Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Przede wszytskim ekologia!?

Dodał: TF Data: 2010-05-17 12:58:07 (czytane: 2170)

Podajemy informacje o możliwości uzyskania dofinansowania do kredytu na zakup kolektorów słonecznych oraz o zasadach otrzymania dofinansowania na demontaż, transport i utylizację wyrobów zawierających azbest.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgorajkolektory_sloneczne.jpgJak informuje Michał Dec, zastępca burmistrza miasta Biłgoraj, w bieżącym roku będzie możliwość uzyskania dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej do kredytu na zakup i montaż kolektorów słonecznych do ogrzewania wody użytkowej w budynkach. W ramach programu, który będzie wdrażany w latach 2010 – 2014, będzie można ubiegać się o dotację w wysokości 45% kapitału kredytu bankowego wykorzystanego na sfinansowanie kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia.

Nabór wniosków o dotację z NFOŚiGW wraz z wnioskami o kredyt prowadzony będzie w trybie ciągłym przez banki, które zawarły z NFOŚiGW umowę o współpracy. Lista banków, które zawarły umowę będzie zamieszczona na stronie internetowej www.nfosigw.gov.pl.

O dotacje ubiegać się mogą: osoby fizyczne posiadające prawo do dysponowania jednorodzinnym lub wielorodzinnym budynkiem mieszkalnym, któremu służyć mają zakupione kolektory słoneczne, a także wspólnoty mieszkaniowe instalujące kolektory słoneczne na własnych budynkach wielorodzinnych. Przewidywany termin rozpoczęcia naboru wniosków to III kwartał br. - podaje Dec.

O dofinansowanie nie mogą obiegać się odbiorcy ciepła z miejskiej sieci cieplnej do podgrzewania ciepłej wody użytkowej lub zasilania centralnego ogrzewania.

Mamy także dobrą informacje, dla tych, wszystkich, którzy nie zdążyli jeszcze zdemontować pokryć dachowych zawierających azbest. Gmina miasto Biłgoraj w 2010 roku będzie dofinansowywała 50% kosztów związanych z demontażem, transportem i utylizacją wyrobów zawierających azbest pozyskanych w trakcie wymiany pokryć dachowych budynków mieszkalnych lub gospodarczych znajdujących się na terenie miasta - informuje zastępca burmistrza.

O otrzymanie dofinansowania na pokrycie części kosztów związanych
z demontażem, transportem i utylizacją odpadów azbestowych mogą ubiegać się wyłącznie osoby fizyczne mające tytuł prawny do nieruchomości zlokalizowanej na terenie miasta Biłgoraj.

Warunkiem ubiegania się o dofinansowanie jest złożenie do Burmistrza Miasta Biłgoraj stosownego wniosku w terminie do 31.05.2010 r. oraz dokonanie wpłaty w wysokości 200,00 zł na konto Urzędu bądź w kasie, jako gwarancji uczestnictwa w programie. W przypadku podpisania umowy kwota ta zostanie policzona na poczet udziału beneficjenta w kosztach demontażu transportu i utylizacji wyrobów zawierających azbest. Natomiast w przypadku odstąpienia od programu powyższa kwota przepada - wyjaśnia burmistrz Dec.

Wnioski rozpatrywane będą w kolejności ich wpływu do Urzędu Miasta , do wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na ten cel w bieżącym roku. Nie podpisanie umowy w terminie 7 dni od terminu wyznaczonego przez Urząd Miasta spowoduje skreślenie z listy beneficjentów.

 

Zobacz także

Nowe przypadki zarażenia koronawirusem

Dodane: 2020-05-30 17:35 - Komentarze  (15)  czytane (44218)

TAGI: koronawirus, powiat biłgorajski, nowe przypadki zarażenia, zdrowie i urodaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.231.21.83

- (2010-05-27 09:16:02)

bzdura totalna co za idiotów macie w tej redakcji UM niczego nie wie i żadnych wniosków do 31 maja nie przyjmuje

- (2010-05-21 15:31:16)

z chwilą wpisania tego art już wiadomo, że takiego dofinansowania nie będzie!!! tylko się ludzi ogłupia!!! precz z tymi darmozjadami z ratusza!!!

-jabol (2010-05-18 08:40:54)

"dotację w wysokości 45 % kapitału kredytu bankowego wykorzystanego na sfinansowanie..." - bardzo bym prosił nieco jaśniej :), jak instalacja kosztuje ok.12 tys. to na jakie pieniądze można liczyć? i czy to kredyt(jaki procent?)czy dotacja bezzwrotna? dzięki :)

-es_fler (2010-05-17 19:39:58)

Panie Dec, czy pan się czymś zajmujesz w tym urzędzie ?

- (2010-05-17 13:03:13)

Ekologiczne kocie skóry na zimę. I znowu kuzyn.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Marcin Romanowski o wyborach prezydenckich 2020

Rewitalizacja Placu Wolności w Biłgoraju. Film i zdjęcia z lotu ptaka

Biłgoraj "Noc Muzeów 2020" fragment koncertu Łukasza Jemioły

Krzysztof Hetman, europoseł i wiceprezes PSL o wyborach korespondencyjnych w Polsce

Transmisja Mszy świętej z kościoła św. Michała Archanioła w Soli

Rozmowa z Lubelskim Kuratorem Oświaty

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Wiosenna PROMOCJA w bilgoraj.com.pl: BANERY 30% taniej!

2020-04-01 - 2020-05-31

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ukochane Barwy

2 maja - dzień flagi narodowej. Flaga, godło narodowe i hymn to obok tradycji, historii, kultury i języka podstawa świadomości narodowej...