Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Profilaktyka zakażeń wirusem HPV w Biłgoraju

Dodał: red Data: 2018-03-06 13:42:20 (czytane: 2228)

Miasto Biłgoraj, specjalną konferencją skierowaną do środowiska medycznego, wychowawców i młodzieży zainicjowało Program profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) na lata 2018 - 2021. Szacuje się, że z programu może skorzystać kilkaset osób. Jego roczny koszt to około 50 tys. zł, z czego 40% refunduje NFZ.

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, BiłgorajW 2018 roku, program bezpłatnych szczepień obejmie dziewczęta urodzone w 2006 roku i zamieszkujące w Mieście Biłgoraj. -Do opiekunów tych dziewcząt wysłane zostały specjalne listy, w których zawarte są podstawowe informacje. Odpowiedz, jest bardzo pozytywna i jest duże zainteresowanie udziałem w programie - podkreśla Zofia Woźnica z Praktyki Lekarskiej "Konsylium" w Biłgoraju, która jest realizatorem szczepień.

Program profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) na lata 2018 - 2021, jest jednym z dwóch, które będą realizowane Biłgoraju, przy wsparciu Narodowego Funduszu Zdrowia. -Jeden dotyczy właśnie walki z brodawczakiem ludzkim HPV i skierowany jest do dziewcząt i chłopców w wieku 12 lat i ich opiekunów prawnych, którzy decydują o przystąpieniu dzieci do programu. Głownie nastawiony jest na profilaktykę, której część stanowią szczepienia. Drugi program skierowany jest do osób powyżej 60. roku życia i dotyczy szczepień profilaktycznych przeciwko grypie - informuje inspektor ds. zdrowotnych Urzędu Miasta Biłgoraj Małgorzata Gromadzka.

profilaktyka_hpv_bilgoraj.JPG

Wiceburmistrz Biłgoraja, Michał Dec podkreśla, iż programy profilaktyczne realizowane w Mieście służą przede wszystkim mieszkańcom. -Jest zrozumienie ze strony władz Miasta i Rady Miasta, nie ma nic cenniejszego niż zdrowie, my chcemy wspierać naszych mieszkańców w tym by cieszyli się nim jak najdłużej. Stąd pozytywna decyzja Rady o zabezpieczeniu środków finansowych na realizację programów i działania Urzędu Miasta by przeprowadzić odpowiednie diagnozy społeczne i starania o zatwierdzenie programów i ich wsparcie finansowe z NFZ - dodaje.

Prof. zw. dr hab. n. med. Wiesława Bednarek, Konsultant Wojewódzki w Dziedzinie Ginekologii Onkologicznej w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl zwraca uwagę na wagę profilaktyki. -Mimo licznie podejmowanych działań, nadal zbyt mały procent kobiet w różnym wieku bierze udział w badaniach profilaktyki. Gdyby te panie wiedziały czym mogą skutkować choroby wywołane przez HPV, jak wygląda ich leczenie oraz jak się z nimi żyje z pewnością brałyby udział w działaniach profilaktycznych. W Biłgoraju programem profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego objęte osoby w wieku 12 lat. To optymalny czas by wykonywać szczepienia profilaktycznie przeciw HPV. Ta szczepionka jest najbardziej skuteczna wtedy kiedy osoba nie ma za sobą inicjacji seksualnej. Ale profilaktyka to nie tylko szczepienia, ale także, a może przede wszystkim edukowanie - zaznacza Bednarek.

Reklama.

Podczas dzisiejszej konferencji mówiono o "Profilaktyce zakażeń wirusem HPV", o tym dlaczego warto szczepić nastolatki w profilaktyce raka szyjki macicy oraz przybliżono działania Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Biłgoraju w profilaktyce zakażeń HPV - program edukacyjny "Wybierz życie - Pierwszy krok".

Więcej informacji o programie szczepień przeciw HPV uzyskać można w Poradni Lekarskiej "Konsylium" przy ul. Poprzecznej 3a w Biłgoraju, bądź pod nr tel. 514 965 468 i 664 732 507.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: profilaktyka   wirus brodawczaka ludzkiego hpv   biłgoraj   szczepienia profilaktyczne

Zobacz także

Zmarł Piotr Bartoszewski

Dodane: 2018-12-17 17:09 - Komentarze  (1)  czytane (1128)

TAGI: zmarł piotr bartoszewski, syn konrada bartoszewskiego, armia krajowa, bitwa pod osuchamiKomentarze (2)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.163.19.57

. (2018-03-06 23:11:30)

Miasto ogłosiło przetarg na organizację szczepień i zgłosiło się tylko Konsylium, więc wygrało.

Zofia (2018-03-06 17:08:53)

Konsylium ? Pani Woźnica jest radną sejmiku i w konsylium szczepienia ???

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY

ul Dąbrowskiego 6B, 23-400 Biłgoraj

Restauracja Prestiż - wesela, komunie, bankiety, przyjęcia okolicznościowe

ul. Janowska 43, 23-450 Goraj

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Polecamy

37. rocznica śmierci Krzysztofa Gizy, jednej z pierwszych ofiar stanu wojennego (FOTO)

Tradycyjnie w połowie grudnia w Tarnogrodzie - dzięki zaangażowaniu...

Będzie wniosek o zawieszenie radnych PiS w prawach członka partii

Trzech radnych PiS wstrzymało się od głosu podczas obrad Rady...

37. rocznica wprowadzenia stanu wojennego (FOTO, VIDEO)

Mszą świętą w intencji Ojczyzny i ofiar stanu wojennego, montażem...

Biłgoraj. Mieszkańcy zapłacą więcej za śmieci (AUDIO)

Z 1 stycznia 2019 roku mieszkańcy Biłgoraja zapłacą więcej za śmieci....

Biłgoraj. Protest pracowników pionu urzędowego (FOTO, AUDIO)

Na 15 minut przestali wykonywać swe czynności. W ten sposób pracownicy...

Rekordowy XVII Dzień Jesiennego Liścia (FOTO, VIDEO)

Ponad 95 tys. zł zebrali organizatorzy XVII edycji imprezy charytatywnej...

Ogłoszenia