Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Premier: Znosimy kolejne ograniczenia. Otwieramy boiska, wraca ekstraklasa

Dodał: red Data: 2020-04-26 08:11:28 (czytane: 2297)

4 maja otwarte zostaną niektóre obiekty sportowe. Rozgrywki piłkarskiej ekstraklasy będą wznowione 29 maja, a żużlowej ekstraligi 12 czerwca. Sportowcy przygotowujący się do Igrzysk Olimpijskich w Tokio będą mogli korzystać z Ośrodków Przygotowań Olimpijskich w Spale i Wałczu.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajReklama.

-Chcemy przejść do powrotu do normalności sportowej w najbliższych tygodniach i miesiącach - powiedział Mateusz Morawiecki przedstawiając plan nowej sportowej rzeczywistości. Podkreślił, że sport jest działem istotnym dla gospodarki narodowej, ale wpływa także na kondycję i zdrowie Polaków. Przypomniał, że pierwszy etap powrotu do "nowej rzeczywistości" został już uruchomiony i dzięki niemu możliwe jest indywidualne trenowanie np. w parkach i lasach. Premier zaznaczył, że sukces w sporcie zależy od trzech głównych czynników: taktyki, dyscypliny i konsekwencji. -Poprzez te etapy otwierania sportu, przedstawiamy możliwości zarówno dla najmłodszych, jak i dla najstarszych, dla sportu amatorskiego i zawodowego - powiedział.

DRUGI ETAP
Od 4 maja udostępnione zostaną następujące obiekty z infrastruktury sportowej o charakterze otwartym.
Maksymalnie do 6 osób.
- Stadiony sportowe (piłkarskie, lekkoatletyczne i inne),
- boiska szkolne i wielofunkcyjne (w tym Orliki),
- infrastruktura zewnętrzna do uprawiania sportów motorowych oraz lotnictwa,
- pola golfowe,
- stadniny koni oraz otwarte obiekty takie jak: strzelnice, tory łucznicze, tory gokartowe, tory wrotkarskie i rolkowe.

Maksymalnie do 2 osób.
- Infrastruktura zewnętrzna do uprawiania sportów wodnych: kajak, łódka, rower wodny

Maksymalnie 4 osoby na jeden kort:
- Korty tenisowe: otwarte i półotwarte.

W przypadku korzystania z infrastruktury o charakterze otwartym będą obowiązywały następujące zasady bezpieczeństwa:
- zachowanie dystansu społecznego,
- obowiązek zasłaniania twarzy (w momencie dotarcia na dany obiekt sportowy, natomiast przebywając na np. boisku nie ma obowiązku zakrywania twarzy),
- ograniczona liczba osób,
- weryfikacja uczestników (zgłoszenie do zarządcy osób wchodzących na obiekt),
- brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC),
- dezynfekcja urządzeń po każdym użyciu i każdej grupie,
- obowiązkowa dezynfekcja rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt,
- korzystanie z osobistego sprzętu treningowego lub dezynfekcja po każdym użyciu.

premier_koronawierus_sport.jpg

TRZECI ETAP
Zajęcia sportowe w salach i halach szkolnych 
Maksymalnie sześcioosobowe grupy.
- Treningi grupowe w sportach zawodowych.
- Otwarcie kolejnych ośrodków sportowych dla olimpijczyków i zawodowców.

CZWARTY ETAP
Udostępnienie infrastruktury o charakterze zamkniętym związanych ze sportem, rozrywkową i rekreacją:
- Kluby: fitness, taneczne, tenista stołowego, sqasha, badmintona, basenów, siłowni, kręgielni, parków trampolin, skateparków, ścianek wspinaczkowych i inne.
- Imprezy sportowe na otwartej przestrzeni do 50 osób, bez udziału publiczności.

Zasady korzystania z infrastruktury o charakterze zamkniętym:
- zachowanie dystansu społecznego,
- zasłanianie twarzy (w zależności od rodzaju uprawianego sportu),
- ograniczona ilość osób,
- weryfikacja uczestników, zgłaszanie osób wchodzących na obiekt,
- brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC),
- dezynfekcja urządzeń po każdym użyciu i każdej grupie,
- obowiązkowa dezynfekcja rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt,
- korzystanie z osobistego sprzętu treningowego (np. rakiety tenisowe, kask, etc.).

Powrót PKO Ekstraklasy
Kluby piłkarskie PKO Ekstraklasy będą, w ścisłym reżimie sanitarnym, wracać w pierwszej kolejności do treningów, a następnie do rywalizacji sportowej. Opracowano harmonogram, który będzie na bieżąco modyfikowany, w zależności od aktualnej sytuacji epidemicznej w kraju oraz zaleceń Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

W pierwszej kolejności, zawodnicy oraz członkowie sztabów szkoleniowych odbędą obowiązkową 14-dniową izolację. Następnie zostaną otwarte wybrane obiekty na potrzeby treningów indywidualnych, później rozpoczną się treningi w grupach kilkuosobowych oraz treningi drużynowe. W tym momencie, szacuje się, że 27. kolejka PKO Ekstraklasy odbędzie się w terminie 29-31 maja.

Żużlowa PGE Ekstraliga
Możliwość powrotu do sportowej rzeczywistości, w ścisłym reżimie sanitarnym przy zachowaniu wszystkich środków ostrożności, będą mieli także zawodnicy żużlowej PGE Ekstraligi. 8 maja zawodnicy oraz mechanicy rozpoczną obowiązkową 14-dniową izolację. Kolejnym etapem będzie rozpoczęcie 14-dniowego okresu treningowego. Rozpoczęcie rozgrywek PGE Ekstraligi bez udziału kibiców, w tym momencie, jest planowane na 12 czerwca.

COS-OPO Spała i Wałcz otwarte dla zawodników
9 maja rozpoczną się pierwsze treningi. Zawodnicy oraz sztaby szkoleniowe pojawią się w obu obiektach po odbyciu obowiązkowej 14-dniowej izolacji.

-Nasze obiekty, które zostaną uruchomione będą otwarte w zachowaniu dystansu społecznego i ze wszystkimi ograniczeniami, które muszą być zachowane - powiedziała minister sportu Danuta Dmowska - Andrzejuk. Jak dodała "Sport odgrywa ogromną rolę w profilaktyce zdrowotnej, dlatego zachęcam wszystkich do aktywnego spędzania czasu".

/KPRM/

Tagi: koronawirus   premier   obostrzenia   epidemia

Zobacz także

Aktywny i bezpieczny frampolski senior

Dodane: 2021-09-20 09:07 - Komentarze  (2)  czytane (618)

TAGI: aktywny i bezpieczny senior, gmina frampol, funadacja bliżej, zaangażowanie ma znaczenieKomentarze (8)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 44.192.254.246

ZAP (2020-04-29 00:07:13)

(2020-04-27 12:56:19)

Wicepremier Sasin zapowiada, że za kilka dni większość ograniczeń związanych z pandemią zostanie zniesionych. Wiadomo, że nadal wg władz obowiązuje data wyborów 10 maja. W tej sytuacji, skoro ma być przywrócony luz poruszania się obywateli, powinny być wybory jak dawniej. Obecność wyborców wg ich woli, słowem jak ktoś nie obawia się ew. zakażeń koronawirusem i chce głosować, powinien udać się do siedziby komisji wyborczej. Bez sensu ktoś wymyślił wałęsanie się listonosza z politycznym przybocznym od mieszkania do mieszkania z żądaniem potwierdzenia odbioru kart wyborczych. Takie pałętanie grozi zakażeniem i roznoszeniem wirusa na ludzi. Zresztą kto wpuści taką ew. "bombę wirusową".

super (2020-04-27 12:14:51)

Rewelacja, nie będzie pracy ale za to będziemy mogli pokopać w gałę na orlikach

(2020-04-27 09:52:17)

Przydałaby się specjalna trucizna na kleszcze, która w wyniku oprysków nie niszczyłaby nic innego poza kleszczami. Wyzwanie dla naukowców.

j67 (2020-04-26 11:01:55)

Dlaczego kleszcze reagują na EMF?

Prawdopodobnie jest to związane z tym, że kleszcze posiadają zmysł magnetyczny, czyli powszechny w świecie zwierząt szósty zmysł, a wyewoluował on w odpowiedzi na ziemskie siły pola geomagnetycznego.

Z kolei sztuczne promieniowanie elektromagnetyczne może zaburzać ten zmysł oraz zwiększać ruchliwość kleszczy.

Naukowcy podejrzewają również, że promieniowanie elektromagnetyczne, które w pewnym bardzo małym stopniu jest także wytwarzane przez każdy żywy organizm, pomaga kleszczom w wykrywaniu odpowiednich żywicieli.

Jednak nie wiadomo, na ile jest ta funkcja przydatna, ponieważ kleszcze, wybierając żywiciela, opierają się przeważnie na wskazówkach węchowych i do tego potrafią wykrywać także wilgoć, ciepło oraz dwutlenek węgla potencjalnego żywiciela.

Zastanowić należy się również nad tym, jaki jest wpływ bakterii, których nosicielami są kleszcze, na reakcję promieniowania elektromagnetycznego.

Jednak warto zwrócić uwagę, że kleszcze potrafią ko-ewoluować ze swoimi patogenami od tysięcy lat.

Do tego wiele patogenów kleszczy potrafi odpowiednio manipulować swoimi gospodarzami, przez co zmieniają ich metabolizm, płodność, ale również wpływają na preferencje środowiskowe.

Dlatego tez prawdopodobnie niektóre z nich wpływają na odpowiedź kleszczy na bodźce elektromagnetyczne i powodują, że kierują się do nich jeszcze chętniej niż zwykle.

W związku z tym, wybierając się na łono natury, warto zostawić telefon w domu lub wyposażyć swój telefon i siebie w neutralizatory szkodliwego promieniowania elektromagnetycznego (tzw. odpromienniki).

j67 (2020-04-26 11:00:44)

Wpływ pola elektromagnetycznego na kleszcze

Zgodnie z najnowszymi badaniami naukowców okazuje się, że pole elektromagnetyczne ma także wpływ na kleszcze, gdyż przyciąga je do siebie.

Do tego zakażenie niebezpiecznymi bakteriami powoduje, że EMF jest dla kleszczy jeszcze bardziej interesujące.

Wyniki tych badań zostały opublikowane w specjalistycznym czasopiśmie „Ticks and Tick-borne Diseases”.

Tymi badaniami zajmowało się osiem osób z sześciu instytucji naukowych z Polski (Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Uniwersytet Szczeciński oraz Uniwersytet Zielonogórski), a także ze Słowacji (Uniwersytet Szafarika, Uniwersytet Techniczny oraz Uniwersytet Weterynaryjny z Koszyc).

Było to badanie interdyscyplinarne, dlatego tak ważna była współpraca przedstawicieli różnych dyscyplin, a byli to: lekarze weterynarii, parazytologowie, inżynierowie – elektrycy i biologowie.
kleszcze.jpg
foto.depositphotos.com
Wyniki badań

Naukowcy badali, jak EMF ma wpływ na zachowanie kleszcza pospolitego Ixodes ricinus, który jest znany głównie jako ten, co przenosi boreliozę, a za co odpowiedzialne są bakterie z rodzaju Borrelia.

Kleszcze przenoszą również riketsjozę, która jest powodowana przez bakterie z rodzaju Rickettsia, ale też mogą powodować odkleszczowe zapalenie mózgu, które powodują wirusy.

Przeprowadzono analizy, które dowiodły, że kleszcze są przyciągane przez promieniowanie o częstotliwości 900 MHz.

To długość promieniowania, która jest wykorzystywana standardowo w większości urządzeń mobilnych, a także w smartfonach.

Ciekawostką jest również fakt, że w kierunku tego promieniowania EMF chętniej podążają kleszcze, które są zainfekowane bakteriami z rodzajów Borrelia oraz Rickettsia. odkrywamyzakryte

j67 (2020-04-26 10:51:31)

Media od samego początku tej produkowanej „pandemii” bardzo często oswajały i przypominały łatwowiernej opinii publicznej, że wirus ten jest „nowy” lub „wyjątkowy”, jedyny w swoim rodzaju, jest tym czymś, czego nigdy wcześniej nie widzieliśmy.

Nie wspominają tylko o tym, że wszystkie koronawirusy są unikalne – nieustannie mutują, dlatego też szczepionki przeciw zwykłej grypie nigdy nie działają.

Ale Big Pharma, rządy wielu krajów i media głównego nurtu chcą, aby wszyscy myśleli, że jeśli jesteś tylko narażony na tego „śmiertelnego” wirusa, zachorujesz i umrzesz bez szczepionki.

W ten oto sposób promowana jest „pandemia”, która nie istnieje.

Budząc strach, siejąc panikę i psychozę lęku, mają łatwe narzędzia do zawładnięcia TOBĄ, jeśli tylko łatwo ulegniesz i poddasz się systemowym kłamstwom.

Szpitale są instruowane, w jaki sposób fabrykować zgony, bo potrzebują danych, aby cię przestraszyć.

Potrzebują odpowiedniej liczby osób, aby uzasadnić wprowadzenie corocznych, obowiązkowych szczepień niebezpiecznymi, nieprzetestowanymi szczepionkami mRNA, aby zapewnić, że tego rodzaju „pandemia grypy” nie zdarza się każdego roku, ponieważ „eksperci” twierdzą, że powinniśmy się spodziewać najgorszego.

Kim trzeba być i jak bardzo wyzbyć się człowieczeństwa, by otwarcie przekonywać opinię publiczną, aby ludzie wzięli niebezpieczne i eksperymentalne szczepionki mRNA hodowane na liniach komórkowych poronionych ludzkich płodów?

Jak bardzo trzeba się bać przebudzonych, świadomych obywateli i tego, że sytuacja wymyka się spod ICH kontroli, by zniewolić ludzkość i uwięzić psychozą strachu oraz groźbą mandatu w czterech ścianach domów?

System boi się ludzi, którzy mówią NIE!

Tych, którzy nie dają się manipulować i nie ulegają sugestiom hipnotycznym mediów.

Postawiono więc na najprostsze rozwiązania – zamknąć ludzi w klatkach, by nie mogli protestować; odseparować ich od kontaktów społecznych, by nie mogli wymieniać się informacjami; wprowadzić cenzurę w sieci pod pretekstem „walki z dezinformacją”; założyć im kagańce w postaci maseczek, by ich uciszyć i obezwładniać ich umysły systemową propagandą i medialną manipulacją.zrodlo odkrywamyzakryte com

Boss (2020-04-26 10:04:21)

Fake virus!

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

W Biłgoraju uczczono ofiary sowieckiej agresji na Polskę

II Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego

Pokaz laserów

Szlakami Roztocza Zachodniego

Kapsułą czasu upamiętni rewitalizację Śródmieścia Biłgoraja

Dożynki powiatowe 2021

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Wiosenna PROMOCJA w bilgoraj.com.pl: BANERY 30% taniej + bonus!

Sprawdź specjalną ofertę Portalu bilgoraj.com.pl na emisję reklamy banerowej. Oferta ważna tylko przez dwa miesiące. Spytaj co możemy...