Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Radna Woźnica chce by przy drodze wojewódzkiej nr 835 powstało coś na wzór miejsca obsługi podróżnych

Dodał: red Data: 2021-10-28 10:07:20 (czytane: 2008)

Miejsce obsługi podróżnych (MOP) to specjalnie wydzielony teren w pasie drogowym poza koroną drogi, wyposażony w miejsca postojowe dla pojazdów oraz w urządzenia służące zaspokajaniu potrzeb podróżnych. W Polsce MOP-y podzielone są na trzy klasy.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajKlasy I o funkcji wypoczynkowej: wyposażony w stanowiska postojowe (parking), jezdnie manewrowe, urządzenia wypoczynkowe, sanitarne i oświetlenie; dopuszcza się wyposażenie w obiekty małej gastronomii, klasy II o funkcji wypoczynkowo-usługowej: gdzie są dodatkowo stacja paliw, stanowiska obsługi pojazdów, obiekty gastronomiczno-handlowe, informacji turystycznej i klasy III o funkcji wypoczynkowej i usługowej: wyposażony dodatkowo w obiekty, noclegowe oraz w zależności od potrzeb w agendy poczty, banku, biur turystycznych, biur ubezpieczeniowych.

droga_wojewodzka_nr_835.JPG

Budowę odpowiedniej wielkości specjalnego parkingu przy W835 zaproponowała radna Sejmiku Województwa Lubelskiego Zofia Woźnica. Podczas sesji Sejmiku, która odbyła się pod koniec października br., radna wskazała, że parking na wzór MOP-u mógłby być usytuowany nieopodal Biłgoraja, przy drodze wojewódzkiej nr 835 w okolicach miejscowości Majdan Gromadzki lub Gromada (obie miejscowości to gmina Biłgoraj). Jak wskazywała W835 to najdłuższa i najbardziej ruchliwa z dróg wojewódzkich na Lubelszczyźnie. W jej ocenie brakuje przy niej parkingów. -Jak podkreślała rada będzie to z korzyścią dla podróżnych ale i lokalnych społeczności. W postaniu MOP-a upatruje ona bowiem szansę na otwarcie działalności handlowej czy usługowej.

Reklama.

O interpelację radnej zapytaliśmy w dniu 27 października br. wicemarszałka Michała Mulawę, który gościł w Tarnogrodzie, gdzie spotkał się z mieszkańcami by rozmawiać o obwodnicy tego miasta. -Inicjatywę radnej Zofii Woźnicy, która zresztą pochodzi z powiatu biłgorajskiego przez który przebiega droga W835, traktuję jako troskę o usprawnienie ruchu i poprawę bezpieczeństwa na tej trasie. Pomysł został zgłoszony, na pewno jako Zarząd Województwa go przeanalizujemy, będziemy także rozmawiać z władzami Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie. Z tego co się orientuję nie dysponujemy we wskazanych przez panią radą miejscach gruntami, na których w sposób bezpieczny dla ruchu drogowego moglibyśmy zrealizować parking czy miejsce obsługi podróżnych. To na pewno wymaga wielokierunkowej analizy - podkreślał wicemarszałek Mulawa.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: droga wojewódzka nr 853   zofia woźnica   miejsce obsługi podróżnych   michał mulawa

Zobacz także

Wysoki mandat za nieustąpienie pierwszeństwa

Dodane: 2022-01-21 10:33 - Komentarze  (7)  czytane (830)

TAGI: wysoki mandat, policja biłgoraj, nieustąpienie pierwszeństwa, gmina turobinKomentarze (14)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.224.117.125

(2021-10-29 18:31:58)

Potrzeba nam odnowienia poczucia wspólnej odpowiedzialności za świat” – mówił papież Franciszek w wyemitowanym w piątek przesłaniu skierowanym do przywódców państw, którzy w Glasgow wezmą udział w konferencji klimatycznej COP26. Z tym zdaniem trudno się nie zgodzić, ale dlaczego dotyczy onow nauczaniu papieskim akurat jedynie klimatu.
„Każdy z nas, ktokolwiek i gdziekolwiek jest, może odegrać rolę w naszej kolektywnej odpowiedzi na bezprecedensowe zagrożenie zmian klimatu i degradację naszego wspólnego domu” – mówił papież. Zaapelował do przywódców państw, by w Glasgow wypracowali „skuteczną odpowiedź” na zagrożenie środowiska i dali „solidną nadzieję” przyszłym pokoleniom.

W duchu dyskursu narzucanego przez różne Grety , papież dodał, że „Możemy stawić czoło tym kryzysom, uciekając się do izolacjonizmu, protekcjonizmu i wyzysku, albo możemy spojrzeć na kryzys klimatyczny na prawdziwą okazję do zmian”.Klimatyzm jest jednym z ideologicznych sposobów rewolucyjnej przebudowy świata i tworzenia „nowego człowieka”. Kiedy papież apeluje o „radykalne decyzje”, brzmi to niepokojąco. Kiedy mówi: „najważniejszą nauką, jaką możemy wyciągnąć z tych kryzysów, jest nasza potrzeba wspólnego tworzenia, tak by więcej nie było żadnych granic, barier czy politycznych murów, za którymi moglibyśmy się ukryć” – słychać w tym akompaniament dla haseł różnej maści lewaków.

Franciszek wybierał się na szczyt COP26 osobiście. Jednak nie pojedzie i będzie tylko uczestnikom kibicował. Delegacji Watykanu będzie przewodniczył kardynał

Szczyty klimatyczne ONZ, tzw. COP to doroczne globalne spotkania, podczas których negocjowane są działania na rzecz polityki klimatycznej. Tegoroczna konferencja rozpocznie się 31 października i potrwa do 12 listopada.


Zauważyliście że już nie walczymy z ,,globalnym ociepleniem”, tylko ze ,,zmianami klimatu”? Zauważyliście?

Patryk (2021-10-29 12:38:27)

Najwidoczniej Radna ma tam kawałek ziemi lub rodzina/znajomi i chca spieniężyć te bagna. Lepiej było rozbudować parking w lessie za gorajem w stronę wysokiego. Robili drogę to można było pomysleć coś więcej a nie jak zwykle tylko krótkowzroczność. Nie jest to droga ekspresowa i mop raczej nie wyjdzie, ta droga to i tak jest zdrowo przeładowana ruchem i samymi wysepkami - ogólnie stara mimo gorszego stanu była lepsza w jeździe i przepustowości.
Proponuje zrobić najpierw obwodnice Biłgoraja a później mopy i inne rzeczy bo znowu coś nie pyknie i kasa pójdzie w błoto.

do poniżej (2021-10-28 19:37:57)

Coś ci nie pasuje fiucie niemyty?

(2021-10-28 17:44:25)

to było do ciekawy

do poniżej (2021-10-28 17:41:53)

aleś błysnął inteligencją !?

Silk (2021-10-28 17:37:13)

Do "(2021-10-28 11:33:13)"
Nie no skąd. To będzie restauracja z pięcioma gwiazdkami... :)

ciekawy (2021-10-28 17:35:07)

Te "dzika kotka (2021-10-28 11:45:37)" , a o jakiej pracy ty piszesz?
Chyba tylko jako "tirówka" ?

(2021-10-28 14:03:36)

Ja zwrócę uwagę na coś innego. Jest generalna przebudowa 835 a teraz mówi się o obwodnicach Tarnogrodu i Biłgoraja. Czyli nowobudowana drogę będą ryc, przerabiać, robić ronda zjazdowe na obwodnicę. To jest typowe marnowanie publicznych środków i pachnie prokuratura. Już widziałem pododobne głupoty, gdzie po wylaniu dywanika asfaltowego, służby wodociągowe, kanalizacyjne, czy telekomunikacyjne dumnie zniszczyły drogę, bo miały swój plan robót. Mam wrażenie, że urzędnicy poruszają się we mgle głupoty, ważne są wyborcze obietnice a nie zdrowy rozsadek. A te zdjęcia urzednikow wszystkich do wszystkiego to śmieszna i tragiczna patologia.....

observer (2021-10-28 12:46:26)

Tak przy okazji powyższy portal mógłby opisać stan faktyczny dotyczący planu budowy obwodnicy. Starosta CHCE remontować ulicę Graniczną (bez ścieżki albo przynajmniej chodnika!!!) a teoretycznie niedaleko ma przebiegać obwodnica. Panie redaktorze proszę zamiast biegać i fotografować cały czas określone persony napisać coś co nas wszystkich dotyczy. Tylko tak konkretnie, zdjęcie, mapka itd Nie tak jak z artykułem o obwodnicy Tarnogrodu bez planu przebiegu/zdjęcia śladu projektowanej drogi.

ale przecież (2021-10-28 12:17:49)

ale przecież między Biłgorajem a Gromadą przy drodze 835 jest stacja benzynowa ORLEN i parking jest po obu stronach drogi między Gorajem a Turobinem

dzika kotka (2021-10-28 11:45:37)

popieram - wreszcie było by miejsce do pracy i wypoczynku w godnych warunkach !!!

(2021-10-28 11:33:13)

jeżeli będzie to związane z powstaniem lokalu typu fast food to zdecydowanie się nie zgadzam

observer (2021-10-28 10:30:17)

Pomysł nie jest do końca skazany na niepowodzenie, ale jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. Pierwsza kwestia to przebieg nowej PRAWDZIWEJ obwodnicy Biłgoraja, który jest w sferze wirtualnej. Tzn były Burmistrz Dec mówi, że plan jest i jest wpisany w strategię czy tam inny dokument województwa a Mulawa mówi, że nie jest i dopiero on tego dokonał. Druga sprawa za kilka lata tiry z drogi 74 przestana jechać do Zamościa/Zosina/Tomaszowa/Hrebennego przez Biłgoraj. Także na razie zbudujmy obwodnicę a później dobrze zaplanowany MOP

Nikt (2021-10-28 10:21:18)

MOP przed samym Biłgorajem??!! A kto mieszkający w Biłgoraju z niego skorzysta, mając 10min dojazdu do Biłgoraja, na pewno zrobię sobie 30min odpoczynku. Tak , ale nie dla mieszkańców Biłgoraja i okolic.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Diagnostyka i warsztaty

Kursy prawa jazdy

Ogłoszenia