Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Rada Osiedla Nadstawna przedstawiła sprawozdanie za kadencje 2015 - 2019

Dodał: red Data: 2019-04-10 19:38:44 (czytane: 1466)

W Szkole Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju odbyło się spotkanie sprawozdawczo - wyborcze. Spotkanie było także okazją do rozmów o bieżących potrzebach Osiedla, a także wybranie składu nowej Rady Osiedla. Spotkanie prowadziła ustępująca przewodnicząca, Krystyna Różaniecka. Władze Miasta reprezentował wiceburmistrz Jarosław Bondyra.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajZ przedstawionej przez Krystynę Różaniecką sprawozdania wynika, że Rada Osiedla formalnie składała się z 14, nie z 15 członków, bo jak poinformowała jeden z członków przez całą kadencję nie uczestniczył ani razi w posiedzeniach Rady.

rada_osiedla_nadstawna_2019__4_.JPG

-Ogólni nasza działalność oparta była w okresie sprawozdawczym oparta była na zgłaszanych wnioskach i uwagach mieszkańców i wypracowywanie wniosków na posiedzenie Rady Miasta czy też przedstawiane Burmistrzowi.W 2015 roku zgłoszono na piśmie 23 wnioski i 8 inwestycji do budżetu Miasta, w 2016 roku było to odpowiednio 18 wniosków i 5 inwestycji, w 2017 roku 19 wniosków i 7 inwestycji do budżetu, a w roku 2018 19 wniosków i 4 inwestycje do budżetu Miasta.. Większość wniosków składanych w okresie sprawozdawczym, które nie wymagały dużego nakładu finansowego zostały wykonane - poinformowała Różaniecka.

rada_osiedla_nadstawna_2019__1_.JPG

Ze zrealizowanych inwestycji w Osiedlu Nadstawna wykonano: nową nawierzchnię na łączniku ul. Ogrodowej i Nadstawnej przy wspólnocie "Semafor" i równocześnie wybudowano parking na około 40 aut, wykonano chodnik od ulicy Nadstawnej do drogi wewnętrznej przy bloku Nadstawna 12, wzdłuż sklepu wędkarskiego oraz chodnik przy ulicy Aptecznej. Wykonanie chodnika  i schodów przy bloku Nadstawna 62, położono nową nawierzchnię na drodze wewnętrznej od bloków 12,24 aż do ulicy Aptecznej oraz Berka Joselewicza i wybudowanie parkingu przy tej ulicy. Rozpoczęto także nasadzenie krzewów an pasach zieleni i w trzech ogłoszonych budżetach obywatelskich, wnioski złożone przez Rade Osiedla Nadstawna wygrały dwukrotnie - był to plac zabaw dla dzieci oraz siłownia dla dorosłych, a także przebudowa oświetlenia Osiedla Nadstawna.

rada_osiedla_nadstawna_2019__3_.JPG

Szereg wniosków nie został jednak zrealizowany, chodzi m. in. o wybudowanie zatoki parkingowej przy bloku Nadstawna 9, wykonanie chodnika wzdłuż bloków Nadstawna 7 i 9, zamontowanie progów zwalniających przy ulicy Berka Joselewicza, wykonanie drogi wewnętrznych przy blokach spółdzielczych m. in. Nadstawna 10, wykonanie nowej nawierzchni parkingu przy Szkole Podstawowej nr 5, wybudowanie chodnika w stronę Miasteczka kresowego wzdłuż ulicy Berka Joselewicza czy remont nawierzchni boisk przy Szkole Podstawowej nr 5 - poinformowała Krystyna Różaniecka. Przewodnicząca poinformowała także o rozmowach, które rada Osiedla prowadziła z Burmistrzem Miasta i Spółdzielnią Mieszkaniową "Łada".

Reklama.

Najważniejsze inwestycje planowane na ten rok w Biłgoraju, przedstawił wiceburmistrz Jarosław Bondyra. Mówił o rewitalizacji Placu Wolności, inwestycjach drogowych, wymianie oświetlenia ulicznego oraz mniejsze inwestycje, jak rewitalizacja skweru na przeciw kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Biłgoraju. Część dyskusji poświęcono także oczekiwanej modernizacji skrzyżowania Nadstawna - Lubelska - Plac Wolności. To miejsc nie tylko jest newralgicznym skrzyżowaniem Osiedla Nadstawna ale i ważnym punktem wyjazdowym z Miasta. Czeto w tym miejscu dochodzi także do wypadków drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów. O zadaniach realizowanych przez Spółdzielnie Mieszkaniową mówił jej wiceprezes Mirosław Sitarz.

rada_osiedla_nadstawna.JPG

Przeprowadzono także wybory do Rady Osiedla. W nowo wybranej Radzie zasiedli: Krystyna Różaniecka, Renata Porzuc, Czesław Litkowiec Edward Porzuc, Piotr Małysza, Małgorzata Zawadzka, Edward Grasza, Ryszard Niespodziewański, Krystyna Swatowska, Leszek Grabowski, Dariusz Bernaś, Dorota Bernaś, Bożena Palikot, Łukasz Małysza i Stanisław Bubiłek.

bernas_dorota.JPG
Dorota Bernaś

Na przewodniczącego Rady Osiedla zgłoszono trzy kandydatury: Dorota Bernaś, Leszek Grabowski i Edward Porzuc.

Tagi: rada osiedla nadstawna   wybory rad osiedli   osiedla biłgoraj   nadstawna bilgoraj

Komentarze (7)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.173.48.224

(2019-04-11 16:08:29)

(2019-04-11 16:06:45)

Łącznika i miejsc parkingowych pomiędzy ul. Ogrodową i ul. Nadstawną nie wybudował Urząd Miasta ani Rada Osiedla , jak podano wcześniej, lecz Wspólnota Mieszkaniowa "SEMAFOR"

(2019-04-11 13:08:12)

A gdzie kościelny Mura???? Mieszkańcy osiedla Nadstawna wybrali go na swojego reprezentanta. Gdzie on jest? Dlaczego nie przyszedł na zebranie? Nie zajmuje się sprawami mieszkańców?????

(2019-04-11 11:00:22)

Kultury to wy za grosz nie macie!

(2019-04-11 09:43:03)

ww (2019-04-11 09:42:28)

panie MUUUUUUrta a gdzie boisko na nadstawnej i sztuczne na Osirze, komitet B21 z Piskorskim obiecywali, no gdzie,no gdzie??????

Komercyjna Akademia ala dojenie rodziców (2019-04-11 01:45:57)

A gdzie Mur.ra ten ala nadstawny radny, który uciekł do innego ośedla bo na nadstawnej się na nim poznali? Polityka to nie tylko szkółka piłkarska.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Pułkownik z Biłgoraja, powalczy o mandat posła. Bogdan Kiełbasa startuje z list

Pułkownik rezerwy Bogdan Kiełbasa będzie walczył o mandat poselski....

Dożynki w Gminie Tarnogród. Rolnicy świętowali w Luchowie Górnym (FOTO)

Tradycyjne święto plonów, dziękczynienie za Boże błogosławieństwo,...

Sanepid ostrzega, "nowe narkotyki" to śmiertelne niebezpieczeństwo (AUDIO)

W ostatnim czasie został wydany Raport Głównego Inspektora Sanitarnego...

PSL domyka listy wyborcze. Z naszego Powiatu kandydować mają Genowefa Tokarska i Wiesław Różyński (AUDIO)

Polskie Stronnictwo Ludowe podpisało porozumienie z Kukiz15....

Domowe bajgle w Biłgoraju

Domowe, świeże bajgle, wzorowane na dawnej kuchni żydowskiej,...

Gęsi biłgorajskie trafiły do Soli

160 sztuk piskląt gęsi biłgorajskiej w tym tygodniu trafiło do Soli...

Ogłoszenia