Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

'Promocja zawodów' w RCEZ (FOTO)

Dodał: red Data: 2018-02-28 16:17:32 (czytane: 4121)

28 lutego 2018 roku w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju odbyły się Prezentacje Zawodów, podczas których uczniowie tej szkoły przedstawili swoje zawodowe umiejętności młodszym kolegom z gimnazjum ukazując specyfikę zawodów, w których się kształcą.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj- Mimo prowadzonych w szkołach gimnazjalnych zajęć z zakresu doradztwa i preorientacji zawodowej kończący szkołę uczeń nie ma dostatecznej wiedzy na temat konkretnych zawodów i wiążących się z nimi zadań zawodowych. Prezentacja zawodów przygotowana dla uczniów gimnazjów pozwoli im zapoznać się z oferowanymi przez szkołę kierunkami kształcenia i umożliwi w najbliższej przyszłości dokonanie optymalnego wyboru ścieżki dalszej edukacji. Wybór szkoły zawodowej jest tym bardziej uzasadniony, że młody człowiek zdobywa atrakcyjny zawód a jednocześnie ma możliwość dalszego kształcenia się - mówi  Jerzy Buczko, dyrektor RCEZ.

rcez_bilgoraj.JPG

Podczas pokazów, w pracowni, gdzie na co dzień uczą się przyszli elektrycy można było między innymi dowiedzieć się jak działa inteligentna instalacja elektryczna, jak wykorzystywać profesjonalne elektronarzędzia oraz w jaki sposób powstają instalacje elektryczne. W pracowni elektronicznej gimnazjaliści obserwowali działanie telewizyjnej sieci kablowej, wewnętrznej centrali telefonicznej, instalacji alarmowej komunikującej się z użytkownikiem przez internet. Uczniowie technikum elektronicznego zaprezentowali również nowoczesne sterowanie urządzeniami i odbiornikami w budynku mieszkalnym tzw. inteligentny dom. Zaproszeni mogli zobaczyć w działaniu nowoczesne urządzenia diagnostyczne oraz narzędzia używane przez elektroników. Uczennice i uczniowie technikum ekonomicznego w humorystyczny sposób przybliżyli pracę przyszłego ekonomisty.

rcez_bilgoraj_1.JPG

Pokazy dały możliwość gimnazjalistom doświadczyć również pracy i zabawy ze sprzętem komputerowym. Uczniowie technikum informatycznego podzielili się między innymi wiedzą o tym jak zbudować komputer z dowolnych podzespołów, uruchamiać go bez wciskania przycisku "Power On", testować elementy komputera i mierzyć napięcia podzespołów specjalizowanymi urządzeniami. W pracowni mechatronicznej można było natomiast zapoznać się z pracą sterowników programowalnych, działaniem mechatronicznych układów pneumatycznych i hydraulicznych. Gimnazjalistom zaprezentowano: układ sterowania pneumatycznego współpracującego ze sterownikiem programowalnym PLC, sterowanie działaniem siłownika pneumatycznego, możliwości panelu operatorskiego w monitorowaniu i sterowaniu układem automatyki.

Reklama.

W pracowni diagnostyki pojazdów samochodowych odbyły się pokazy techniki samochodowej. W trakcie pokazów zostały zaprezentowane nowoczesne komputerowe narzędzia do diagnostyki pojazdów samochodowych, metody diagnostyki i naprawy osprzętu mechatronicznego pojazdów, zaprezentowano najnowsze zaawansowane metody badania sond lambda z wykorzystaniem diagnoskopów z oscyloskopami oraz narzędzia i bezpieczne metody wymiany kół samochodowych w czasach porównywalnych do wymian kół w formule I. Wszystkie pokazy obywały się z dużym zaangażowaniem odwiedzających RCEZ gimnazjalistów, którzy mogli sami sprawdzić jak łatwo obsługuje się nowoczesne urządzenia do diagnostyki samochodów i przeprowadzić w bardzo łatwy sposób skomplikowane procedury diagnostyczne.

rcez_bilgoraj_2.JPG

Dużym zainteresowaniem gimnazjalistów cieszyły się pokazy zdalnego sterowania samochodem osobowym, w którym nie było kierowcy. Nowoczesna diagnostyka samochodów wygląda teraz jak praca informatyka i mechatronika - może być bardzo atrakcyjna zarówno dla chłopców, jak i dziewcząt.

rcez_bilgoraj_3.JPG

Uczestnicy pokazów odwiedzili również szkolny Autodrom, gdzie mogli zobaczyć jak wygląda nauka na stacji kontroli pojazdów i samodzielnie spróbować ustawić zbieżność w samochodzie z wykorzystaniem techniki laserowej. Uczniowie technikum samochodowego zaprezentowali gościom przebieg pogłębionej diagnostyki modułu nadzorującego nadwozie pojazdu oraz diagnostyki zestawu wskaźników pojazdu.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 88

Tagi: promocja zawodów w rcez   regionalne centrum edukacji zawodowej w biłgoraju   kształcenie zawodowe   oświata biłgoraj

Zobacz także

Etap okręgowy XXVII Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia – uczennica

Dodane: 2019-03-18 14:50 - Komentarze  (0)  czytane (106)

TAGI: olimpiada promocji zdrowego stylu życia, budowalanka biłgoraj, zsbio biłgoraj, oświata biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.166.133.84

Grzegorz z Chetyna (2018-03-01 15:10:35)

Ychy, za moich czasów też tak było... :)

Malina (2018-03-01 11:08:59)

Pozdrawiam E.K jest sor super

Andrzej (2018-03-01 11:06:11)

Gratulacje dla najlepszej szkoły w RP !!! Oby tak dalej!!!

Ewa Korpacz (2018-03-01 11:06:10)

Jadziem tam!

Adam Mickiewicz (2018-03-01 11:04:07)

Jak za moich czasów !!!

dziadek (2018-03-01 10:29:03)

Najlepsza szkoła ever. Pozdro dla sora Kasprowicza

Student politechniki (2018-03-01 08:25:08)

Pozdrowienia dla sora H.K. Dużo nas sor nauczył

Absolwent (2018-02-28 20:47:38)

Bravo WY. WIDAĆ ŻE COŚ SIĘ DZIEJE W NASZEJ STAREJ SZKOLE.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia