Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Rada Osiedla Bagienna. Sprawozdanie za kadencje 2015 - 2018 i wybór nowej Rady

Dodał: red Data: 2019-05-07 19:08:47 (czytane: 891)

W sali konferencyjnej Urzędu miasta Biłgoraj odbyło się dziś zebranie sprawozdawczo - wyborcze Rady Osiedla Bagienna. Była to okazja do podsumowania minionej kadencji działalności rady oraz dyskusja nad potrzebami Osiedla. W programie zebrania znalazł się także punkt związany z wyborami nowej Rady Osiedla.Z przedstawionego przez przewodniczącego Krzysztofa Peckę sprawozdania, wynika, że w trakcie minionej kadencji, Rada Osiedla Bagienna spotykała się wielokrotnie i pozyskiwała opinie i uwagi mieszkańców Osiedla w kwestii dotyczących bieżących spraw oraz prac prowadzonych na terenie Osiedla. -Wnioski i uwagi natychmiast przekazywane były do odpowiednich służb oraz przedstawicieli władz Miasta. Na terenie Osiedla na bieżące prośby wykonywane były naprawy oświetlenia ulicznego, koszone trawy na poboczach dróg czy sprzątane były ulice. Do głównych zadań jakie zrealizowane były na terenie naszego Osiedla zaliczyć należy: budowę ulicy Żurawinowej, zagospodarowanie terenu obok schodów przy ulicy Bagiennej, wykonanie przystanku przy ulicy Lubelskiej, częściowe utwardzenie ulicy lipowej, częściowe utwardzenie ulicy Nadrzecznej, budowa łącznika pomiędzy ulicą bagienną, a Obwodnicą Północną. W trakcie realizacji jest przebudowa oświetlenia ulicznego przy ulicy Bagiennej wraz z łącznikiem Bagienna - Targowa - wymieniał przewodniczący Pecka.

rada_osiedla_bagienna__3_.JPG

Ze sprawozdania wynika także, iż Rada Osiedla zwracała się z wieloma innymi prośbami do władz Miasta. Dotyczyły one m. in. wykonania nowej nawierzchni boiska i jego ogrodzenia (budżet obywatelski), budowa nowego placu zabaw w Osiedlu (budżet obywatelski), budowa chodnika przy ulicy Bagiennej czy zagospodarowanie terenów pomiędzy ulica Bagienną, a rzeką Biała Łada (budżet obywatelski). Jednak żadne z tych zadań nie zostało wykonane. -Podsumowując minioną kadencję, dziękuję panu Burmistrzowi, radnym Rady Miasta oraz wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji naszych wniosków. Proszę również w imieniu Rady Osiedla o realizację zgłaszanych przez mieszkańców potrzeb i zadań inwestycyjnych - dodał Pecka.

rada_osiedla_bagienna__2_.JPG

O inwestycjach na ten rok mówił wiceburmistrz Jarosław Bondyra. Wymienił najważniejsze zadania i źródła ich finansowania. Skupił się na inwestycjach drogowych w Osiedlach Śródmieście, Batorego, Ogrody i Różnówka. Sporo czasu wiceburmistrz poświęcił także rewitalizacji Placu Wolności i skweru u zbiegu ulic 3 Maja, Zamojskiej i Kościuszki.

rada_osiedla_bagienna__1_.JPG

W przerwach dyskusji mieszkańcy Osiedla Bagienna wybrali nową Radę. Znaleźli się w niej Kamila Mosur, Rafał Mosur, Rafał Nowakowski, Tadeusz Przytuła, Patrycja Tutka, Tomasz Ciosmak, Monika Kniaziowska, Ewelina Jamińska, Grzegorz Jamiński, Dariusz Kmieć, Robert Woziwoda, Marta Magdziak, Krzysztof Pecka, Czesław Buczek i Teresa Pawlos.

rafal_mosur.JPG
Rafał Mosur

Z członków Rady Osiedla wyłoniony został Przewodniczący Rady. Został nim Rafał Mosur.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: rada osiedla bagienna   osiedla bagienna   wybory rad osiedli   biłgoraj

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.157.61.68

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Rozebrano pomnik Józefa Dechnika

Dzisiaj przystąpiono do rozbiórki pomnika Józefa Dechnika, który...

Walne Zgromadzenie w Spółdzielni Mieszkaniowej

W Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada" w Biłgoraju, ruszyły Walne...

Zawody strażackie w Soli. Jednostki rywalizowały w sztafecie i ćwiczeniach bojowych (FOTO, WYNIKI)

Na boisku sportowym w Soli koło Biłgoraja odbyły się dziś zawody...

Uprawomocniła się decyzja Wojewody. Pomnik Jóżefa Dechnika zniknie z centrum Biłgoraja

Właśnie uprawomocniła się decyzja Wojewody Lubelskiego z 4 lutego...

Lalki świata na wystawie w biłgorajskim Muzeum (FOTO)

Coś dla najmłodszych, ale także niezwykła gratka dla osób dorosłych....

Czytelnicy z "Jedynki" Mistrzami Polski

W dniach 10 - 11 maja br. odbył się Finał Ogólnopolskiego Konkursu...

Ogłoszenia