Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Rada Seniorów - potencjał w rękach seniorów

Dodał: red Data: 2022-01-11 08:22:52 (czytane: 2079)

Niebawem w Biłgoraju powstanie Biłgorajska Rada Seniorów, która w swoich założeniach ma zapewnić jego najstarszym mieszkańcom aktywne uczestnictwo w życiu społecznym, poprzez współdziałanie z organami władzy samorządowej. 10 stycznia br. odbyło się spotkanie liderów organizacji pozarządowych działających na rzecz środowisk senioralnych z przedstawicielami miasta Biłgoraj.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajW pierwszej kolejności miało ono na celu dyskusję o kształcie i sposobie funkcjonowania Rady Seniorów w Biłgoraju. Rok temu do władz miasta wpłynął wniosek z prośbą o utworzenie w mieście Rady Seniorów. Była to inicjatywa oddolna, rozpoczęta przez samych zainteresowanych. Obecnie seniorzy mają okazję zapoznać się ze statutem rady i porozmawiać o kwestiach dla nich ważnych.

Wśród wielu punktów, nad którymi dyskutowano na spotkaniu, były te, dotyczące zadań rady, trybu wyboru jej członków, ich kompetencji, okresu kadencji i sposobu pracy. Jak powiedział Zastępca burmistrza Miasta - Jarosław Bondyra, Rada Seniorów będzie organem o charakterze konsultacyjnym, doradczym i inicjatywnym wobec władz, w szczególności w zakresie zadań wykonywanych na rzecz najstarszych mieszkańców Biłgoraja.

rada_seniorow_bilgoraj.jpg

-Będzie ona mogła współpracować nie tylko z seniorami, ale też podejmować działania z innymi grupami społecznymi, np. inicjatywy międzypokoleniowe - zaznacza przedstawicielka miasta Biłgoraja, Małgorzata Gromadzka.

Spotkanie odbyło się z inicjatywy Fundacji Bliżej Pasji, która w grudniu 2021 roku zakończyła realizację projektu „Zaangażowanie ma znaczenie!”. -Uważa, że takie otwarte spotkania, na których każdy jest z szacunkiem wysłuchany i otwarcie może wyrazić swoją opinię, są niezwykle cenne i pouczające. Jeśli proces powstania Biłgorajskiej Rady Seniorów zakończy się sukcesem, a wszystko na to wskazuje, to nasze Władze zyskają cennego sojusznika merytorycznego, który podzieli się wiedzą o potrzebach seniorów. W konsekwencji wszystkie grupy społeczne, nie tylko seniorzy, na tym zyskają - podkreśla koordynatorka projektu „Zaangażowanie ma znaczenie!”, Monika Dominik.

/red./

Reklama.

Tagi: biłgorajska rada seniorów   rada seniorów biłgoraj   seniorzy biłgoraj   fundacja bliżej pasji

Zobacz także

Grzegorz Braun w Biłgoraju (FOTO, AUDIO)

Dodane: 2022-05-27 21:08 - Komentarze  (14)  czytane (901)

TAGI: grzegorz braun, konfederacja korony polskiej, spotkanie z grzegorzem braunem, biłgorajKomentarze (11)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.170.82.159

do Kazek. (2022-01-13 09:02:32)

Co żeś się tak rozpisał ? Nie chcesz to nie będziesz uczestniczył. Głupie twoje komentarze,

Kazek (2022-01-12 13:43:04)

DO (2022-01-12 10:18:05)
Określenie "paniusie około czterdziestki" dotyczy Domik i Gromadzkiej....Seniorzy to ludzie inteligentni i posiadający bardzo czesto wyższe wykształcenie i ogromne doświadczenie /pracowali przecież przez wiele lat i bardzo często na stanowiskach kierowniczych/. Potrafią zorganizować się sami stworzyć "Radę Seniorów" jak utworzyli swoje Kluby Seniorów czy UTW i nie potrzebują tzw. "doradczyń" a może raczej "żerujących" na nich "paniusiów"..

(2022-01-12 10:18:05)

Ktoś napisał, że "paniusie około czterdziestki", piękny to komplement świadczący o tym, że seniorki wciąż młodo wyglądają.

(2022-01-12 10:15:33)

Do seniorów powinno się zaliczać osoby po osiągnięciu wieku emerytalnego. A może niektórzy czują się starzy mentalnie już w wieku 40 lat.

Kazek (2022-01-11 19:41:23)

Co za dziwoląg ta "rada seniorów", która tworza "paniusie około cztwrdziestki??? Jeżeli to ma być P R A W D Z I W A Rada Seniorów to najlepiej Seniorzy wiedzą czego potrxebuja i to Oni powinni w zarządzie tej rady!!!

Kazek (2022-01-11 19:41:23)

Co za dziwoląg ta "rada seniorów", która tworza "paniusie około cztwrdziestki??? Jeżeli to ma być P R A W D Z I W A Rada Seniorów to najlepiej Seniorzy wiedzą czego potrxebuja i to Oni powinni w zarządzie tej rady!!!

(2022-01-11 16:20:30)

Może Seniorzy zadbają o poprawę jakości powietrza w mieście - oby!

(2022-01-11 11:03:13)

Będziesz emerytem to pogadamy.Zyczę ci obyś dożyl tych lat.

(2022-01-11 10:51:43)

Czy najbardziej istotną rzeczą dla Seniorów jest Rada? Czy jej członkowie będą mieli wpływ na ceny gazu, energii i np. produktów żywieniowych oraz innych drogich nam rzeczy?

(2022-01-11 10:43:09)

kolego ta Pani pracuje w Urzędzie Miasta.

Milka (2022-01-11 10:42:14)

M. Gromadzka nie jest przedstawicielką miasta Biłgoraj, a jeżeli już to gminy Księżpol. Propaganda w najlepszym wydaniu.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe KE Elżbieta Pyszniak - rozliczenia podatkowe, rozliczenia roczne, księgowość

Ul. Przemysłowa 36, 23-400 Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Runda druga walki o pomnika Józefa Dechnika

-Organizacje pozarządowe, obywatelskie i środowiska prawicowe Biłgoraja wyrażają zdecydowany sprzeciw wobec podejmowanych prób skłócania społeczeństwa i gloryfikacji fałszywych bohaterów - czytamy w liście do Wojewody Lubelskiego, który w sprawie pomnika Józefa Dechnika wysłali przedstawiciele środowisk prawicowych z Biłgoraja. więcej»

Burmistrz Biłgoraja ogłosił konkursu na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju

Burmistrz Janusz Rosłan, ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju. Do konkursu na stanowisko dyrektora może przystąpić osoba, która spełnia wymagania określone w rozporządzeniu w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko kierownicze w publicznym przedszkolu, publicznej szkole podstawowej, publicznej szkole ponadpodstawowej. więcej»

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Wiosenne czyszczenie auta

Pranie tapicerki w aucie to jedna z pierwszych czynności, na którą...

Trwa remont drogi W853 na odcinku Józefów - Tomaszów Lubelski

Na drodze wojewódzkiej nr 853 między Długim Kątem, a Tomaszowem...

Starszy Brygadier Mirosław Bury zostanie zastępcą Komendanta Wojewódzkiego

Starszy Brygadier Mirosław Bury z dniem 1 czerwca br., zostanie...

I miejsce w województwie - Korczów nie zawiódł!

21 maja br. na terenie WORD w Białej Podlaskiej, odbył się Finał...

Wybudowali rodzinie Naklickich dom. Dziś przekazali klucze (FOTO, AUDIO)

Parafianie majdanu Starego są niezwykle ofiarni i otwarci. Są wśród...

Zielona Niedziela w Biłgoraju (AUDIO, FOTO)

„Zielona niedziela” to ponad 100 spotkań w całej...

Ogłoszenia