Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Program chodnikowy, czyli powiatowo - samorządowe inwestycje w bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów (FOTO, VIDEO)

Dodał: red Data: 2020-06-26 13:59:41 (czytane: 1305)

Dziś w sali konferencyjnej Starosta Powiatowego w Biłgoraju, z rąk władz starosty i wicestarosty, burmistrzowie i wójtowie gmin Ziemi Biłgorajskiej odebrali czeki na dofinansowanie inwestycji w chodniki i ścieżki rowerowe. Odbyło się to w drugiej już edycji, zainicjowanego przez powiat biłgorajski, programu chodnikowego.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajW projekcie chodzi przede wszystkim o poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Ta infrastruktura powstaje przy drogach powiatowych, w miejscach newralgicznych, ważnych i uczęszczanych. W zeszłym roku, dzięki realizacji programu powstało ponad 3 km chodników. Po sprawdzeniu się pierwszej edycji, postanowiliśmy - jako Zarząd Powiatu - ją kontynuować i zwiększyć alokację środków do 1 mln zł. Jak na możliwości naszego powiatu, to środki ogromne. Na ten rok wpłynęło 10 wniosków z ośmiu gmin i każda z gmin otrzyma dofinansowanie. dzięki temu uda się wybudować na terenie powiatu prawie 7 km chodników. Wraz ze środkami własnymi samorządów, wartość całkowita tych inwestycji, to prawie 4 mln zł - wyjaśnia pomysłodawca programu, wicestarosta biłgorajski, Tomasz Rogala.

Dofinansowanie budowy chodników przy drogach powiatowych na rok 2020, w ramach pilotażowego Programu Poprawy Bezpieczeństwa Pieszych Uczestników Ruchu i Rowerzystów przy Drogach Powiatowych Powiatu Biłgorajskiego otrzymały: Gmina Biłgoraj - 144 598 zł, Gmina Biszcza - 150 000 zł, Gmina Frampol - 88 863 zł, Gmina Księżpol - 63 999 zł, Gmina Potok Górny - 150 000 zł, Gmina Tarnogród - 102 540 zł, Gmina Tereszpol - 150 000 i Gmina Turobin - 150 000 zł.

program_chodnikowy.JPG

-Potrzeby dotyczące chodników w naszej gminie są bardzo duże. Dotyczy to bezpieczeństwa zarówno mieszkańców jak i turystów. Mamy na swym terenie bardzo duży zbiornik wodny, na którym odpoczywają tysiące osób. Ta infrastruktura musi więc być dostosowana i zapewniać komfort. W zeszłym roku skupiliśmy się na inwestycjach w drogi gminne, by ułatwić dojazd do nas, w tym roku stawiamy na chodniki. W ramach współpracy z Powiatem Biłgorajskim, powstanie około 700 m chodnika, m. in. przy szkole i od centrum w stronę zalewu - przyznaje Wójt Gminy Biszcza, Zbigniew Pyczko. Wicestarosta podkreśla, że program chodnikowy, to nie jako uzupełnienie wsparcia jakie samorządy otrzymują w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

tomasz_rogala.JPG

-Wsparcie w ramach Programu otrzymają działania z zakresu budowy, przebudowy lub remontu chodników, ciągów pieszo - jezdnych i ścieżek rowerowych przy drogach powiatowych w trakcie realizacji lub planowane do realizacji, które zostaną zakończone do końca 2020 roku. Wnioskowana kwota dotacji może dotyczyć wyłącznie wydatków poniesionych w roku 2020 - wyjaśnia wicestarosta Rogala i dodaje: -Maksymalna kwota dotacji z budżetu powiatu biłgorajskiego na jedno zadanie wynosi 150 tys. zł.

program_chodnikowy_2.JPG

-W imieniu samorządu powiatowego chciałbym wszystkim burmistrzom i wójtom podziękować za współpracę, razem stawiamy na rozwój naszym małych ojczyzn i bezpieczeństwo mieszkańców. Pragnę podziękować także panu Tomaszowi Rogali, wicestaroście biłgorajskiemu, który jest pomysłodawcą i "ojcem chrzestnym" tego projektu. Już dziś widzimy jak ten program jest potrzebny i jak pozytywnie odbierany jest przez mieszkańców - zaznacza starosta Andrzej Szarlip.

dyjak.JPG

Potrzeby są także w Gminie Potok Górny. W zeszłym roku, w miejscowości Potok Górny powstało 830 mb chdnika przy drodze powiatowej, ponadto przy drodze wojewódzkiej nr 863 w miejscowości Naklik wybudowaliśmy 1 503 mb chodnika. W tym roku chcemy wykonać 600 mb chodnika w Lipinach Dolnych. Chodniki przy drogach powiatowych powstają przy wsparciu starostwa powiatowego. Bez tego zastrzyku pieniędzy te inwestycje byłyby trudne do zrealizowania - zaznacza Wójt Gminy Potok Górny, Stanisław Dyjak.

program_chodnikowy_3.JPG

We wręczeniu promes uczestniczyli poseł na Sejm RP Beata Strzałka, wicemarszałek Województwa Lubelskiego Michał Mulawa, radny sejmiku Województwa Lubelskiego Grzegorz Wróbel oraz członkowie Zarządu Powiatu i powiatowi radni.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Zdjęć w galerii: 39

Tagi: program chodnikowy   powiat biłgorajski   wicestarosta biłgorajski   inwestycje w chodniki

Zobacz także

Pomóż wygrać maszt i flagę dla Biłgoraja i pozostałych gmin

Dodane: 2020-09-08 09:37 - Komentarze  (11)  czytane (1933)

TAGI: pomóz wygrac maszt i flagę, 100-lecie cudu nad wisłą, flaga polski, biało-czerwonaKomentarze (5)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.228.10.64

(2020-06-26 15:25:29)

Ludzie opamiętajcie się z tą wazeliną. Jeden i ten sam wypisuje pod artykułami bzdurne komentarze.

bernardetta (2020-06-26 15:21:18)

Brawo a można praca praca jeszcze raz praca i są efekty tak trzymać
To wszystko dzięki marszałkowi i staroście mamy na prawdę dobrych gospodarzy

bernardetta (2020-06-26 15:18:25)

Brawo a można praca praca jeszcze raz praca i są efekty tak trzymać
To wszystko dzięki marszałkowi i staroście mamy na prawdę dobrych gospodarzy

Księżpol (2020-06-26 14:57:54)

Dlaczego gmina Księżpol nie dostała nawet połowy sumy jaką dostał Turobin czy Tereszpol. Kto za tym stoi.Jakim algorytmem przyznawane są sumy???

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Biłgoraj. Protest rolników (AUDIO)

Dzisiaj w całym kraju - także na Lubelszczyźnie i w powiecie...

Łukowskie Powązki odnawiane i zabezpieczane przed zniszczeniem

Cmentarz parafialny w Łukowej założony został w tym samym czasie...

Uczcili Kapelana Solidarności i kapłanów niezłomnych (FOTO, AUDIO)

Mieszkańcy Biłgoraja uczcili dziś ks. Jerzego Popiełuszkę i księży...

Karty podarunkowe dla dzieci medyków

Rozstrzygnięty został konkurs Fundacji 4F Pomaga. W ramach konkursu...

Jak skutecznie zapobiegać korozji metalowych elementów?

Inżynierowie projektujący obiekty przemysłowe wykorzystują w tym celu...

Wolontariusz 2020. Nagrodzono społeczników zaangażowanych w działania lokalne

Dziś w sali widowiskowej Biłgorajskiego Centrum Kultury, z zachowaniem...

Ogłoszenia