Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Przedstawiciele Urzędu Komunikacji Elektronicznej uczyli podstaw kodowania (FOTO)

Dodał: red Data: 2018-02-27 17:35:53 (czytane: 1340)

Przedstawiciele Urzędu Komunikacji Elektronicznej uczyli w Biłgoraju dzieci podstaw kodowania. Wszystko w w ramach kampanii prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej #KodujzUKE. Zajęcia dla uczniów podstawówek odbyły się w Wiosce Dziecięcej SOS.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolSpotkanie przedstawicieli UKE z dziećmi z Biłgoraja odbyło się we wtorek 27 lutego br. na terenie Wioski Dziecięcej SOS w Biłgoraju. Poprowadzą je pracownicy Delegatury Urzędu z Lublina.

koduj_z_uke_bilgoraj.JPG

-Kampania kierowana  jest do uczniów szkół podstawowych. W trakcie zajęć dzieci chcemy zapoznać dzieci, zachęcić i je i niejako usystematyzować ich wiedzę na temat podstaw kodowania. Nie są to wykłady, a zajęcia w których udział biorą zarówno dzieci jak i prowadzący. Korzystamy podczas nich z gry ScottieGo! Na jej bazie uczymy podstaw programowania - wyjaśnia w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl Monika Pietrak - Żurkowska główny specjalista Wydział Spraw Konsumenckich Delegatura UKE w Lublinie.

koduj_z_uke.JPG

Uczestnicy zajęć mieli za zadanie układać krótkie komendy programistyczne ze specjalnych puzzli i skanują je za pomocą tabletów, powodowali, że ciągi kodów przekształcały się w ruch i zachowanie Scottiego na interaktywnej grze.

podstawy_kodowania.JPG

-Nauka kodowania od najmłodszych lat pozwala na kształtowanie wyobraźni i kreatywności dzieci, które kontakt z komputerem czy smartfonem mają już od najmłodszych lat. Dziś postęp tak idzie do przodu, że musimy stale się uczyć by za nim nadążyć. Nasze zajęcia doskonalą także umiejętności analitycznego i logicznego myślenia, rozwijają intuicję, uczą pracy w zespole oraz zachęcają do podejmowania trudu rozwiązywania problemów - dodaje Pietrak - Żurkowska.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Zdjęć w galerii: 31

Tagi: urząd komunikacji elektronicznej   podstawy kodowania   wioska dziecięca sos w biłgoraju   koduj z uke

Zobacz także

Plac zabaw od Mikołaja

Dodane: 2018-12-10 13:36 - Komentarze  (0)  czytane (358)

TAGI: plac zabaw, smólsko, gmina biłgoraj, otwarte strefy aktywnościKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.84.236.168

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

Badają skorupę ziemską. Te badania odczuli mieszkańcy Biłgoraja i okolic

Wstrząs, jaki w nocy z 11 na 12 września br. odczuli mieszkańcy Biłgoraja i okolic nie tylko ich zaniepokoił, ale także zaciekawił. My już rano informowaliśmy, że nie było to żadne tąpnięcie, czy trzęsienie ziemi, a skutek prac sejsmicznych. Prowadzą je specjaliści na zlecenie Polskiej Akademii Nauk. więcej»

Rekordowy XVII Dzień Jesiennego Liścia (FOTO, VIDEO)

Ponad 95 tys. zł zebrali organizatorzy XVII edycji imprezy charytatywnej pn. "Dzień Jesiennego Liścia", która odbyła się dziś w Szkole Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju. W tym roku głównym celem wydarzenia była pomoc niepełnosprawnemu Jakubowi Brodziakowi. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia