Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Prokuratura bada rzetelność dokumentacji związanej z uzyskaniem praw jazdy m. in. przez posła Olszówkę

Dodał: red Data: 2017-04-19 16:41:33 (czytane: 5543)

Jeden z zamojskich portali, a następnie dwa portale ogólnopolskie podały informacje, poddające w wątpliwość nabycie praw jazdy kategorii A i C posła PiS z z naszego Regionu. Postanowiliśmy sprawdzić, czy rzeczywiście toczy się postępowanie "w sprawie" i na razie nikomu nie przedstawiono zarzutów.

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolSprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Zamościu. I jak dowiedzieliśmy się od prokuratora Bartosza Wójcika dotyczy kilkunastu wątków wydzielonych ze sprawy nielegalnego uzyskiwania praw jazdy w biłgorajskim Starostwie Powiatowym, w której akt oskarżenia trafił do Sądu pod koniec grudnia 2016 roku, o czym informowaliśmy państwa w naszym artykule.

prawo_jazdy.JPG


-Ze sprawy dotyczącej nielegalnego uzyskiwania praw jazdy w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju wyłonionych zostało kilkanaście przypadków, co do których prokurator przedsięwziął kroki mające na celu sprawdzenie czy nie doszło do jakiś nieprawidłowości. W tym czy w sposób prawidłowy i zgodny z prawem były uzyskane dokumenty. Na chwilę obecną postępowanie jest w sprawie, nikomu nie zostały postawione zarzuty, obecnie trwa gromadzenie dokumentacji. Między innymi, tutejsza Prokuratura, bada rzetelność dokumentacji związanej z uzyskaniem praw jazdy obecnego posła Piotra Olszówki, który w 2011 roku, nie będąc wówczas posłem, uzyskał prawa jazdy kategorii A i C. Przez najbliższe kilka tygodni chcemy zgromadzić całość dokumentacji przesłuchać pracowników WORD i Starostwa Powiatowego, którzy mogą mieć informacje w tej sprawie - wyjaśnia rzecznik prasowy Prokuratury Rejonowej w Zamościu prokurator Bartosz Wójcik.

Reklama.

Skontaktowaliśmy się z posłem Piotrem Olszówką, by zapytać go o tę sprawę. -Dowiedział się o niej z mediów i nikt z Prokuratury się z nim nie kontaktował i nie prosił o wyjaśnienia. Do zakończenia działań śledczych, sprawy nie chcę komentować - usłyszeliśmy od parlamentarzysty.

Co na to Prokuratura Rejonowa w Zamościu?

-Myślę, że do końca czerwca winniśmy mieć zgromadzone dokumenty, po ich przeanalizowaniu będzie podjęta decyzja co do przyszłości śledztwa, wówczas także - jeśli zajdzie taka potrzeba, bo np. potwierdzą się jakieś nieprawidłowości - będą podejmowane kolejne działania w toku postępowania. Na chwilę obecną postępowanie prowadzone jest w sprawie, a nie przeciwko komuś. Gdy będą dowody na popełnienie przestępstwa co do konkretnych osób, to zarzuty zostaną im postawione w toku przewidzianym przez polskie prawo, bez względu na zajmowane stanowisko - dodaje prokurator Wójcik.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: prokuratura rejonowa w zamościu   prawo jazdy   piotr olszówka   starostwo powiatowe biłgoraj

Zobacz także

Stracił prawo jazdy w miejscu wskazanym na KMZB

Dodane: 2018-07-16 17:53 - Komentarze  (2)  czytane (910)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.162.123.74

J56 (2017-04-22 09:41:22)

No to ziemia biłgorajska na przedstawicieli. Jak nie hotelarz to kierowca. Panie i panowie z prawicy każdej. Nie szukajcie kto to ujawnił tylko kto się nim posługiwał. Zastanówcie się kogo wybieracie i jaką sprawiedliwość i przestrzeganie prawa Wam i nam obiecywał. Panie pośle wstyd a mnie wstyd pisać przez duże P, ale rozpoczynającego się zdania nie wypada zacząć z małej litery.

Filipowicz S (2017-04-21 09:17:20)

Szkodziński i Ksiązek mają racje. Trzeba leczyć prawicę i walczyć o stołki

Silk (2017-04-20 15:20:52)

Taaak, a świstak siedzi i zawija sreberka... :(i)

Mariusz (2017-04-20 09:10:02)

Kiedy wyjaśni Olszówka jak jest naprawdę? Konferencja i niech pokaże prawo jazdy. Jak to prawda to niech odda mandat posła natychmiast.

nagonka na uczciwych czy co??? (2017-04-20 08:59:58)

(2017-04-20 07:41:22)

U nas w mieście Piotrki to jednak fajne chłopy

(2017-04-20 07:30:10)

Pewnie znalazł na wycieraczce jak Antoni Smoleński, przyjaciele mu przenieśli:-)

(2017-04-19 22:15:33)

Sensacyjna wiadomość, jeśli to przestępstwo, to maskowanie sprawy zaszkodzi obecnej władzy. Jest nadzieja na rzetelne ujawnienie faktów, które albo potwierdzą bądź oczyszczą.

(2017-04-19 21:52:20)

. (2017-04-19 21:29:59)

Dokumenty upublicznił portal Gazety Zamojskiej. Są nazwiska egzaminatorów i ich pieczątki.

(2017-04-19 21:20:29)

Borowiec podobno ma haki na każdego. Z Oszówką to trzymał aż ten zaczął go oczerniać. Jest też świadkiem przeciw Furlepie, który kazał mu lewe faktury wystawiać. Jest również świadkiem w sprawie przeciw Kozinie Marianowi i Andrzejowi, który lewe faktury ma z jego firmy i u niego był fikcyjnie zatrudniony aby kredyt wyłudzić. Asystent Olszówki Łukasz Potocki tez fikcyjnie był zatrudniony u Borowca i pobierał za to wynagrodzenie z Unii.

donos (2017-04-19 20:31:11)

Browiec powinien odpowiedzieć skąd znalazł się w posiadaniu dokumentów i podpisów kart egzaminacyjnych ? Udostępnienie to łamanie ustawy o ochronie danych osobowych , to przestępstwo. Wydawca portalu to firma BORMAX ( skład Ł.Browiec ,J.gura i M , Michonski ) niech odpowidzą za to kto im udostępnił rzekome dokumenty

Jan (2017-04-19 20:10:34)

Prokuratura potrzebuje tyle czasu aby sprawdzić jednego gościa ? Przecież wystarczy sprawdzić dokumenty w starostwie - tam przychodzą dokumenty z WORD. Jak są to sprawdza się w jakim ośrodku zdawał egzamin. Jak nie ma tam dokumentów z egzaminu to wszystko jasne. Za PiS miało być lepiej a co jest? Sprawa posła powinna być natychmiast w trybie pilnym wyjaśniona. Taki poseł jeśli złamał prawo powinien natychmiast zrezygnować z bycia posłem.

(2017-04-19 19:25:02)

Olszowka niech tylko jedno zdanie powie i po sprawie. Zdałem prawo jazdy w ośrodku Zamość lub innymi. I nie ma sprawy ale on nie powie tego bo nie wie z którego ośrodka lenda kwity puścił. A raczej lewe pieczątki podbił bez wiedzy ośrodka.

CzAd (2017-04-19 18:54:20)

Prosimy panie posle.... to bardzo proste
"Kupilem prawo jazdy" badz "nie, nie kupilem..."
Dlaczego ta zwloka, milczenie, oczekiwania na wynik prac sledczych.
Chowa Pan glowe w ten przyslowiowy jogurt, o przepraszam piasek a to grozi uduszeniem bohaterze "afery jogurtowej" lol
To, ze zle Pan wplywa na osobisty wizerunek nie interesuje mnie nawet pobieznie.
Jednak, jest Pan ciezarem dla calej prawicowej formacji i to ma juz wage i wymowe, bowiem zniecheca Pan do utozsamiania sie z PISem, z prawica. Co sa tym idzie i znaczenie ma kapitalne, zniecheca Pan Wyborcow.
Nie ma Pan jednak takiej swiadomosci i zdolnosci postrzegania by takie elementarne rzeczy ogarnac. Podobnie w przypadku panskiego kolegi, niejakiego Koziny.
PIS sciga nieuczciwych, ktorzy wyludzaja podatek VAT a delikwentowi zarzuca sie wystawianie "lewych" faktur!
Zarzuty niesluszne? Super... jestescie osobami publicznymi, miejcie zatem odwage tym zarzutom, pomowieniom, falszywym oskarzeniom zaprzeczyc, a tym, ktorzy wykazuja sie oszczerstwami wytoczcie procesy sadowe.

(2017-04-19 17:10:55)

NO to się żrą w tym PIS !

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Cult Style 2018

I Biłgorajska Wyprzedaż Garażowa

Pokaz musztry - Osuchy 2018

Apel poległych /fragment/. 74. rocznica Bitwy pod Osuchami

Zakończyły się Dni Biłgoraja

Festyn Prozdrowotny "Czas na zdrowie"

Konkursy

BIŁGORAJ: Kabaret JURKI w Biłgoraju
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Biłgoraj: Nie daj się oszukać! Uwaga na oszustów!

Oszustwo na tzw. wnuczka to wyjątkowo perfidny rodzaj przestępstw, w których ofiarami padają przede wszystkim osoby w podeszłym wieku,...