Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Profilaktyka zakażeń wirusem HPV w Biłgoraju

Dodał: red Data: 2018-03-06 13:42:20 (czytane: 1800)

Miasto Biłgoraj, specjalną konferencją skierowaną do środowiska medycznego, wychowawców i młodzieży zainicjowało Program profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) na lata 2018 - 2021. Szacuje się, że z programu może skorzystać kilkaset osób. Jego roczny koszt to około 50 tys. zł, z czego 40% refunduje NFZ.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolW 2018 roku, program bezpłatnych szczepień obejmie dziewczęta urodzone w 2006 roku i zamieszkujące w Mieście Biłgoraj. -Do opiekunów tych dziewcząt wysłane zostały specjalne listy, w których zawarte są podstawowe informacje. Odpowiedz, jest bardzo pozytywna i jest duże zainteresowanie udziałem w programie - podkreśla Zofia Woźnica z Praktyki Lekarskiej "Konsylium" w Biłgoraju, która jest realizatorem szczepień.

Program profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) na lata 2018 - 2021, jest jednym z dwóch, które będą realizowane Biłgoraju, przy wsparciu Narodowego Funduszu Zdrowia. -Jeden dotyczy właśnie walki z brodawczakiem ludzkim HPV i skierowany jest do dziewcząt i chłopców w wieku 12 lat i ich opiekunów prawnych, którzy decydują o przystąpieniu dzieci do programu. Głownie nastawiony jest na profilaktykę, której część stanowią szczepienia. Drugi program skierowany jest do osób powyżej 60. roku życia i dotyczy szczepień profilaktycznych przeciwko grypie - informuje inspektor ds. zdrowotnych Urzędu Miasta Biłgoraj Małgorzata Gromadzka.

profilaktyka_hpv_bilgoraj.JPG

Wiceburmistrz Biłgoraja, Michał Dec podkreśla, iż programy profilaktyczne realizowane w Mieście służą przede wszystkim mieszkańcom. -Jest zrozumienie ze strony władz Miasta i Rady Miasta, nie ma nic cenniejszego niż zdrowie, my chcemy wspierać naszych mieszkańców w tym by cieszyli się nim jak najdłużej. Stąd pozytywna decyzja Rady o zabezpieczeniu środków finansowych na realizację programów i działania Urzędu Miasta by przeprowadzić odpowiednie diagnozy społeczne i starania o zatwierdzenie programów i ich wsparcie finansowe z NFZ - dodaje.

Prof. zw. dr hab. n. med. Wiesława Bednarek, Konsultant Wojewódzki w Dziedzinie Ginekologii Onkologicznej w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl zwraca uwagę na wagę profilaktyki. -Mimo licznie podejmowanych działań, nadal zbyt mały procent kobiet w różnym wieku bierze udział w badaniach profilaktyki. Gdyby te panie wiedziały czym mogą skutkować choroby wywołane przez HPV, jak wygląda ich leczenie oraz jak się z nimi żyje z pewnością brałyby udział w działaniach profilaktycznych. W Biłgoraju programem profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego objęte osoby w wieku 12 lat. To optymalny czas by wykonywać szczepienia profilaktycznie przeciw HPV. Ta szczepionka jest najbardziej skuteczna wtedy kiedy osoba nie ma za sobą inicjacji seksualnej. Ale profilaktyka to nie tylko szczepienia, ale także, a może przede wszystkim edukowanie - zaznacza Bednarek.

Reklama.

Podczas dzisiejszej konferencji mówiono o "Profilaktyce zakażeń wirusem HPV", o tym dlaczego warto szczepić nastolatki w profilaktyce raka szyjki macicy oraz przybliżono działania Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Biłgoraju w profilaktyce zakażeń HPV - program edukacyjny "Wybierz życie - Pierwszy krok".

Więcej informacji o programie szczepień przeciw HPV uzyskać można w Poradni Lekarskiej "Konsylium" przy ul. Poprzecznej 3a w Biłgoraju, bądź pod nr tel. 514 965 468 i 664 732 507.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: profilaktyka   wirus brodawczaka ludzkiego hpv   biłgoraj   szczepienia profilaktyczne

Zobacz także

90-lecie OSP Hosznia Ordynacka (FOTO)

Dodane: 2018-06-18 14:35 - Komentarze  (0)  czytane (445)

TAGI: 90-lecie osp hosznia ordynacka, ochotnicza straż pożarna w hoszni ordynackiej, gmina goraj, jubileusz osp hosznia ordynackaKomentarze (2)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.225.31.188

. (2018-03-06 23:11:30)

Miasto ogłosiło przetarg na organizację szczepień i zgłosiło się tylko Konsylium, więc wygrało.

Zofia (2018-03-06 17:08:53)

Konsylium ? Pani Woźnica jest radną sejmiku i w konsylium szczepienia ???

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY

ul Dąbrowskiego 6B, 23-400 Biłgoraj

Restauracja Prestiż - wesela, komunie, bankiety, przyjęcia okolicznościowe

ul. Janowska 43, 23-450 Goraj

więcej

Placówki artystyczne

Zakończyły się Dni Biłgoraja (FOTO, VIDEO)

W Biłgoraju zakończyły się trzydniowe obchody dni Miasta, połączone z 440. rocznicą jego lokacji. W tym roku imprezę z obiektów Ośrodka Sportu i Rekreacji do centrum Biłgoraja, wyłączając z ruchu część ulicy Kościuszki, ulicę Wacek Wasilewskiej oraz część ulicy Ogrodowej. więcej»

Studniówka ZSBiO 2018 (FOTO, VIDEO)

Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju bawili się w Janowie Lubelskim na balu studniówkowym. Był polonez, przemówienia i podziękowania oraz zabawa przy przy przebojach muzyki rozrywkowej. -Dziś odrzućcie troski i bawcie się, za sto dni matura - mówił Starosta Biłgorajski. więcej»

Konkursy

BIŁGORAJ: Kabaret JURKI w Biłgoraju

Polecamy

Tymczasowy areszt dla sprawcy śmiertelnego wypadku

Dzisiaj Sąd Rejonowy w Biłgoraju zastosował środek zapobiegawczy...

Zabytkowe auta i motocykle na zlocie w Biłgoraju (FOTO)

W 8. Biłgorajski Zlotu Pojazdów Zabytkowych i Kolekcjonerskich,...

Kosiniak - Kamysz w Biłgoraju (FOTO, AUDIO)

Ponad 100 osób spotkało się z liderem Polskiego Stronnictwa Ludowego,...

Ewangelia zaufania i spokoju

-Musimy być przekonani, że nie robimy nic, tylko pomagamy, w dziele,...

Powołano 74 nowych lektorów (FOTO)

O byciu lektorem świadczy nie tylko ten strój, ale świadczy sposób...

Biłgoraj Business Class. Pilotażowy program podsumowany (FOTO)

Sukcesem okazała się realizacja programu promującego wśród młodzieży...

Ogłoszenia