Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Prelekcje, filmy i wystawa o "Wyklętych" w RCEZ

Dodał: red Data: 2019-03-01 18:12:00 (czytane: 2095)

Uroczystości związane z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbyły się dziś w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej. -Jak szkoła, jako placówka oświatowa traktujemy to jako uzupełnienie procesu kształcenia i wychowania młodego pokolenia - przyznaje dyrektor "Elektryka", Jerzy Buczko.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajW przygotowanie wydarzeń związanych z Żołnierzami Wyklętymi w placówce zaangażowali się nauczyciele historii. -Zorganizowaliśmy warsztaty historyczne, wykład obrazujący problematykę o "drugim podziemiu", była także omawiana kwestia obecności "Wyklętych" w literaturze, były projekcje filmów oraz była możliwość zadania pytań i dyskusji. Fakty historyczne są bezsprzeczne, ale my pozwalamy uczniom na dyskusję, dzielenie się swoimi przemyśleniami i odczuciami. To pozwalniać pogłębiać wiedzę i wyrabiać sobie opinie - informuje jeden z nauczycieli historii w RCEZ.

wykleci_rcez_bilgoraj__1_.JPG

Uczniowie mieli również możliwość obejrzenia wystawy przygotowanej przez IPN. Przedstawia ona sylwetki żołnierzy wyklętych oraz budynki służby bezpieczeństwa i represje jakim podziemie antykomunistyczne było poddawane.

wykleci_rcez_bilgoraj__2_.JPG

 -Jak szkoła, jako placówka oświatowa traktujemy to jako uzupełnienie procesu kształcenia i wychowania młodego pokolenia. Kładziemy duży nacisk na aspekty wychowawcze w tym pamięć historyczną i odniesienie do wzorców godnych naśladowania. To także przybliżenie faktów historycznych i poszerzenie programu nauczania. Są to tak jak dziś specjalne spotkania, wykłady czy projekcie ale także rozmowy na lekcjach historii i godzinach wychowawczych oraz udział w wydarzeniach o zasięgu miejskim jak i powiatowym - przyznaje dyrektor RCEZ w Biłgoraju, Jerzy Buczko.Zobacz także:

"Wyklęci" przywracani ludzkiej pamięci (FOTO, AUDIO)

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: rcez biłgoraj   regionalne centrum edukacji zawodowej   oświata biłgoraj   żołnierze niezłomni biłgoraj

Zobacz także

Bitwa o Biłgoraj - interaktywna gra miejska przypomni nieznaną historię

Dodane: 2020-08-06 13:17 - Komentarze  (4)  czytane (556)

TAGI: gra miejska, bitwa o biłgoraj, harcerze biłgoraj, dotota woźniakKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.172.233.215

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Dwie kandydatury na dyrektora I LO im. ONZ w Biłgoraju

W odpowiedzi na ogłoszony przez Zarząd Powiatu konkurs na stanowisko dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju, wpłynęły dwie oferty. W najbliższy poniedziałek, ma zostać powołana komisja konkursowa. Nowego dyrektora władze powiatu muszą wyłonić do końca marca br. Z końcem tego miesiąca bowiem na emeryturę przechodzi dyrektor Marian Klecha. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia