Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Rada Osiedla Roztocze. Sprawozdanie z minionej kadencji i wybory nowej Rady

Dodał: red Data: 2019-04-03 19:11:01 (czytane: 1807)

W internacie Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju odbyło się zebranie sprawozdawczo - wyborcze Rady Osiedla Roztocze. |Sprawozdanie z kadencji 2015 - 2018 przedstawił ustępujący przewodniczący Sebastian Cybulski.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajJak mówił przewodniczący, w ostatniej kadencji, Rada Osiedla podejmowała wiele inicjatyw w zakresie poprawy bezpieczeństwa i podniesienia komfortu życia mieszkańców Osiedla Roztocze. -Zostało zrealizowane m. in. wnioski dotyczące wykonania podbudowy i nawierzchni ulicy Rychtera - Żegoty, przebudowa ulicy Łąkowej i udrożnienie kanalizacji burzowej ulicy Łąkowej. Odwodnienie posesji przy ulicy Łąkowej na odcinku od ulicy Zamojskiej do Alei Młodości, budowa placu zabaw na Osiedlu Roztocze. Wnioskowaliśmy my m. in. także o częstsze kontrolowanie przez straż miejską nieprawidłowo parkujących samochodów przy ulicy Łąkowej, czy o możliwość korzystania z nowych obiektów sportowych ZSZiO - mówił Sebastian Cybulski.

rada_osiedla_rotocze.JPG

Przewodniczący mówił także o działaniach z zakresu bezpieczeństwa oraz poprawy wizerunku i podnoszenia jakości życia, w tym o kwestii instalacji solarnych. Przedstawiono także wnioski na przyszłość. Dotyczyły one przede wszystkim kwestii inwestycji drogowych. Po przedstawieniu sprawozdania, odbyła się krótka dyskusja. Uczestniczył w niej Burmistrz Miasta Biłgoraj Janusz Rosłan. -Koszt wniosków składanych przez Rady Osiedla to kwota ponad 104 mln zł. My te wszystkie głosy bierzemy pod uwagę i staramy się realizować te zadania, na które są środki, w tym środki unijne - zewnętrzne i które są kluczowe z punktu widzenia całego Miasta - podkreślał Rosłan. Burmistrz wymienił także inwestycje jakie w tym roku w Biłgoraju są planowane do realizacji. Z przedstawionych danych wynika niestety, że w Osiedlu Roztocze w tym roku nie sa planowane poważne inwestycje.

Reklama.

Burmistrz mówił także o kwestii jakości powietrza. Przedstawił niepokojące wskazania zanotowanych czujników i zachęcał do wymiany źródeł ciepła. Mówił o rządowym programie "Czyste powietrze" oraz o wsparciu z budżetu Miasta.

Na spotkaniu ciężko było zebrać odpowiednia liczbę osób, by przeprowadzić wybory. Przypomnijmy, potrzeba minimum 1 osób, by wybrać Radę Osiedla, która winna liczyć właśnie 15 osób. W spotkaniu pierwotnie uczestniczyło 11 mieszkańców Osiedla Roztocze, ostatecznie udało się zgromadzić 15 mieszkańców i przeprowadzić wybory.

rada_osiedla_rotocze_1.JPG

Nową Radę Osiedla stanowią: Edward Hajduk, Małgorzata Cybulska, Dariusz Kuliński, Dariusz Rosiak, Łukasz Zygmunt, Wojciech Rozwadowski, Sebastian Cybulski, Anna Buczek, Ewa Zajmała, Paweł Nizio, Jerzy Nizio, Bogusław Oleszczak, Jan Baran, Dariusz Bazan, Marek Frąk.

dariusz_rosiak.JPG
Dariusz Rosiak

Przewodniczącym Rady Osiedla został ponownie Dariusz Rosiak. Po wyborze dziękował za zaufanie i powierzenie funkcji przewodniczącego.Zobacz także:

Ruszyły wybory rad osiedli. Jako pierwsze wyznaczone zostało Osiedle Bojary

Wybory Rad Osiedli na terenie Biłgoraja

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: rada osiedla roztocze   zebranie sprawozdawczo - wyborcze   rady osiedla biłgoraj   osiedla biłgoraj

Komentarze (3)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.81.25.236

skoro nie ma zainteresowania mieszkańców (2019-04-03 21:56:05)

sprawami osiedla to trzeba zlikwidować takowe osiedle ,co to za osiedle gdzie nie ma chętnych na działanie w jego sprawie.. proponuję aby osiedle które nie przedstawi 15 osób do zarządu rady osiedla było zlikwidowane i połączone z innymi osiedlami

Jan (2019-04-03 20:43:20)

Rosłan niech odpowie dlaczego powołał rzecznika ze swojego komitetu i kolejną spółkę z osobą ze swojego komitetu.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Tak głosowali w II turze wyborów prezydenckich mieszkańcy powiatu biłgorajskiego (DANE)

Są dane Państwowej Komisji Wyborczej odnośnie głosowania w II turze...

Akcja poboru krwi w Łukowej. Zgłosiło się 90 dawców, krwią podzieliło się 72

Dziś w Łukowej odbyła się - organizowana przez regionalne Centrum...

Samorządy gminne powiatu biłgorajskiego ze wsparciem na gospodarkę wodno - ściekową

Zarząd Województwa Lubelskiego, na początku lipca br., zaakceptował...

Inwestycje w drogi wojewódzkie w powiecie biłgorajskim. Będzie remont odcinka Tarnogród - Obsza (AUDIO)

Dziś w Tarnogrodzie odbyła się konferencja prasowa z udziałem...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Ogłoszenia