Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Przedstawiciele biłgorajskich struktur SLD na Kongresie Lewicy

Dodał: red Data: 2013-06-21 21:59:00 (czytane: 5111)

16 czerwca 2013 roku w Warszawie odbył się Kongres Polskiej Lewicy. W bezprecedensowym wydarzeniu na Stadionie Narodowym wzięło udział blisko 1000 osób reprezentujących prawie 90 organizacji lewicowych z całego kraju. Organizację powiatową SLD reprezentowali na Kongresie Tomasz Bednarz i Jan Pułapa.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolUroczystego otwarcia Kongresu Polskiej Lewicy dokonał Józef Oleksy przewodniczący Komitetu Honorowego. W swym wystąpieniu zwrócił uwagę, że Polska popadła w zastój rozwojowy, a rządząca prawica nie ma pomysłu, jak wyjść z tego impasu. -Następuje demontaż państwa dobrobytu, ograniczanie praw socjalnych. Na to nie ma zgody - zaznaczył Oleksy.

kongres_lewicy_sld_bilgoraj.jpg

Wiceprzewodniczący SLD mianem katastrofy określił problem bezrobocia wśród młodych Polaków, którego rządząca od 8 lat prawica nie jest w stanie rozwiązać. Dlatego Polacy potrzebują poważnej alternatywnej siły wobec prawicy. Józef Oleksy podkreślił, że Kongres jest spotkaniem partnerskim, rozmową o Polsce i przyszłości a nie spotkaniem kuszącym się o jedność organizacyjną czy próbą dominacji i podporządkowania sobie jednych podmiotów przez drugich. -Droga do dialogu i porozumienia na lewicy jest otwarta i  temu służy m.in. Kongres - zadeklarował były premier.

Bardzo krytycznie o stanie Polski wypowiadał się Leszek Miller Przewodniczący SLD. Według niego w czasie kiedy polski kapitalizm pokazał swoją złą twarz, wielu polskich domach nadzieje są coraz mniejsze, a rozgoryczenie coraz większe. -Wraz ze wzrostem bezrobocia rosną dysproporcje społeczne i bieda, która – to najgorsze – ma twarz dziecka. Mamy w Polsce pustynie biedy i oazy bogactwa. Kontener często zastępuje mieszkanie komunalne, a chwilówki – pensję pracowniczą. Dobra edukacja staje się wspomnieniem z przeszłości, a nie rodzi nadziei związanych z przyszłością. W publicznych szkołach mamy do czynienia z postępującą segregacją, miejscem upokorzenia staje się szkolna stołówka, a zawartość talerza zależy od grubości portfela rodziców. Zdrowie, edukacja, kultura i inne powinności naszego państwa wobec obywateli oddane są coraz częściej logice zysku i logice pieniądza - mówił szef Sojuszu.

sld_bilgoraj_pulapa.jpg

Po części plenarnej Kongresu uczestnicy mogli wziąć udział w 7 panelach programowych, które dotykały najbardziej palących problemów społecznych. Dyskusje odbywały się w panelach: "Nowa polityka społeczna"; "Gospodarka polska wobec światowego kryzysu"; "Przyszłość demokracji"; "Uspołecznienie kultury"; "Lewica XXI wieku"; "Nowoczesna Polska"; "Drogi awansu kobiet - perspektywa zmiany". W dyskusjach panelowych brali udział politycy, eksperci i intelektualiści skupieni wokół różnych lewicowych proweniencji: Jan Hartman, Maria Szyszkowska, Anna Skrzypek, Jacek Raciborski, Monika Płatek, Janusz Reykowski, Barbara Labuda, Kazimierz Kik, Grzegorz Kołodko, Przemysław Sadura, Krystian Legierski, Elżbieta Mączyńska, Jacek Żakowski, Danuta Waniek.

Obrady zakończono odczytaniem 13 punktowej rezolucji końcowej, która uwzględniała wspólne dla wszystkich uczestników Kongresu postulaty programowe.

/red./

Tagi: sld   sojusz lewicy demokratycznej   partie polityczne biłgoraj   kongres lewicy

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.233.219.101

-Jan (2013-06-24 21:52:38)

Już lepiej nich rządzą lokaje radzieckie niż te volksdeutche unijne,niemieckie.

-Rodak (2013-06-24 10:51:22)

A kogo Ci ludzie skrzywdzili popatrz co teraz wyrabiają ludzie solidarności, ilu ludzi berz pracy,warunków do życia szczególnie młodych nie widzisz tego ,ilu popełniło samobójstwa to chyba nie z rozkoszy ale z biedy nie ma się na lepsze ale na gorzej jedni mają miliony a inni żadnych warunków do życia.

-Rodak (2013-06-24 10:50:28)

A kogo Ci ludzie skrzywdzili popatrz co teraz wyrabiają ludzie solidarności, ilu ludzi berz pracy,warunków do życia szczególnie młodych nie widzisz tego ,ilu popełniło samobójstwa to chyba nie z rozkoszy ale z biedy nie ma się na lepsze ale na gorzej jedni mają miliony a inni żadnych warunków do życia.

-z (2013-06-22 22:52:57)

ide kloca stawiać

- (2013-06-22 14:25:03)

Jutro kończy sezon Łada, która tydzień temu awansowała do IV ligi, a portal zupełnie olewa sobie tą informację. Czy tu można jeszcze przeczytać coś niezwiązanego z polityką?

-J (2013-06-22 14:24:19)

Rosłan nie ma nic wspólnego z SLD. Teraz to typowy człowiek prawicy i PO. SLD wyniosła go na obecny stołek, ale on o tym już dawno zapomniał. Zero wrażliwości społecznej.

-jaka mina taka partia haha (2013-06-22 13:32:55)

-jot e (2013-06-22 12:05:47)

Cytuję: Straż pożarna w kryzysie,służba zdrowia w kryzysie,produkcja w kryzysie,moralność w kryzysie,dobre obyczaje w kryzysie,dziennikarstwo w kryzysie,energetyka w kryzysie,zdrowy rozsądek w kryzysie,honor w kryzysie - a wszystkiemu winne SLD wraz z Rosłanem. Czy ty człowieku przeczytałeś to co napisałeś? Widocznie nie,a wniosek nasuwa się sam: głupota,dziecinada i chamstwo jak widać kryzys nie dotknął

-Ilicz (2013-06-22 10:38:26)

Takie kongresy powinny być zgodnie z tradycją proletariacką w Moskwie

- (2013-06-22 08:22:16)

Takie to wasze SLD i wasz Rosłan co spałętał ludzi Biłgoraja/
Rodzina w kryzysie, państwo w kryzysie, służba zdrowia w kryzysie, inwestycje w kryzysie, miasto w kryzysie, moralność w kryzysie, dobre obyczaje w kryzysie, dziennikarstwo w kryzysie, produkcja w kryzysie, ochrona przeciwpowodziowa w kryzysie, straz pozarna w kryzysie, energetyka w kryzysie, zdrowy rozsądek w kryzysie, honor w kryzysie...
Taki Tokarski z Schodzińskim po 10000zł miesięcznie sobie ustalili i trzymają teraz sztamę z Rosłanem reklamującym się w Tv Biłgoraj, że jest wszystko dobrze i pod kontrolą - i co On jeszcze nie zrobi dla Biłgoraja/ Czy dać mu władzę SLD jeszcze raz???

-czarzasty hahaha (2013-06-22 00:21:57)

-Bilgorajski pierog (2013-06-21 22:28:00)

z tego co przeczytalem widac ze Oleksy juz sie nie rozwija ,a raczej zwija :) zaspiewli Powstancie ,ktorych gnebi glow :) nie widzialem zeby jakis glodny stal >>Miller nagle madry sie zrobil a w roku 2001 jak byl u wladzy co zrobil ?? po dwuch latach musial ustapic zze stanowiska Premiera i tak w kolo im wesolo od 1989 roku kazda wladza jak rzadzila ma na sumieniu to co dzisiaj w Polsce sie dzieje ,a wiec bezrobocie gowniana sluzba zdrowia ,wyprzedany majatek fabryki itp kolej w zapasci , stocznia w przepasci , , a ziemia Polska w rekach obcokrajowcow ,tak wyglada naga prawda , kiedys Bismarck powiedzial o Polakach dajcie im wladze sami sie wykoncza !! a Naczellnik Pilsudzki zekl ,NAROD WSPANIALY tylko ludzie K ... WY

- (2013-06-21 22:17:34)

Ludzie krzywdzący i gnębiąy naród bawią się na stadionie

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

"Bieganie bez smogu". grupa Biłgoraj Biega zaprasza na bieganie po lesie

Bieganie - podobnie jak spacerowanie - jest podstawową formą...

Ile w poszczególnych Gminach Powiatu Biłgorajskiego płaci się za śmieci?

Postanowiliśmy sprawdzić obowiązujące obecnie w poszczególnych...

Lekarz z Biłgoraja pokieruje szpitalem w Radecznicy

Zarząd Województwa Lubelskiego powierzył pełnienie obowiązków...

V Senioriada w Biłgoraju (FOTO)

Dziesięć drużyn złożonych z seniorów z terenu Powiatów Biłgorajskiego...

Statystyka Urzędu Stanu Cywilnego w Biłgoraju

Wiemy ile dzieci urodziło się w 2019 roku, ile zawarto małżeństw...

Przez Goraj przeszli Trzej Królowie (FOTO)

Ulicami Goraja przeszedł w tym roku po raz pierwszy Orszak trzech...

Ogłoszenia