Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Projekt Mała książka - wielki człowiek w Aleksandrowie

Dodał: red Data: 2021-01-08 09:00:39 (czytane: 1242)

Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie wzięła udział również w trzeciej edycji projektu „Mała książka - wielki człowiek”, która odbyła się w 2020 roku. Partnerem aleksandrowskiej biblioteki w realizacji tego działania było Przedszkole „Leśne Skrzaty” w Aleksandrowie.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajProjekt był adresowany do dzieci w wieku przedszkolnym i miał na celu zachęcenie rodziców do codziennego czytania z dzieckiem. Zaprosiliśmy w tym roku maluchy z aleksandrowskiej gminy (głównie trzylatków i pozostałe dzieci w wieku przedszkolnym, które jeszcze nie otrzymały wyprawki) z rodzicami po prezenty - Wyprawki Czytelnicze z projektu "Mała książka- wielki człowiek", przekazane nam przez Instytut Książki. Ten literacki prezent to był niezwykły początek czytelniczej przygody.

biblioteka_2.jpg

We wrześniu dzięki akcji informacyjnej i zaangażowaniu w promowanie projektu dyrekcji oraz wychowawców z Przedszkola „Leśne Skrzaty” w Aleksandrowie udało nam się rozdać 60 Wyprawek. Tak zaczęła się przygoda najmłodszych przedszkolaków w Aleksandrowie z systematycznym wypożyczaniem książek. Maluchy otrzymały specjalne karty biblioteczne na które naklejały naklejki, które otrzymywały za wypożyczenie książek. Tegoroczna edycja była trochę inna od wcześniejszych ze względu na sytuację z jaką przyszło mierzyć się nam wszystkim. Również biblioteki były czasowo zamknięte i przez to wypożyczanie książek stało się utrudnione. Jednak mimo różnych zawirowań udało się.

biblioteka_1.jpg

Pod koniec grudnia przed samymi świętami ponad połowa dzieci uczestniczących w projekcie odebrała dyplomy i drobne upominki. Maluchy z uśmiechem, a czasem z nieśmiałością prezentowały swoje dyplomy (często pierwsze w ich życiu), już nie mówiąc o rodzicach, którzy nie ukrywali swojej dumy. Pozostałe maluchy będą zbierały naklejki jeszcze przez styczeń a potem odbiorą imienne dyplomy w bibliotece.

Na stronie projektu przeczytamy, że od 2018 r. projekt jest realizowany przez Instytut Książki w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytelnictwo „Mała Książka – wielki człowiek” we współpracy bibliotekami publicznymi. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi bibliotekę biorącą udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla…” dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz  Kartę Małego Czytelnika.

Reklama.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Oprócz dyplomu przedszkolak otrzyma także drobny czytelniczy upominek. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytanie generacyjne „Mała książka – wielki człowiek”. Dlaczego warto odwiedzić z dzieckiem bibliotekę? Dziecko może poznać ważne miejsce na mapie dzieciństwa - bibliotekę - i dzięki temu w pełni stać się uczestnikiem życia kulturalnego.

biblioteka_3.jpg

Biblioteki oferują nie tylko bezpłatny dostęp do książek, ale też szeroką ofertę kulturalną, dzięki czemu tak dzieci, jak i rodzice mogą wziąć udział w rozmaitych zajęciach, warsztatach i wydarzeniach przygotowanych przez bibliotekarzy. Wizyta w bibliotece uczy dziecko samodzielności, podejmowania własny wyborów i odpowiedzialności za wypożyczoną książkę. Wszystkie informacje o projekcie można znaleźć na stronie: www.wielki-czlowiek.pl.

Patrząc jak rodzice zaangażowali się w czytanie swoim pociechom, myślę, że udało się ich przekonać, że miłość do czytania jest prezentem na całe życie! Dla nas organizatorów najpiękniejszym podziękowaniem były słowa trzylatki podczas jej kolejnej wizyty w bibliotece : „-Ale tu super! Nie chce iść”.

/Justyna Bździuch /

Tagi: biblioteka aleksandrów   przedszkole biblioteka   gmina aleksandrów   mała książka wielki człowiek

Zobacz także

Kabaret Nowaki na scenie BCK (FOTO)

Dodane: 2021-02-19 22:13 - Komentarze  (6)  czytane (1293)

TAGI: kabaret nowaki, bck biłgoraj, biłgorajskie centrum kultury, za granicą żartuKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.237.71.247

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Polecamy

Powiatowe Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych (FOTO, VIDEO)

Z inicjatywy starosty biłgorajskiego odbyły się dziś w Biłgoraju...

Wyniki otwartego konkursu ofert na zadania planowane do realizacji w 2021 roku z zakresu porządku i bezpieczeństwa publicznego, ratowania i ochrony ludności

Na zadania z zakresu porządku i bezpieczeństwa publicznego, ratowania...

Rusza remont hali sportowej w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju

Dziś w starostwie powiatowym w Biłgoraju podpisana została umowa...

Ubezpieczenie turystyczne na ferie zimowe – dlaczego warto?

W okresie ferii zimowych wiele rodzin decyduje się na zimowe...

Zarejestruj umowę o dzieło w ZUS

Od 2021 roku o zawartych umowach o dzieło trzeba będzie informować...

Trzy oblicza pizzy - poznaj je wszystkie

Pizza to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych przysmaków...

Ogłoszenia