Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Program chodnikowy powiatu biłgorajskiego. Rusza kolejna edycja

Dodał: red Data: 2020-05-23 08:57:45 (czytane: 2065)

Zarząd Powiatu w Biłgoraju właśnie ogłasił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach pilotażowego Programu Poprawy Bezpieczeństwa Pieszych Uczestników Ruchu i Rowerzystów przy drogach powiatowych powiatu biłgorajskiego na 2020 rok. Samorządy wnioski składać mogą do 5 czerwca br.To autorska inicjatywa samorzadu powiatowego. Jej inicjatorem i pomysłodawcą jest wicestarosta Tomasz Rogala. -To już druga edycja programu, który przewiduje udzielanie samorządom gminnym  z terenu naszego powiatu wsparcia na remonty i budowę infrastruktury chodnikowej oraz ścieżek rowerowych przy drogach powiatowych. Środki pochodzą z budżetu powiatu. Realizacja programu to wynik moich obserwacji, gdy jeszcze pracowałem w samorządzie Gminy Tarnogród. Znają to dobrze wszyscy samorządowcy. Do tej pory wsparcie finansowe do budowy chodników możliwa była jedynie przy okazji remontów dróg. My to zmieniliśmy i wygospodarowaliśmy środki dla samorządów gminnych - podkreśla wicestarosta Rogala.

chodnik.jpg

Co ważne wsparcie w ramach Programu otrzymają działania z zakresu budowy, przebudowy lub remontu chodników, ciągów pieszo - jezdnych i ścieżek rowerowych przy drogach powiatowych w trakcie realizacji lub planowane do realizacji, które zostaną zakończone do końca 2020 roku. Wnioskowana kwota dotacji może dotyczyć wyłącznie wydatków poniesionych w roku 2020. -Maksymalna kwota dotacji z budżetu powiatu biłgorajskiego na jedno zadanie wynosi 150 tys. zł. Udział dotacji z budżetu powiatu wynosi maksymalnie 50% kosztów kwalifikowanych zadania. Wkład własny wnioskodawcy może obejmować środki pozyskane od innych podmiotów publicznych lub prywatnych, z wyjątkiem środków budżetu państwa i budżetu Unii Europejskiej - wyjaśnia Tomasz Rogala.

Czytaj także: Program chodnikowy w Powiecie Biłgorajskim. Podsumowanie 2019 roku i plany na rok 2020


Samorządowi powiatowemu zależy na tym, by chodniki i ścieżki rowerowe powstawały w tych miejscach, gdzie poprawią bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, gdzie będą wpisywać się w szerszą sieć dróg dla pieszych i gdzie wpłyną pozytywnie na poprawę atrakcyjności turystycznej.

/bilgoraj.com.pl/
Foto: Karolina Grabowska z PixabayZobacz także:

Informacja Zarządu Dróg Powiatowych na temat przebiegu remontu dróg powiatowych w roku 2019 oraz aktualnego ich stanu

Reklama.

Tagi: program chodnikowy   powiat biłgorajski   budowa chodników   tomasz rogala

Zobacz także

Co z przebudową drogi wojewódzkiej nr 835?

Dodane: 2020-09-23 13:37 - Komentarze  (9)  czytane (1062)

TAGI: remont drogi wojewódzkiej nr 835, remont dw 835, droga wojewódzka 865, remont drogi biłgoraj - tarnogródKomentarze (3)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.231.167.166

(2020-05-25 21:22:08)

od dawna walczono na sesjach Rady Miasta o ścieżkę Z-c - B-j, ale cisza do tej pory! Popieramy!!!!!!

(2020-05-25 21:19:05)

inne regiony mają ten temat poza sobą - przykre, ale....

alex (2020-05-25 09:13:17)

Chyba najpotrzebniejsza ścieżka rowerowo-piesza jest na trasie Biłgoraj - Zwierzyniec przy drodze wojewódzkiej W858

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Diagnostyka i warsztaty

Kursy prawa jazdy

Ogłoszenia