Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Rada Osiedla Sitarska Kępy. Spotkanie sprawozdawczo - wyborcze

Dodał: red Data: 2019-04-09 20:05:51 (czytane: 1327)

W Samorządowym Przedszkolu nr 2 w Biłgoraju odbyło się spotkanie sprawozdawczo - wyborcze Rady Osiedla Sitarska - Kepy. Obok wyborów nowej Rady Osiedla, ustępujący przewodniczący Jarosław Lis, przedstawił sprawozdanie z działalności Rady Osiedla za okres 2015 - 2018.Z przedstawionego sprawozdania wynika, że w minionej kadencji Rada Osiedla odbyła 17 posiedzeń, 3 spotkania sprawozdawcze, 3 spotkania z mieszkańcami oraz wiele spotkań ze Stowarzyszeniem Rodzin z Dzieckiem Niepełnosprawnym  Biłgoraju, w sprawie organizacji festynu osiedlowego. Podczas spotkań Rada zajmowała się sprawami bieżącymi  Osiedla oraz sprawami zgłoszonymi przez mieszkańców i radnych.

rada_osiedla_sitarska_kepy__1_.JPG

-Głównymi tematami zgłaszanymi przez Radę Osiedla było w kolejnych latach; w roku 2018 wniosek o utworzenie siłowni przy ulicy Sosnowej, wniosek o remont placu zabaw przy ulicy gorajskiego, prośba o przekazanie komputerów Radzie Osiedla. W roku 2017 było to m. in. budowa ulicy Sitarskiej na odcinku gruntowym oraz modernizacja na odcinku do skrzyżowania z Aleja 400-lecia. Budowa Alei 400-lecia na odcinku gruntowym, budowa ulicy Kolberga i remont nawierzchni ulicy Harcerskiej, budowa ulicy 11 Listopada na odcinku gruntowym. Z kolei w 2016 roku wnioskowaliśmy o remont przebudowę ulicy Sitarskiej, przebudowę ulicy Poniatowskiego, Kochanowskiego i Popiełuszki oraz modernizacja placu zabaw przy ulicy Gorajskiego oraz poprawę bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ulic Poniatowskiego, Leśnej i Gorajskiego - mówił Jarosław Lis.

rada_osiedla_sitarska_kepy__2_.JPG

Rada Osiedla zorganizowała dwa festyny osiedlowe, których głównym celem była integracja dzieci niepełnosprawnych z dziećmi zdrowymi, a także integracja rodzin.Zbierane były także fundusze na rehabilitacje dla dzieci, które znajdują się pod opieka Stowarzyszenia na Rzecz Rodzin z Dzieckiem Niepełnosprawnym.

rada_osiedla_sitarska_kepy__3_.JPG

W minionej kadencji władze Miasta Biłgoraj zrealizowały rozbudowę boiska przy ulicy Gorajskiego (I etap), zgłoszenie przebudowy ulic 11 Listopada, Kolberga, Chmielewskiego (zadanie oczekuje na podpis Premiera RP o przyznaje środków), przebudowa ulicy Poniatowskiego (kompleksowe wraz z rondami, drogami serwisowymi, chodnikiem i ścieżką rowerową oraz sygnalizacją świetlną, dofinansowanie montażu solarów oraz przekazanie radzie osiedla dwóch komputerów. W 2016 roku otwarto także "minisiłownię Sitarska", która pod gołym niebem powstała na skwerze między ulicami Harcerską, Myśliwska i Poniatowskiego. realizatorem projektu była grupa nieformalna "Sitarska".

rada_osiedla_sitarska_kepy__4_.JPG

Podczas spotkania o wnioskach z poprzednich spotkań mówił wiceburmistrz Jarosław Bondyra. Podkreślał, że złożone wnioski opiewały na kwotę ponad 10,4 mln zł. Mówił także o inwestycjach jakie miasto będzie realizować w tym roku. Podczas spotkania rozmawiano także o jakości powietrza w Mieście. To w tej chwili - w okresie jesienno - zimowym - jest największy problem w Biłgoraju. Tylko w ostatnich tygodniach, czujniki przekraczały normę kilkunastokrotnie.

Reklama.

Po dyskusji odbyły się wybory składu nowej Rady Osiedla. Zgłoszono 26 kandydatów. W wyborach tajnych wybrano piętnastoosobowy skład, znaleźli się w nim: Irena Polak, Halina Maciocha, Henryk Gnap, Jarosław Lis, Elżbieta Lekan, Dawid Kapka, Łukasz Pracoń, Bogdan Kiełbasa, Mirosław Oszajca, Zygmunt Malinowski, Ryszard Szpyt, Sebastian Szpinda, Róża Wrona, Maja Paczos, Paweł Kurasiewicz.

bogdan_kielbasa.JPG
Bogdan Kiełbasa

Na przewodniczącego Rady Osiedla Sitarska Kępy zgłoszono trzech kandydatów. Dwóch z nich - Bogdan Kiełbasa i Jarosław Lis - wyraziło zgodę na kandydowanie. W tajnym głosowaniu przewodniczącym wybrano Bogdana Kiełbasę.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: rada osiedla sitarska kępy   spotkania rad osiedlowych   osiedla biłgoraj   zbrania sprawozdawcze

Zobacz także

Wotum zaufania i absolutorium dla Burmistrza Frampola

Dodane: 2019-06-22 16:40 - Komentarze  (0)  czytane (596)

TAGI: absolutorium, burmistrz frampola, gmina frampol, wotum zaufania dla burmistrza frampolaKomentarze (5)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.212.243.191

andre puknij się (2019-04-10 14:06:20)

już ty wiesz w co

andre (2019-04-09 23:44:10)

myśle że odpowiedni człowiek na stanowisku.Polacy potrzebują ludzi zdecydowanych,którzy odnieśli w życiu jakieś sukcesy,są w stanie połączyć skłócone środowisko.POZDRAWIAM Z FRANCJI

(2019-04-09 23:43:03)

andre (2019-04-09 23:41:55)

myśle że odpowiedni człowiek na stanowisku.Polacy potrzebują ludzi zdecydowanych,którzy odnieśli w życiu jakieś sukcesy,są w stanie połączyć skłócone środowisko.POZDRAWIAM Z FRANCJI

Ha ha (2019-04-09 22:09:31)

Lis 4 głosy ha ha

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Młodzież utworem muzycznym uczciła bohaterów spod Osuch (VIDEO)

Młodzi muzycy z Józefowa przygotowali utwór muzyczny. Piosnka...

75. rocznica Bitwy pod Osuchami (FOTO)

Pod wielkim hasłem "Gloria Victis 1944", nieopodal cmentarza...

Zmiany personalne dotyczące księży pracujących w Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej (LISTA)

W sobotę, 22 czerwca br., podczas Dnia Kapłańskiego w Sanktuarium...

Gęsi biłgorajskie trafiły do Soli

160 sztuk piskląt gęsi biłgorajskiej w tym tygodniu trafiło do Soli...

Walne Zgromadzenie w Spółdzielni Mieszkaniowej

W Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada" w Biłgoraju, ruszyły Walne...

Uprawomocniła się decyzja Wojewody. Pomnik Jóżefa Dechnika zniknie z centrum Biłgoraja

Właśnie uprawomocniła się decyzja Wojewody Lubelskiego z 4 lutego...

Ogłoszenia