Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Program Ochrony Środowiska dla Powiatu Biłgorajskiego

Dodał: red Data: 2018-06-06 08:30:17 (czytane: 954)

Informacja dotycząca udziału społeczeństwa w postępowaniu, którego przedmiotem jest sporządzenie projektu Programu Ochrony Środowiska dla Powiatu Biłgorajskiego na lata 2018 – 2021 z perspektywą do roku 2025.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, BiłgorajZarząd Powiatu w Biłgoraju, na podstawie art. 17 ust. 1 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo Ochrony Środowiska (Dz. U. z 2018 r. poz. 799 z późn. zm.), w celu realizacji polityki ochrony środowiska, sporządził projekt Programu Ochrony Środowiska dla Powiatu Biłgorajskiego na lata 2018-2021 z perspektywą do roku 2025. Dokument zawiera charakterystykę powiatu i ocenę stanu środowiska na terenie powiatu biłgorajskiego z uwzględnieniem dziesięciu obszarów przyszłej interwencji: ochrona klimatu i jakości powietrza, zagrożenia hałasem, pola elektromagnetyczne, gospodarowanie wodami, gospodarka wodno-ściekowa, zasoby geologiczne, gleby, gospodarka odpadami i zapobieganie powstawaniu odpadów, zasoby przyrodnicze oraz zagrożenia poważnymi awariami. Dodatkowo przedstawiono potencjalne możliwości rozwoju odnawialnych źródeł energii na terenie powiatu. Analizę oparto o najaktualniejsze dane charakteryzujące poszczególne obszary. Dokonano również oceny realizacji celów poprzedniego programu ochrony środowiska dla powiatu oraz analizy SWOT obszarów problemowych. Dla obszarów wymagających interwencji określono cele, kierunki interwencji oraz zadania, mające wpłynąć na poprawę danego komponentu. W ramach Programu stworzono harmonogram rzeczowo-finansowy z podziałem na zadania własne i monitorowane oraz wskazano możliwe źródła finansowania zaplanowanych zadań.

W dniu 13 kwietnia 2018 roku, w trybie art. 17 ust. 2 pkt 2 ww. ustawy przedmiotowy projekt, przekazano do Zarządu Województwa Lubelskiego, celem zaopiniowania. Również w tym dniu, w trybie art. 48 ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz.U. z 2017 r.,  poz. 1405 z późn. zm.) wystąpiono z wnioskiem do właściwych organów opiniujących możliwość odstąpienia od prowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko dla projektu Programu Ochrony Środowiska dla Powiatu Biłgorajskiego na lata 2018-2021 z perspektywą do roku 2025.

las.JPG

Zarząd Województwa Lubelskiego uchwałą NR CCLXXIII/5321/2018 z dnia 15 maja 2018 r. pozytywnie zaopiniował przedłożony projekt. Na podstawie otrzymanych uzgodnień odstąpiono od przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko.

Sporządzony Projekt w dniu 17 kwietnia 2018 r. został wyłożony do wglądu w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju, w Wydziale Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Leśnictwa, przy ul. Tadeusza Kościuszki 94, pok. 205, w godzinach 7:30 - 15:30, wywieszony na tablicy ogłoszeń Starostwa oraz udostępniony na stronie BIP, w zakładce budżet i ogłoszenia. Uwagi i wnioski można było składać od 17 kwietnia do 14 maja 2018 r.

Po uzyskaniu wszystkich wymaganych uzgodnień i opinii, w celu udostępnienia możliwości zapoznania się z całościową dokumentacją sprawy, niniejszą informację podaje się do publicznej wiadomości poprzez wywieszenie na tablicy ogłoszeń Starostwa Powiatowego w Biłgoraju i na stronie BIP, w zakładce budżet i ogłoszenia. Komplet informacji wyłożony jest do wglądu w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju, w Wydziale Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Leśnictwa, przy ul. Tadeusza Kościuszki 94, pok. 205, w godzinach 7:30 - 15:30.

Uwagi i wnioski można składać w dniach od 05 do czerwca do 26 czerwca 2018 roku w formie pisemnej, ustnie do protokołu – na adres Starostwo Powiatowe w Biłgoraju, ul. Tadeusza Kościuszki 94, 23 - 400 Biłgoraj oraz za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich kwalifikowanym podpisem elektronicznym - na adres e-mail: sekretariat@bilgorajski.pl. Formularz zgłaszania uwag do pobrania na stronie BIP. Organem rozpatrującym uwagi i wnioski jest Zarząd Powiatu w Biłgoraju. Uwagi, które wpłyną po terminie pozostaną bez rozpoznania.

Po upływie powyższego okresu projekt Programu Ochrony Środowiska dla Powiatu Biłgorajskiego na lata 2018 - 2021 z perspektywą do roku 2025 zostanie poddany procedurze przyjęcia.

Marek Konopka
kierownik Wydziału Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Leśnictwa
Starostwa Powiatowego w Biłgoraju

Reklama.

Tagi: program ochorny środowiska   powiat biłgorajski   wydział ochrony środowiska   starostwo powiatowe

Zobacz także

B.21 - podsumowanie kampanii (AUDIO)

Dodane: 2018-10-18 15:52 - Komentarze  (13)  czytane (321)

TAGI: b.21, biłgoraj xxi, wybory samorządowe, kampania samorządowaKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.225.26.44

(2018-06-07 08:22:48)

Należy wyeksmitować lewactwo włącznie z psl po za granice powiatu i wtedy będzie czyste powietrze.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

Voucher do food trucka

bilgoraj.com.pl poleca

Black Red White S.A. na sprzedaż?

W przestrzeni publicznej pojawiają się informacje i spekulacje...

40. rocznica pontyfikatu Jana Pawła II (AUDIO)

Annuntio vobis gaudium magnum - Habemus Papam - Eminentissimum...

'Prawica Biłgorajska+'. Wiara, rodzina, rozwój

Tworząc Komitet Wyborczy "Prawica Biłgorajska+" w Powiecie Biłgorajskim...

Piesze i rowerowe 'powitanie jesieni

Kilkudziesięciu mieszkańców Biłgoraja i okolic skorzystało z zaproszenia...

Ludowe pieśni rozbrziały w Biłgoraju (FOTO, VIDEO, WYNIKI)

W Biłgorajskim Centrum Kultury odbył się Powiatowy Festiwal Piosenki...

Kasa Stefczyka przeniosła placówkę

Zapraszamy do nowej lokalizacji placówki Kasy Stefczyka! W trosce...

Ogłoszenia