Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Przygotuj się do zakupu swojej pierwszej kasy fiskalnej!

Dodał: red Data: 2016-01-08 11:25:14 (czytane: 5936)

Podobnie, jak większość przedsiębiorców, czeka Cię zakup pierwszej kasy fiskalnej? Warto zatem upewnić się, że wybrane urządzenie spełni oczekiwania Twojej firmy. Co więcej, istnieje możliwość otrzymania zwrotu części wydanej kwoty, jednak dopiero po prawidłowym przejściu procedury instalacyjnej.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajNa czym ona polega? Oto garść najważniejszych informacji.

Dobra kasa fiskalna to podstawa

Co to znaczy: kupić właściwą kasę fiskalną? Nowoczesną? Wyposażoną w jak największą ilość funkcji? Niekoniecznie. Urządzenie dopiero wtedy spełni nasze oczekiwania, jeżeli z powodzeniem odpowie na zapotrzebowania naszego przedsiębiorstwa. Jednak aby je określić, trzeba najpierw ustalić charakter działalności.

Jeśli, przykładowo, prowadzimy sprzedaż mobilną, skuteczniejsza okaże się mniejsza, lżejsza i ergonomiczna kasa z opcją zasilania jej przy użyciu instalacji samochodowej. Natomiast w przypadku dużego punktu handlowego o rozbudowanym asortymencie, mniejsze znaczenie będą miały gabaryty urządzenia, za to większy nacisk powinniśmy położyć na pojemną bazę towarową (pozwalającą precyzyjnie opisać wszystkie produkty bądź usługi), współpracę z pozostałymi elementami systemu (wagą elektroniczną, skanerem kodów kreskowych, PinPadem) czy też liczbę przycisków funkcyjnych na klawiaturze, służących szybkiemu wprowadzaniu często powtarzających się towarów.

kasa_fiskalna.jpg


Instalacja urządzenia fiskalnego oraz 90-procentowa ulga
Nie możemy tak po prostu zacząć używać kasy fiskalnej od razu po jej zakupie. Wpierw musi odbyć się proces instalacyjny, z którym wiążą się pewne obowiązki. Pierwszym krokiem, jaki powinniśmy uczynić, jest złożenie we właściwym Urzędzie Skarbowym pisemnego zawiadomienia zawierającego imię i nazwisko lub nazwa podatnika, NIP podatnika, planowana liczba kas i dokładne adresy miejsc, w których zostaną one zainstalowane oraz termin instalacji. Możemy tego dokonać osobiście lub drogą pocztową, ale ważne jest, aby wpłynęło ono nie później niż jeden dzień przed terminem rozpoczęcia ewidencji z użyciem kasy fiskalnej.

Następny krok, to fiskalizacja, czyli przestawienie funkcjonowania kasy z trybu szkoleniowego na tryb fiskalny. Tej jednorazowej i nieodwracalnej operacji musi się podjąć uprawniony serwisant (najczęściej jest on związany z firmą, u której zakupiliśmy urządzenie). Z chwilą jej zakończenia wszystkie dane wprowadzone do kasy są zapisywane, zaś my możemy zacząć wystawiać paragony.

Na zakończenie, w ciągu 7 dni od wykonania fiskalizacji, mamy obowiązek pisemnie poinformować Urząd Skarbowy o przeprowadzonej instalacji urządzenia fiskalnego - osobiście lub drogą pocztową (w drugim przypadku uznawana będzie data widniejąca na stemplu pocztowym). Potem wystarczy już tylko umieścić na obudowie kasy (w widocznym miejscu) numer ewidencyjny, który otrzymamy w odpowiedzi na zgłoszenie poinstalacyjne. Możemy to uczynić za pomocą niezmywalnego markera lub naklejki.

Warto dopełnić wszelkich formalności - od tego bowiem zależy, czy otrzymamy zwrot części kwoty wydanej na urządzenie fiskalne. Ulga może wynieść 90%, lecz nie więcej, niż 700 zł. Dzięki niej jesteśmy w stanie otrzymać niedrogą kasę prawie za darmo lub zapłacić taniej uzyskać bardziej zaawansowaną technologię.

Źródło informacji: www.pckf.pl

Reklama.

Tagi: kasy fiskalne   biłgoraj   pckf   paragony fiskalne

Zobacz także

Kiermasz w Tarnogrodzie

Dodane: 2019-12-24 20:02 - Komentarze  (0)  czytane (927)

TAGI: kiermasz bożonarodzeniowy, tok tarnogród, tarnogrodzki ośrodek kultury, tarnogródKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.229.131.116

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Poszukiwania stajenki z Jackiem Kaczmarskim

XXII Koncert Kolęd we Frampolu

Koncert Laureatów Festiwalu "Gaudium"

Studniówka ZSL - 2020

Kolędy w wykonaniu scholi Kanaan

Opłatek władz Powiatu Biłgorajskiego

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Biuro porad prawnych

Od początku 2016 roku w Powiecie Biłgorajskim działa nieodpłatne biuro porad prawnych. Zlokalizowane jest w budynku Zarządu Dróg...