Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Rada Osiedla Batorego. Sprawozdanie za minioną kadencję i wybór nowej Rady

Dodał: red Data: 2019-05-09 19:26:14 (czytane: 980)

Zebranie sprawozdawczo - wyborcze Rady Osiedla Bagienna, zakończyło w Biłgoraju cykl zebrań i wyborów nowych rad. W programie każdego z takich spotkań jest przedstawienie sprawozdania z działalności za kadencję 2015 - 2018, wybory oraz rozmowy o sytuacji w osiedlu i kwestii inwestycji.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajSpotkanie otworzył i prowadził Stefan Oleszczak, przewodniczący Rady Osiedla Bagienna. Powitał on zebranych mieszkańców oraz przedstawicieli władz Miasta w osobach wiceburmistrza Jarosława Bondyry, radnych Rady Miasta Bogdana Kręta, Janusza Wójcika, Jana Skroka oraz Sekretarza Miasta Bogdana Kowalika. Jak poinformował Stefan Oleszczak, zebrania Rady Osiedla odbywały się w miarę potrzeb w terminach uzgodnionych, były także obok tego konsultacje telefoniczne i e-mailowe.

rada_osiedla_batorego__1_.JPG

-W okresie kadencji podejmowane były zagadnienia ważne dla funkcjonowania Osiedla zarówno inwestycyjne jak i bieżące. Zacznę może od tych inwestycji, które nie został zrealizowane - mówił przewodniczący Oleszczak i dodał: -Nie udało się zrealizować najważniejszego zadania inwestycyjnego, budowy dróg w Osiedlu Batorego II tj., ulic Królowej Dąbrówki, Królowej Bony i Królowej Jadwigi. Mimo wielu starań i spotkań w terenie z przedstawicielami Urzędu Miasta, jedyne co osiągnęliśmy, to nieznaczna poprawa korzystania z tych ulic. W tej chwili dodatkowo wykonywany jest projekt modernizacji tych dróg. Ze sprawozdania wynika także, iż z powodu braku możliwości pozyskania terenu niemożliwe stało się wykonanie przedłużenia przejścia pieszego z Osiedla Batorego do rzeki Biała Łada i wybudowanie kładki. To w opinii mieszkańców Osiedla jest niezwykle istotne m. in. w kontekście funkcjonowania miejskiego targowiska. Ze względów na przepisy i uwarunkowania niezależne od władz Miasta niemożliwe stało się połączenie ulicy Kazimierza Wielkiego z ulicą Lubelską. -Jedyna zrealizowana w naszym Osiedlu inwestycją zmodernizowane zostało targowisko "Mój Rynek". Przy realizacji tego zadania uwzględnione zostały wnioski Rady Osiedla, co w połączeniu z zainstalowanymi tam progami spowalniającymi poprawiło bezpieczeństwo użytkowników dróg - poinformował Stefan Oleszczak.

rada_osiedla_batorego__2_.JPG

Podczas dyskusji nad zakończoną kadencją mówiono także o zadaniach bieżących, jakimi Rada Osiedla zajmowała się w toku swej pracy. Wylatkowo dużo interwencji wymagały awarie oświetlenia ulicznego. Uporządkowano skarpę przy cmentarzu komunalnym od strony wschodniej, zainstalowano progi spowalniające w ulicy Jagiełły, przeprowadzono promocję programu instalacji fotowoltaicznych w budynkach mieszkalnych, czy wykonano dodatkowe przejście dla pieszych wraz z odcinkiem chodnika od strony południowej ulicy Lubelskiej. -Zgłaszane problemy na zebraniach Rady Osiedla Batorego, Zarządu oraz Przewodniczącego Rady Osiedla były załatwiane przez Burmistrza i podległe mu służby bezzwłocznie i na ogół pozytywnie - dodał Stefan Oleszczak.

rada_osiedla_batorego__3_.JPG

W międzyczasie prowadzone były wybory do Rady Osiedla. W wyniku tajnego głosowania do nowe Rady weszli: Antoni Blicharz, Sławomir Nalepa, Ewa Zawiślak, Stanisław Popik, Józef Łaba, Michał Magach, Leszek Magoch, Maria Stępień, Bogusław Kukiełka, Bogdan Kręt, Danuta Dobosz, Celina Wojtak, Jan Dudka, Maria Kalinowska i Stefan Oleszczak.

antoni_blicharz.JPG
Antoni Blicharz

Przewodniczącym wybrany został Antoni Blicharz.

rada_osiedla_batorego__4_.JPG

Część zebrania poświęcona została także dyskusją nad sytuacja bieżącą w Mieście i Osiedlu. Prowadził ją wiceburmistrz Jarosław Bondyra. Mówił o najważniejszych inwestycjach realizowanych w tym roku w Biłgoraju, w tym rewitalizacji Pacu Wolności, inwestycjach drogowych, działaniach na rzecz oprawy jakości powietrza w Mieście. Mówił także o programach, do których Biłgoraj chce partycypować o wsparcie zewnętrzne. Ewentualne pozyskane środki mógłby być przeznaczone na rozbudowę sieci ciepłowniczej oraz modernizację oczyszczalni ścieków. Przybliżył także plany budowy miejskiego monitoringu, który poprzez 32 kamery będzie poprawiał bezpieczeństwo w Biłgoraju. Mieszkańcy nadal podnosili o kłopotach z komunikacją w Osiedlu spowodowanymi blokowaniem dróg przez dostawy towarów do zlokalizowanych przy krzyżowaniu ulic Lubelskiej i Alei Jana Pawła II markecie.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: rada osiedla batorego   wybory rad osiedli   osiedla biłgoraj   zebranie sprawozdawcze

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.92.28.84

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Święto Policji (FOTO)

W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju odbyło...

Zawody powiatowe OSP (FOTO, VIDEO, WYNIKI)

Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP, Komenda Powiatowa Państwowej...

Rowerowa pielgrzymka dotarła na Jasną Górę (FOTO)

Zakończyła się VIII Biłgorajska Rowerowa Pielgrzymka na Jasną...

Wicepremier Jacek Sasin gościł dziś w Biłgoraju. Były rozmowy o szpitalu i drogach (FOTO)

Ze Starostą Biłgorajskim Andrzejem Szarlipem i etatowym członkiem...

Gęsi biłgorajskie trafiły do Soli

160 sztuk piskląt gęsi biłgorajskiej w tym tygodniu trafiło do Soli...

Walne Zgromadzenie w Spółdzielni Mieszkaniowej

W Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada" w Biłgoraju, ruszyły Walne...

Ogłoszenia