Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Przedszkolaki pamiętają o 100. rocznicy odzyskania niepodległości (FOTO)

Dodał: red Data: 2018-11-09 16:10:14 (czytane: 529)

Prace plastyczne, rozmowy o Ojczyźnie, patriotyzmie i historii oraz uroczysta akademia, w tym odśpiewanie Hymny Narodowego oraz przypomnienie najważniejszych wydarzeń z polskiej historii XVIII , XIX i XX wieku - tak przedszkolaki z Katolickiego Przedszkola w Bigraju uczcili 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolAkademia w wykonaniu przedszkolaków odbyła się w godzinach przedpołudniowych. Obok najmłodszych uczestniczyli niej także rodzice, dziadkowie, wychowawczynie oraz zaproszeni goście. Wszystkich zebranych przywitał dyrektor placówki Mieczysław Król. W swym wystąpieniu mówił o tym czy jest patriotyzm i jak dziś powinna wyrażać się miłość do Ojczyzny. Przywołał bohaterów walk o naszą suwerenność i apelował by mieć wdzięczność do tych, którzy przed nami dbali i walczyli o wolność Polski, jej dobrobyt i rozwój.

przedszkolaki_niepodleglosc.JPG

Następnie wszyscy odmówili modlitwie za tych, którzy polegli w obronie Ojczyzny i razem odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Następnie przedszkolaki zaprezentowały spektakl, podczas którego za pomocą recytacji i piosenek przybliżyły przyczyny rozbiorów Polski, niepodległościowe dążenia naszych przodków oraz radosne wydarzenia związane z odzyskaniem niepodległości. Specjalnie na rocznicowe uroczystości dzieci wraz z wychowawczyniami przygotowały patriotyczną dekorację. Wcześniej najmłodsi wykonywali prace plastyczne związane z polskim godłem i konkurami naszej Ojczyzny.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Zdjęć w galerii: 38

Tagi: katolickie przedszkole   100-lecie niepodległości   przedszkolaki   biłgoraj

Zobacz także

Z piosenką do wolności. Niezwykłe widowisko muzyczne w ONZ-cie (FOTO, VIDEO)

Dodane: 2018-11-16 17:17 - Komentarze  (0)  czytane (538)

TAGI: koncert patriotyczny, i lo im. onz w biłgoraju, 100-lecie odzyskania niepodległości, oświata biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.221.75.68

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

Wyniki tegorocznych matur. Powiat Biłgorajski w pierwszej dziesiątce Województwa Lubelskiego

Są już wyniki egzaminu dojrzałości, który w maju br. zdawali uczniowie klas trzecich liceum i uczniowie klas czwartych technikum. Średnia zdawalność dla szkół prowadzonych przez Powiat Biłgorajski to 82,78%, przy średniej Województwa Lubelskiego 79,3% i średniej krajowej 79,7%. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia