołu Radców Prawnych Starostwa. Co tam jest napisane ? Chyba nie jest tajna!?
CO TO JEST PRAWDA ? Biłgorajskie media napiszą tylko to, co dostaną oficjalnie, do czego mają dostęp, czyli co akurat "pasuje władzy powiatowej" -a nie to, co faktycznie kryje się za tymi tłumaczeniami ! TYLE w temacie !?

(2015-08-20 14:03:51)

Ale ty Jan jesteś taką osobistością że aż szczęka opada.To ty jesteś gość!Z tobą trza się liczyć jak nie wiem co!Ty polityk jak z koziej ....trąba!!!

Jan (2015-08-20 12:50:01)

Furlepa już biega za Mulawą. Ma mu pomagać w wyborach. Z kwiatka na kwiatek slacze od lat. Najpierw biegał za Palikotem, potem za śp.p. Piętakiem, potem za Decem , Rosłanem, potem za Szeligą a dzisiaj za Mulawą. Ile tak będzie biegał? Miałem głosować na Mulawę ale skoro jest z nim Furlepa to głosuje na kogo innego.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Sąd utrzymał wyrok w sprawie Michała F.

Dziś przed Sądem Okręgowym w Zamościu zapadł wyrok w sprawie Michała F. byłego dyrektora OSiR w Biłgoraju oraz radnego Rady Powiatu. Był on oskarżony art. 231 par. 2 KK w powiązaniu z art. 12 KK. -Sąd Okręgowy utrzymał wyrok Sądu Rejonowego w Biłgoraju i co do zasady wyrok z dniem dzisiejszym jest prawomocny - informuje wiceprezes Sądu Okręgowego w Zamościu, sędzia Tadeusz Bizior. więcej»

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Biskup naszej Diecezji przełożył Pierwszą Komunię Świętą na jesień

Biorąc pod uwagę trwający stan epidemii oraz brak pewności, co do dalszego...

Rewitalizacja Placu Wolności i termomodernizacja Urzędu Miasta (VIDEO)

O postępach w pracach inwestycyjnych związanych z rewitalizacją...

Telewizjabilgoraj.pl - Wielkopostne rekolekcje internetowe - część III (VIDEO)

Dziś publikujemy trzecią ostatnią część wielkopostnych rekolekcji...

Telewizjabilgoraj.pl - Monika Pawłowska o wyborach prezydenckich zaplanowanych na 10 maja 2020 roku

Posłanka Lewicy, Monika Pawłowska, odnosi się do informacji i wyjaśnień...

W szpitalu, w Biłgoraju zmarł pacjent z infekcją COVID-19

Pierwszy przypadek śmiertelny w szpitalu w Biłgoraju. Zmarł pacjent...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Ogłoszenia