Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Przekonujące zwycięstwo 'Łady'

Dodał: red Data: 2017-03-20 11:23:10 (czytane: 2915)

Piłkarze Łady 1945 Biłgoraj pokonali na własnym boisku LKS Milanów 5:0. Na listę strzelców wpisali się dwukrotnie Damian Rataj oraz Patryk Dorosz, Jurij Perin i Grzegorz Mulawa. Mimo niekorzystnych warunków atmosferycznych kibice, którzy nie powinni żałować, że zdecydowali się przyjść dziś na stadion przy Targowej.

TKANMET Zakład Produkcji Siatek
www.tkanmet.pl,siatki, siatka, siatki metalowe, siatki studniarskie, siatki tkane, sita, przetaki, żyłka budowlana, żyłka do podkaszarek, siatka izola, siatka ślimakowa,

Sól 452. 23-400, Biłgoraj

Rozegrany 19 marca br. mecz z LKS Milanów obfitował w liczne sytuacje bramkowe i ładne zespołowe akcje. Od pierwszych minut Łada zdecydowanie atakowała. Już w 7 minucie nasz zespół objął prowadzenie. Dośrodkowanie w pole karne zamykał Damian Rataj, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. Chwilę później mogło być 2:0. Na sytuację sam na sam wychodził Dominik Skubisz, ale tuż przed polem karnym został sfaulowany. Obrońca gości za przerwanie akcji obejrzał czerwoną kartkę. Od 10 minuty LKS Milanów grał więc w osłabieniu. Kolejny gol dla Łady padł w 22 minucie. Patryk Dorosz minął bramkarza i uderzył lewą nogą pomiędzy piłkarzami LKS-u. Mimo licznych okazji do podwyższenia rezultatu, do przerwy na tablicy świetlnej widniał wynik 2:0.

Po zmianie stron zawodnicy Łady jeszcze odważniej zaatakowali bramkę przeciwnika. W 56 minucie na listę strzelców wpisał się Jurij Perin, który po dwóch golach w Piszczacu chciał pokazać się z jak najlepszej strony tym razem przed własną publicznością. Mimo miażdżącej przewagi naszych piłkarzy do momentu zdobycia trzeciej bramki przez długi czas wynik nie ulegał zmianie. Na ten stan rzeczy duży wpływ miał znakomicie spisujący się w bramce LKS-u Milanów Marek Grzywaczewski, który z pewnością był najjaśniejszym punktem zespołu gości. W 76 minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Damian Rataj, natomiast kropkę nad i postawił Grzegorz Mulawa, który bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego ustalił wynik meczu na 5:0.

Przekonujące, wysokie zwycięstwo było potrzebne zarówno kibicom, jak i samym zawodnikom. Łada bardzo dobrze rozpoczęła rundę wiosenną. Dodatkowo korzystnie dla nas, choć dość zaskakująco rozstrzygnęły się mecze sąsiadujących z nami w tabeli drużyn, dzięki czemu nasz zespół powiększył przewagę nad jedenastą Lublinianką do 6 punktów, natomiast strata, którą mamy w tej chwili do dziewiątej obecnie Włodawianki to tylko 2 punkty. Czy w następnej kolejce Ładzie uda się „wskoczyć” na wyższą pozycję? Zobaczymy. Na pewno nie będzie łatwo, ponieważ podopieczni Ireneusza Zarczuka rywalizować będą w Lubartowie z Lewartem. W poprzedniej rundzie nasi piłkarze zremisowali z tą drużyną 0:0, choć kibice z pewnością pamiętają, że więcej okazji strzeleckich miała "Łada". Teraz lubartowianie z pewnością będą chcieli udowodnić swoją wyższość nad rywalem. Ale zarówno Lewart, jak i Łada to nie są już te same drużyny, co jesienią. Emocji z pewnością nie zabraknie! Mecz z Lewartem zostanie rozegrany na stadionie w Lubartowie w sobotę, 25 marca o godz. 15:00.

Łada Biłgoraj – LKS Milanów 5:0 (2:0) – 7′, 76′ – Rataj, 26′ – Dorosz, 56′ – Perin, 82′ – Mulawa

Autor: Łada 1945 Biłgoraj

Tagi: łada 1945 biłgoraj   piłka nożna   lks milanów   sport biłgoraj

Dodane: 2017-03-28 09:49 - Komentarze  (0)  czytane (62)

TAGI: karate tradycyjne, ogólnopolski pócha w karate tradycyjnym, biłgorajski klub karate tradycyjnego, patryk jarosz