Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Prowadzisz firmę w branży motoryzacyjnej? Pamiętaj o ubezpieczeniu!

Dodał: red Data: 2018-06-15 08:35:32 (czytane: 1205)

Nie sposób przewidzieć i uniknąć wszystkich szkód, jakie mogą powstać w warsztatach samochodowych ani też powstałych wskutek jazdy próbnej. Istotne zatem jest wykupienie polisy ubezpieczeniowej dopasowanej do wymagań branży motoryzacyjnej.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajReklama.

Zdarzenia losowe, nieumyślne uszkodzenie samochodu - czynników, w wyniku których pojazd klienta może ulec uszkodzeniu, jest wiele. Każda większa szkoda zakłóca sprawne funkcjonowanie przedsiębiorstwa, dlatego tak istotne jest wykupienie odpowiednio skrojonej polisy ubezpieczeniowej.

Czynniki ryzyka
Każda branża ma swoje specyficzne potrzeby, motoryzacyjna także. Właściciele salonów samochodowych narażeni są przede wszystkim na szkody spowodowane podczas jazdy próbnej. Z kolei właściciele warsztatów, stacji kontroli pojazdów czy myjni mogą nieumyślnie uszkodzić samochód klienta, np. przez zarysowanie lakieru, w przypadku zsunięcia się pojazdu z podnośnika albo w wyniki błędu podczas manewru na terenie warsztatu. Wiąże się to z ogromnymi stratami finansowymi, a także nadszarpnięciem wizerunku firmy. Do tego dochodzą zdarzenia losowe, takie jak gradobicie czy upadek drzewa, które niszczą pojazdy zaparkowane przed salonem czy warsztatem. Problemem mogą też okazać się uszczerbki na zdrowiu ponoszone przez pracowników, np. wskutek dopuszczenia do pracy osoby bez stosownego przeszkolenia stanowiskowego.

ubezpieczenie_bilgoraj.jpg

Co powinna zawierać dobra polisa?
Kompleksowa polisa ubezpieczeniowa dla branży motoryzacyjnej uwzględnia takie oferty jak ubezpieczenie od ognia i innych zdarzeń losowych, ubezpieczenie od kradzieży z włamaniem i rabunku czy też ubezpieczenie OC z odpowiedzialnością za szkody powstałe po wykonaniu usługi. Niektóre towarzystwa oferują rozszerzenie polisy o usługi dodatkowe, np. ubezpieczenie pojazdów używanych podlegających rejestracji, szkody na rzeczach pod kontrolą czy OC pracodawcy. Warto zauważyć, że w Polsce zakres ubezpieczenia bywa najczęściej dość wąski. Przykładowo, ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania za szkody powstałe w wyniku jazdy próbnej. Inaczej ma się sprawa na rynku brytyjskim. Na przykład towarzystwo ubezpieczeniowe Insurance Factory proponuje traders car insurance, polisę chroniącą sprzedawców przed kosztami związanymi z naprawą aut uszkodzonych w czasie jazdy próbnej lub prezentacji samochodu klientowi. Oferta tego ubezpieczyciela dostępna jest pod adresem https://www.insurancefactory.co.uk/motortrade-insurance.

Polisa ubezpieczeniowa to gwarancja spokojnego prowadzenia biznesu. Nie musimy się martwić o ogromne, niespodziewane koszty.

* Artykuł sponsorowany

Tagi: ubezpieczenie   firma z branży motoryzacyjnej   biłgoraj   warsztat samochodowy

Zobacz także

Platformy rowerowe odpowiedzią na wszystko!

Dodane: 2019-04-16 15:21 - Komentarze  (0)  czytane (495)

TAGI: platforma rowerowa, transport rowerów, motoryzacja, turystykaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 52.55.186.225

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Diagnostyka i warsztaty

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

Będzie remont drogi W835 Biłgoraj - Tarnogród - granica Województwa Lubelskiego

Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego, Michał Mulawa informuje, że jeszcze w tym roku ma zostać ogłoszony przetarg na remont i modernizację drogi wojewódzkiej Nr 835 od Biłgoraja do granicy Województwa Lubelskiego. -Zdecydowanie przyśpieszamy z tą oczekiwaną i ważną dla Lubelszczyzny inwestycją - podkreśla. więcej»

Ogłoszenia