Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Przedświąteczne podsumowania plastycznych konkursów

Dodał: red Data: 2017-12-30 17:28:46 (czytane: 2039)

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, wychowankowie pracowni Plastycznej Tęczowa Malarnia działającej w MDK w Biłgoraju uczestniczyli w uroczystościach podsumowujących dwa konkursy plastyczne, w których zostali laureatami.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajPodsumowano XXVI Wojewódzki Konkurs Plastyczny i Literacki „Moje Boże Narodzenie”, a w Krasnymstawie - VI Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Mój Anioł”. XXVI Wojewódzki Konkurs Plastyczny i Literacki „Moje Boże Narodzenie” organizowany jest przez Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" w Lublinie i Wydział ds. Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Lublinie. Honorowym Patronatem konkurs objęli Lubelski Kurator Oświaty i Prezydent Miasta Lublin.

martyna_bednarz.jpg

W Młodzieżowym Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie odbyło się uroczyste podsumowanie XXVI Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego i Literackiego "Moje Boże Narodzenie" pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty Teresy Misiuk, którą reprezentował Wicekurator Ryszard Golec. Po powitaniu gości przez  Dyrektor MDK Agnieszkę Walkiewicz-Pułę odczytany został fragment Ewangelii. Wszyscy zebrani podzielili się opłatkiem, po czym życzenia i słowo wstępne wygłosił ks. dr hab. Piotr Goliszek. W uroczystości uczestniczył między innymi dr Amadeusz Popek (Pracownia Grafiki Projektowej i Serigrafii Instytutu Sztuk Pięknych na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie), który przewodniczył obradom jury konkursu plastycznego, dr hab. Lech Giemza (Katedra Literatury Współczesnej KUL) - przewodniczący jury konkursu literackiego, oraz przedstawiciel Urzędu Miasta Lublin reprezentujący Prezydenta Miasta Lublin. Następnie odbyła się wręczenie nagród, wyróżnień i dyplomów laureatom konkursu plastycznego i literackiego oraz podziękowań dla nauczycieli. Wśród nagrodzonych w grupie gimnazjalnej znalazła się praca trzynastoletniej Martyny Kniaziowskiej z pracowni Tęczowa Malarnia Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Martyna osobiście mogła odebrać nagrodę i z pewnością była to dla niej ważna i wyjątkowa chwila. Jej obraz ukazuje Świętą Rodzinę, która znalazła schronienie nie tylko pod dachem szopy, lecz także otoczona została białymi skrzydłami anioła. Atutem pracy jest bardzo zrównoważona kompozycja i oszczędna kolorystyka wprowadzająca spokój i harmonię. Oczy wszystkich uczestników przedstawionego wydarzenia skupiają się na środkowej części obrazu - maleńkiej postaci Jezusa owiniętego w białe pieluszki.

Do wystawy zostały zakwalifikowane prace: Dominiki Szubiak, Anny Szubiak, Martyny Bednarz, Weroniki Mielnik i Anny Pędziwiatr. Praca każdej z dziewcząt to indywidualne spojrzenie na Boże Narodzenie. Każda wykorzystała swój obraz inną techniką. Zobaczyć i podziwiać możemy rysunek tuszem, malarstwo ekoliną, akrylowe i pastele, oraz kolaż.

Reklama.

W czwartek, 21 grudnia 2017 r., sześcioro podopiecznych Anny Świcy z pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia biłgorajskiego MDK uczestniczyło w wernisażu podsumowującym VI. Wojewódzki Konkurs  Plastyczny „Mój Anioł”. Na konkurs, zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Marii Konopnickiej w Krasnymstawie i  odbywający się także pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, nadesłano 788 prac płaskich i przestrzennych nadesłanych z 61 placówek z całego województwa lubelskiego. Podczas posiedzenia komisja w składzie: Bronisława Żuk – przewodnicząca, artysta plastyk, Teresa Stasiak - artysta plastyk, siostra Irena Kocieł - katecheta PSP nr 4 w Krasnymstawie oraz Joanna Kawęcka - sekretarz, postanowiła przyznać nagrody, wyróżnienia i zakwalifikować prace do udziału w wystawie pokonkursowej.

Aż dwanaścioro wychowanków reprezentujących MDK w Biłgoraju zostało laureatami konkursu. Najwyżej została oceniona praca wykonana przez jedenastoletnia Zuzannę Bielak. Zuzia otrzymała nagrodę w kategorii 10-12 lat. Jej praca to bardzo osobiste spojrzenie na postać anioła. To wyjątkowo sympatyczna postać ubranego na biało anioła, ukazana pośród ptaków i zwierząt ukrytych wśród drzew.

W kategorii 4-6 lat wyróżniona  została praca Marietty Skalskiej (lat 5), w kategorii 7-9 lat wyróżnienie otrzymał Adam Badaszek (lat 7). Artur Kurzyński (lat 12) i Olga Goch (lat 10) wyróżnieni zostali w kategorii wiekowej  10-12 lat, zaś w kategorii 13-15 lat wyróżniono pracę Martyny Bednarz (lat 13). Wyróżnienie w  kategorii  powyżej 15 lat otrzymała praca autorstwa Magda Czop (lat 16). Kwalifikacje do wystawy otrzymały: Natalia Rusinek, Martyna Kniaziowska, Anna Pędziwiatr, Karolina Kaczor i Dominika Leńczuk. Tym razem anioły zostały stworzone w graficznej technice monotypii oraz kolażu wykorzystującego czarno - białe formy sztuki op-artu połączonego z technikami malarskimi.

Kończący się właśnie rok to okazja do złożenia gratulacji i życzeń, aby nadchodzący Nowy 2018 Rok był pełen pięknych i niepowtarzalnych chwil, a uczestniczące w zajęciach plastycznych dzieci i młodzież miały satysfakcję i radość ze wspaniałych sukcesów artystycznych.

/Anna M. Świca/

Tagi: przedświąteczne rozstrzygnięcia konkursów   mdk biłgoraj   tęczowa malarnia   anna świca

Zobacz także

Stypendyści z I LO im. ONZ

Dodane: 2020-01-21 13:01 - Komentarze  (0)  czytane (304)

TAGI: stypendyści, i lo im. onz w biłgoraju, oświata biłgoraj, powiat biłgorajskiKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.227.2.246

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Minister zdrowia z wizytą w Medycznym Studium Zawodowym w Biłgoraju (FOTO)

Szkołę Policealną - Medyczne Studium Zawodowe w Biłgoraju odwiedził wczoraj minister zdrowia, Łukasz Szumowski. Spotkał się z kadrą pedagogiczną i słuchaczami placówki oraz zwiedził pracownie szkoły. Była to także okazja do dyskusji nad stanem kształćenia zawodowego w branżach ochrony zdrowia oraz nad sytuacją opieki zdrowia w Polsce i planowanymi działaniami w tym sektorze. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia