Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Prezydent podpisał ustawę o Polskim Bonie Turystycznym

Dodał: red Data: 2020-07-17 16:16:41 (czytane: 1672)

Rodzice dostaną 500 zł na każde dziecko i dodatkowe 500 zł na dziecko z niepełnosprawnością. Polskie rodziny będą mogły wykorzystać te środki do marca 2022 roku i zapłacić nim za usługę hotelarską lub imprezę turystyczną. Celem bonu jest nie tylko wsparcie rodzin i krajowej branży turystycznej, która ucierpiała z powodu epidemii.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajWedług szacunków rządu, bonem zostanie objętych blisko 6,5 mln dzieci, a wsparcie ma wynieść 3,5 mld zł. Bon turystyczny będzie przysługiwał osobie uprawnionej, tj. osobie mającej w dniu wejścia w życie ustawy przyznane prawo do świadczenia wychowawczego (tzw. świadczenia wychowawczego „500+”) lub dodatku (tj. dodatków będących odpowiednikiem świadczenia wychowawczego „500+”, przysługujących na dzieci w rodzinnej lub instytucjonalnej pieczy zastępczej). Świadczenie w formie bonu będzie przysługiwało również osobie, której przyznano prawo do ww. świadczenia lub dodatku w okresie od dnia następującego po dniu wejścia w życie ustawy do dnia 31 grudnia 2021 roku.

andrzej_duda_bon_turystyczny.jpg

Bon będzie miał wartość 500 zł na każde dziecko. W przypadku dzieci z niepełnosprawnością, świadczenie będzie dwa razy wyższe i wynosić będzie 1 000 zł. Nie będzie on miał formy gotówkowej, środki nie będą wpłacane na konta rodziców. Będzie to cyfrowe świadczenie udzielane przez ZUS, z którego rozliczać będą się mogli przedsiębiorcy turystyczni lub organizacje pożytku publicznego, które zarejestrują się w Polskiej Organizacji Turystycznej.

Czytaj także: Do 26 lipca wydłużony dodatkowy zasiłek opiekuńczy

Bon będzie udostępniany w systemie teleinformatycznym. Osoba uprawniona otrzyma bon po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
Wartość bonu nie będzie opodatkowana podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Będzie również wolna od egzekucji i nie będzie podlegała wliczeniu do dochodu uprawniającego do wszelkich świadczeń i dodatków przysługujących na podstawie odrębnych przepisów. Bon nie będzie podlegał wymianie na gotówkę, inne prawne środki płatnicze oraz inne środki wymiany.

/red./
Foto: Igro Smirnow/KPRP

Reklama.

Tagi: bon turystyczny   prezydent andrzej duda   wakacje   wsparcie dla turystyki

Zobacz także

Kilkuset rowerzystów na szlaku "Jastrzębiej Zdebrzy" (FOTO)

Dodane: 2020-09-13 17:56 - Komentarze  (0)  czytane (1653)

TAGI: rajd jastrzębia zdebrz, biłgoraj, rad rowerowy, szlak jastrzębia zdebrzKomentarze (5)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.207.106.142

(2020-07-21 17:13:03)

Bo to widac po wyslawianiu się ludzi jaki poziom intelektu mają , pracowac się nie chce tylko patrzy gdzie tu kasa poleci. Czyja kasa. Tych co pracują .

SOFIAN (2020-07-20 19:48:38)

Słowo LOGAN w tłumaczeniu na język ojczysty oznacza kołyszący się kamień co świadczy o tym że właściciel tego nicku jest bujającym się umysłowym betonem

Logan (2020-07-18 17:23:45)

Słowo CIUL w naszym regionie świadczy, że autor tego komentarza pracuje jako górnik, czyli tam gdzie PiS planuje największe zwolnienia... Ot taki górniczy rozumek, aby bony byly

Dobrze że wygrał wybory, (2020-07-17 18:27:56)

Prezydent Duda dotrzymuje danego słowa
nie tak jak Trzasko z Tuskami i innymi ciulami

Mieszkaniec (2020-07-17 17:03:58)

I teraz w 3 klasie szkoły średniej w jednej ławce mogą siedzieć dzieci które jedno ma bon na wakacje a drugie nie. Czy tak jest sprawiedliwie?

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Hotele i pensjonaty

więcej

Biura podróży

Podróże

Odkryj na nowo piękno najbliższej okolicy

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie, przygotowała subiektywne zestawienie TOP 10 najpiękniejszych miejsc w lubelskich lasach. Wśród nich są trzy związane z nadleśnictwami Ziemi Biłgorajskiej, a trzy kolejne w naszej najbliższej okolicy. Oto, gdzie warto się wybrać, by odpocząć. więcej»

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Przegląd orkiestr dętych, na scenie letniej BCK

Orkiestry dęte Lubelszczyzny i Podkarpacia zaprezentowały się dziś...

Biłgorajanie wzięli sprawy w swoje ręce i posprzątali miasto

W przygotowania zaangażował się Urząd Miasta, PGK dostarczyło...

Stary Bidaczów. Zakończył się projekt integrujący społeczność lokalną (FOTO)

Były warsztaty kulinarne, seanse filmowe, spotkania i kultywowanie...

Teatr obrzędowy przekaźnikiem tradycji (FOTO)

Gmina Biłgoraj rozpoczęła realizację projektu pn. "Teatr obrzędowy...

Wsparcie dla Domów Pomocy Społecznej na walkę z Covid-19. Ponad milion złotych dla powiatu biłgorajskiego

Dzięki unijnemu dofinansowaniu czterdzieści cztery DPS-y w województwie...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Ogłoszenia