Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Prawy Chleb - Boże Ciało (FOTO, VIDEO)

Dodał: red Data: 2021-06-03 12:16:22 (czytane: 3949)

Kiedy dzisiaj Pan Jezus jest niesiony ulicami naszych miast i wsi w monstrancji pod postacią Chleba, jest to wyznanie naszej wiary w niewidzialną, ale realną obecność Zbawiciela wśród nas. Z czcią i miłością świadczymy o naszej wspólnej wierze w Najświętszy Sakrament Ołtarza, Który Jezus ustanowił przed swoją męką i śmiercią.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolSłowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 14, 12 - 16. 22 - 26):
W pierwszy dzień Przaśników, kiedy ofiarowano Paschę, zapytali Jezusa Jego uczniowie: «Gdzie chcesz, abyśmy poszli poczynić przygotowania, żebyś mógł spożyć Paschę?».
I posłał dwóch spośród swoich uczniów z tym poleceniem: «Idźcie do miasta, a spotka się z wami człowiek niosący dzban wody. Idźcie za nim i tam, gdzie wejdzie, powiedzcie gospodarzowi: „Nauczyciel pyta: Gdzie jest dla Mnie izba, w której mógłbym spożyć Paschę z moimi uczniami?”. On wskaże wam na górze salę dużą, usłaną i gotową. Tam przygotujcie dla nas». Uczniowie wybrali się i przyszli do miasta, gdzie znaleźli, tak jak im powiedział, i przygotowali Paschę.
A gdy jedli, wziął chleb, odmówił błogosławieństwo, połamał go i dał im, mówiąc: «Bierzcie, to jest Ciało moje». Potem wziął kielich i, odmówiwszy dziękczynienie, dał im, i pili z niego wszyscy. I rzekł do nich: «To jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana. Zaprawdę, powiadam wam: Odtąd nie będę już pił z owocu winnego krzewu aż do owego dnia, kiedy pić go będę nowy w królestwie Bożym».
Po odśpiewaniu hymnu wyszli w stronę Góry Oliwnej.

DSC_0080.JPG

Komentarz do Ewangelii:
Kiedy dzisiaj nasz Pan Jezus Chrystus jest niesiony ulicami naszych miast i wsi w monstrancji pod postacią Chleba, jest to wyznanie naszej wiary w niewidzialną, ale realną obecność Zbawiciela wśród nas. Z czcią i miłością świadczymy o naszej wspólnej wierze w Najświętszy Sakrament Ołtarza, Który Jezus ustanowił podczas Wieczerzy, którą spożył z uczniami wieczorem przed swoją męką i śmiercią.

Aby mocno wierzyć, że po słowach konsekracji wypowiadanymi nad chlebem i winem cały Chrystus jest rzeczywiście obecny – jako Bóg i Człowiek, z Ciałem i Duszą, z Ciałem i Krwią – potrzeba wiary i wielkiej pokory. Kryje się tutaj także zaufanie do Boga, który w swojej Wszechmocy nie chce prowadzić na manowce.

Sam Jezus udowodnił w swoim życiu, że ma władzę zarówno nad materią, jak i nad swoim ciałem. Na weselu w Kanie zamienił wodę w wino, dokonał cudu rozmnażania chleba, kroczył po jeziorze i wreszcie trzeciego dnia zmartwychwstał. Czy nie wystarczy nam przyjąć z ochotnym sercem Jego słowo, które mówi do nas w Ewangelii? Powiedział podczas Ostatniej Wieczerzy: „«Bierzcie, to jest Ciało moje» […] «To jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana»”. Miał to na myśli całkiem dosłownie. A podczas mowy Eucharystycznej w Kafarnaum Pan głosił: „«To jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana. Zaprawdę, powiadam wam: Odtąd nie będę już pił z owocu winnego krzewu aż do owego dnia, kiedy pić go będę nowy w królestwie Bożym»”. Czyż możemy wątpić w prawdziwość tych słów?

Warunkiem adoracji Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie Ołtarza jest zatem wiara w słowa Jezusa. Wierzymy, że Jego Ciało jest prawdziwym pokarmem, a Jego Krew jest prawdziwym napojem. To właśnie zostawił nam Syn Boży jako świadectwo swojej miłości. Chciał pozostać z nami nawet po swoim zmartwychwstaniu i wstąpieniu do nieba, oddając się nam pod postaciami chleba i wina, które po słowach przeistoczenia podczas Mszy Świętej nie są już tylko chlebem i winem, ale stały się Ciałem i Krwią Chrystusa.

To sam Jezus Chrystus wciąż na nowo dokonuje tego cudu swojej miłości i wszechmocy: ponieważ kiedy kapłan uobecnia we Mszy świętej ofiarę Chrystusa na krzyżu i głosi Jego zmartwychwstanie, działa w osobie Jezusa Chrystusa. On jest prawdziwym Arcykapłanem Nowego Przymierza, w imieniu którego wyświęceni kapłani Kościoła mogą działać podczas sprawowania Najświętszej Eucharystii.
Święta Eucharystia jest tajemnicą wiary. Tylko prawdziwa wiara katolicka może zobaczyć więcej niż kawałek chleba. Oczami serca widzimy Jezusa, zmartwychwstałego i uwielbionego Pana.
Tak, to wspaniały pokarm, który Bóg daje nam w świętym Sakramencie Ołtarza. Powinien On wzmacniać nas w naszej pielgrzymce w czasie do domu Ojca Niebieskiego. Modlimy się bowiem dzisiaj także:
„Dusz Pasterzu! Prawy Chlebie!
Dobry Jezu, prosim Ciebie:
Ty nas karm i broń w potrzebie,
Ty nam dobra okaż w niebie,
Kędy jest żyjących raj!”
Umocnieni tym niebiańskim Pokarmem, w Którym przyjmujemy Jezusa Chrystusa, Syna Dziewicy Maryi, zbliżamy się do życia wiecznego i wołamy:
„Ty, który wszystko wiesz i prowadzisz,
nakarm nas w dolinie śmierci,
pozwól nam zamieszkać przy Twoim stole,
podziel się z nami swoją chwałą.
Twoi błogosławieni uczynią nas równymi!”.


/ks. Sławomir Korona/

Reklama.

Zdjęć w galerii: 165

Tagi: boże ciało   procesja eucharystyczna   biłgoraj   uroczystość najświętszego ciała i krwi chrystusa

Zobacz także

Święto młodzieży w przededniu wspomnienia świętego Stanisława Kostki (FOTO)

Dodane: 2021-09-17 20:32 - Komentarze  (0)  czytane (308)

TAGI: śięty stanisław kostka, święto młodzieży, santuarium święte marii magdaleny, biłgorajKomentarze (16)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.236.16.13

(2021-06-07 08:25:34)

Czy przystoi katolikowi atakować rodaka w taki sposób: "Jesteś idiotą ateisto". Niestety wielu tak agresywnych bigotów szkodzi Kościołowi. Nie na zakłamaniu wiara polega, a na dobrych relacjach między ludźmi, nawet innych wyznań, co czynił św. Jan Paweł II. Tymczasem wielu (wśród uważających się za katolików) w ogóle nie zna jego przesłań.

(2021-06-05 16:49:21)

Przetrwanie Polski stanowiło jedyny i najważniejszy cel sam w sobie.

Dlatego raz jeszcze należy z mocą podkreślić, że mamy obecnie do czynienia z potężnym lobby, którego źródło nie ma narodowości, nie ma imienia i adresu zamieszkania. Drodzy Polacy, obecnie nasz Naród mierzy się z odwiecznym wrogiem, który dokonywał rozbiorów Rzeczpospolitej, lokował na terenie naszego państwa jednostki, których zadaniem było szerzenie nienawiści, manipulacji i zniszczenia. To wszystko prowadziło do rozbicia jedności narodu Polskiego, do głębokich podziałów, a państwo wewnętrznie podzielone staje się całkowicie bezbronne.

Dziś młot ideologiczny uderza w struktury Rzeczpospolitej i tylko od nas zależy, czy nasz kraj przetrwa. Zawsze pamiętajcie, że w naszych żyłach płynie Polska krew, posiadamy DNA Wielkiego Królestwa Słowian, nie ulegajmy przekazowi podprogowemu sugerującemu, iż odpowiedzą na wszystko powinna być przemoc i nienawiść. Musisz wreszcie zrozumieć, że jest nas kilkadziesiąt milionów i to właśnie od nas zależy przyszłość Europy i w dalszej kolejności także świata.

Europa pozbawiona Polski w przeszłości nie była by dziś tą Europą, którą jest, lecz terenem spod znaku półksiężyca. W przeszłości obroniliśmy Stary Kontynent przed agresorem z Azji, zrobimy to ponownie. Tym razem jednak agresorem jest siła wywodzącą się z wewnątrz naszego kontynentu. Siła coraz śmielej unosząca głowę ideologicznego buntu, wypaczenia i demoralizacji szerzonej w myśl dwulicowej tolerancji i poniżonej wolności.

Wybiła godzina przebudzenia, czas otworzyć oczy, odrzucić strach i zacząć myśleć samodzielnie, ponieważ głupota jest chorobą dzisiejszych czasów. Głupota, która nie jest zamierzona, lecz zaprogramowana przez media i świat rozrywki. Obecnie to, co wypaczone i zakrawające o zboczenie, stawiane jest na piedestale cnót, natomiast kultura, tradycja i moralność zostały zepchnięte w niebyt i mrok oszczerstw. Nie możemy być obojętni, nie możemy sobie pozwolić na akceptację zła.

Nasza Ojczyzna stanęła w obliczu dziejowych przemian. Owe przemiany realizują się wraz z przemianami na polu globalnym. Różnica, o której należy wspomnieć polega na tym, że przemiany globalne coraz wyraźniej kierują się w stronę upadku, chaosu i czegoś na kształt wojny z wolnością jednostki, wolnością wypowiedzi, wolnością wyznania, ogólnie rzecz ujmując, globalne zmiany nakierowane zostały na zniewolenie.

Polska z kolei rozwija się, i może już niebawem stanowić nie tylko trzon Europy, ale także świata. Trzon ten polegał będzie przede wszystkim na zachowaniu kultury, tradycji oraz oddania takim wartościom jak Bóg, Honor i Ojczyzna. Polska w wielu przepowiedniach przedstawiana jest jako ostoja tego, co stanowi o człowieczeństwie i jest źródłem prawdziwego rozwoju cywilizacji. Spoglądając na obecne czasy, możemy zauważyć, iż to w jakimś stopniu już dziś realizuje się na naszych oczach.

Sam przykład tak zwanej polityki otwartych drzwi względem nielegalnych imigrantów, jest tym, co powinno otworzyć oczy nawet największego sceptyka. Terroryzm, chaos, gwałty, rozboje, upadek tradycji Starego Kontynentu, to wybór tak zwanych ludzi oświeconych z zachodu. Czy Polska rzeczywiście powinna iść w tym kierunku? Zdecydowanie nie powinna, tylko w ten sposób nasz naród zapewni sobie przyszłość.

do ciekawy (2021-06-05 14:36:03)

Nie zamkniesz nam ust, nie boimy się twoich "gróźb". Prawda jest taka, że atakujecie nas wierzących przy byle okazji a gdyby nie kodeks karny zabijalibyście nas tak jak inni niewierzący robili to 70 lat temu. Hejt pod informacjami o mszach to wasze małe kroczki ku celowi.

ciekawy (2021-06-04 13:36:42)

Do "s (2021-06-04 12:15:28)"
To łaskawie wskaż, kto jest takim, jak określasz "osobistym nieprzyjacielem" Pana Boga??? Przeczytałem dokładnie wszystkie posty i nie znalazłem nic, co dawało by ci prawo kogokolwiek tak nazywać. Radzę, lepiej uważaj co piszesz...

s (2021-06-04 12:15:28)

Nie tylko nie idioci ale nawet nie ateiści. Ateiści nie atakują wierzących. Ci co tu się produkują to tak zwani "osobiści nieprzyjaciele" Pana Boga ziejący nienawiścią.

s (2021-06-04 12:11:19)

Nie tylko nie idioci ale nawet nie ateiści. Ateiści nie atakują wierzących. Ci co tu się produkują to tak zwani "osobiści nieprzyjaciele" Pana Boga ziejący nienawiścią.

(2021-06-04 12:02:28)

Normalni katolicy nie okazują niechęci do człowieka, a nienormalni, czyli bigoci niestety atakują jadem, tacy nie przestrzegają przesłań " kochaj bliźniego swego".

ciekawy (2021-06-04 07:36:22)

do "Borys (2021-06-03 20:31:58)"
Czyli za kogo? Bo nikt z komentujących na Kościół nie pluje!!! Nie dopatrzyłem się również żadnego jadu czy nienawiści. Przedstawione zostało kilka faktów (!), które każdy z łatwością może sprawdzić. Więc o co Ci chodzi???

Borys (2021-06-03 20:31:58)

A ja się za Was modlę kiedyś byłem taki sam, plułem na kościół ale na swej drodze spotkałem Św. Andrzeja Bobolę i odtąd jestem szczęśliwym człowiekiem bez jadu i nienawiści.

Borys (2021-06-03 20:31:24)

A ja się za Was modlę kiedyś byłem taki sam, plułem na kościół ale na swej drodze spotkałem Św. Andrzeja Bobolę i odtąd jestem szczęśliwym człowiekiem bez jadu i nienawiści.

do poniżej (2021-06-03 20:17:51)

Taaa??? To jeszcze opowiedz wszystkim, co się stało z kulturą antyczną? Kto i kiedy zniszczył bezpowrotnie ogromną ilość zabytków i artefaktów? Przylecieli kosmici i to zrobili? Zafascynowany jesteś średniowieczem, ale żyć w tej epoce byś nie chciał. Pod rozwagę...

Do Slika (2021-06-03 19:47:29)

Będziemy robić tak dalej :)

A co do średniowiecza, to na tej swej emeryturze, niech Pan poczyta sobie o tym okresie w historii, o tym ile wniesiono wówczas do kultury, nauki (choćby rozkwit uniwersytetów, nauka w jednym wspólnym języku - łacina), budownictwa (styl gotycki), teologii i filozofii, czym jest rycerskość, czym dworskość, czym prawa miejskie i lokacje. A nie powielać szablony i mity powstałe w oświeceniu i XIX wieku.

Silk (2021-06-03 18:19:15)

Szkoda czasu i zdrowia, aby zajmować się tymi bigotami. Niektórzy powinni żyć w czasach średniowiecza. Tam pewnie palili by "czarownice" na stosach. Cóż począć? Żyją tacy w XXI wieku, a mentalnie w średniowieczu. Róbta tak dalej... :(

Grzegorz z Chetyna (2021-06-03 17:02:17)

Do "(2021-06-03 16:05:40)"
Nie jestem ani idiotą, ani ateistą. Matole jeden! Ja po prostu przedstawiłem dwa fakty i zadałem dwa pytania. Za daleko masz do łba, żeby to zrozumieć???

(2021-06-03 16:05:40)

Jestes idiota ateisto

Grzegorz z Chetyna (2021-06-03 13:21:33)

Parę dni temu, TV pokazała grupkę kilkunastu osób, które stały spokojnie z transparentami protestując. Policja te osoby wylegitymowała! Dzisiaj grupa kilkuset osób idzie ulicami z chorągwiami, nie przestrzegając obostrzeń i śmiecąc. Policja te osoby ochrania! Gdzie to "prawo"? Gdzie ta "sprawiedliwość"?

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Pokaz laserów

Szlakami Roztocza Zachodniego

Kapsułą czasu upamiętni rewitalizację Śródmieścia Biłgoraja

Dożynki powiatowe 2021

Dożynki gminy Goraj

Rozmowa z Przemysławem Czarnkiem

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Przypominamy, że trwa nabór wniosków w ramach pilotażowego program Aktywny Samorząd

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Biłgoraju uprzejmie informuje, że osoby niepełnosprawne z terenu Powiatu Biłgorajskiego w 2021...