Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Prawica Ziemi Biłgorajskiej idzie do wyborów pod jednym sztandarem

Dodał: red Data: 2010-10-13 10:40:47 (czytane: 8030)

Rejonowy Komitet Obywatelski Ziemi Biłgorajskiej zorganizował spotkanie dla komitetów wyborczych biłgorajskiej prawicy. Byli przedstawiciele PiS oraz PSL. Nie wystawiamy własnego komitetu, chcemy jednak poprzeć kandydatów z szeroko rozumianej prawicy Ziemi Biłgorajskiej – zapewniał Marian Jagusiewicz.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajStatut RKOZB w rozdziale Cele i Zadania Stowarzyszenia nakłada na Rejonowy Komitet Obywatelski Ziemi Biłgorajskiej obowiązek udziału w referendach i wyborach do organów przedstawicielskich wszystkich szczebli. - W celu realizacji tego obowiązku statutowego zwołaliśmy na dzień 12 października br. zebranie naszych członków, sympatyków i zaproszonych gości, celem zapoznania się z ew. kandydatami do samorządów z partii i komitetów wyborczych podzielających przynajmniej po części naszą linię programową – mówił w rozmowie z bilgoraj.com.pl przewodniczący Jagusieiwcz.

prawica_bilgorajska__4_.jpg


Jagusiewicz podziękował wójtowi Gminy Biłgoraj za udostępnienie na spotkanie sali konferencyjnej Urzędu Gminy, poinformował także zebranych, że zwrócił się do burmistrza Biłgoraja z prośba o wyznaczenie tymczasowego lokalu na czas kampanii wyborczej, jako tzw. punktu konsultacyjnego.

Spotkanie w sali konferencyjnej UG zgromadziło przedstawicieli prawicy oraz PSL. Obecni byli m. in. Starosta Stanisław Schodziński, Stanisław Niespodziewański, członek Zarządu Powiatu, Wiesław Różyński, wójt Gminy Biłgoraj, Mirosław Późniak, Przewodniczący powiatowych struktur PiS oraz Stefan Oleszczak, pełnomocnik Komitetu Wyborczego Wyborców Mariana Klechy.

prawica_bilgorajska.jpg


O wspólnym kandydacie środowisk prawicowych naszej ziemi mówił Mirosław Późniak: - Marian Klecha jest odpowiednim kandydatem na stanowisko burmistrza miasta. Nie chcemy popełnić błędu sprzed czterech lat, kiedy to wystawiliśmy jako środowiska prawicowe kilku kandydatów, głosy wyborców rozbiły się, na czym skorzystał kontrkandydat. Teraz mamy jednego kandydata, startującego ze swojego komitetu wyborczego ale popieranego przez PiS. Przewodniczący powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości zapewnił także, że rozpoczynająca się kampania samorządowa będzie prowadzona przez ugrupowanie, które reprezentuje w sposób pozytywny. - Apeluje do wszystkich naszych członków i sympatyków, nie prowadźmy kampanii nienawiści, oszczerstw i wytykania błędów, któż ich nie popełnia? Mówmy o tym, co chcemy zrobić, osiągnąć, wskażmy drogi realizacji rozwoju miasta, gmin i powiatu – mówił Późniak.

prawica_bilgorajska__3_.jpg


Start w wyborach Komitetu Wyborczego Biłgoraj XXI i Biłgorajskiego Porozumienia Samorządowego przewodniczący lokalnych struktur PiS nazwał nadużyciem wyborczym. - W pierwszym przypadku mamy do czynienia z realizacją ambicji grupy biznesmenów, chcących zrealizować zamysł Miasteczka Sitarzy, z drugim z ambicjami rodzinnymi kandydatów z Aleksandrowa. Te komitety wyborcze nie mają poparcia, nie mają ani poparcia na szczeblu Sejmiku Województwa, ani na szczeblu krajowym. To tam rozstrzygają się sprawy środków zewnętrznych. Co innego Platforma, która obecnie rządzi. Głosujmy na tych, którzy mają przełozenie poza miastem i powiatem  apelował Przewodniczący Rady Osiedla Ogrody.

Pod szyldem PiS zgromadziła się przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi niemal cała biłgorajska prawica. Z jego list do powiatu startować będą m. in. Stanisław Schodziński, Marian Kurzyna, Marian Lachowicz, czy Marian Kucharczuk. Jedynką na liście kandydatów z Biłgoraja do Rady Powiatu ma być Mirosław Późniak, dwójką zaś Zbigniew Kita, radny Rady Miasta Biłgoraj.

O wspólnym froncie w wyborach samorządowych i o kandydacie na burmistrza Komitetu Wyborczego Nasz Biłgoraj, mówił były burmistrz Biłgoraja. - Ja jestem, a przynajmniej byłem członkiem Platformy Obywatelskiej, a Platformy nie związanej z panem Januszem Palikotem, tylko Platformy z wizją rozwoju gospodarczego. Obecnie jestem członkiem Komitety Wyborczego Wyborców Mariana Klechy, sam kiedyś w Biłgoraju tworzyłem koalicje samorządową POPiS, dziś komitet Nasz Biłgoraj wystawia na fotel burmistrza kandydata Mariana Klechę, udało nam się pozyskać poparcie Prawa i Sprawiedliwości, za co dziękujemy, udało nam się na naszych listach wystawić ludzi z PO jak choćby Andrzej Łęcki ale także tych związanych z tradycyjną Prawica jak np. Andrzej Skaluj. Wierzę w to, że nasz kandydat zwycięży w wyborach na fotel burmistrza, w to że uda się do rady Miasta wprowadzić ludzi podzielających jego wizję rozwoju miasta i współpracy z powiatem – zapewniał Stefan Oleszczak.


/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Zobacz także

Nowy program „Moja Woda” czyli 5 tys. zł dotacji dla gospodarsta na przydomową retencję

Dodane: 2020-06-03 12:39 - Komentarze  (2)  czytane (247)

TAGI: susza, program rządowy, gromadzenie wody, zatrzymywanie wodyKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.204.227.117

-Panie Klecha (2010-11-06 15:03:05)

Kandydat Jan Blicharz to były milicjant z Tereszpola?.

- (2010-10-31 00:47:25)

Panie Późniak skąd Pan wie jakie komitety mają czy nie mają poparcia. Mówi Pan żeby głosować na tych którzy mają przełożenie poza miastem i powitem. Wasze między innymi przełożenie doprowadziło szpital do sytuacji w jakiej się w tej chwili znajduje. Wyraz przełożenie kojarzy mi się ze skrzynią biegó

- (2010-10-21 16:03:40)

Klecha? hmmm, za komuny awansował, a teraz raczej padnie, skompromitował się na stare lata towarzystwem z którym teraz się zadaje.

- (2010-10-18 21:24:49)

Masz rację , a kolesi wymieni na swoich i im napewno będzie dobrze. I tylko im.

- (2010-10-18 21:23:23)

I teraz Pan Marian jak zostanie burmistrzem będzie biegać za jakimś Palikotem aby dożebrać się paru złotych na inwestycję. Powodzenia!!!

-- (2010-10-18 21:12:16)

Zagłosujemy na Klechę, bo jest bezpartyjny i będzie burmistrzem wszystkich mieszkańców, a nie tylko własnych kolesi jak pan Rosłan

-zxy (2010-10-18 20:36:49)

Panie Marianie dziękujemy że Pan startuje w wyborach, będziemy na Pana głosować.

- (2010-10-18 11:21:15)

Klecha za stary i bez doświadczenia, przyszedł do liceum na gotowe, bo szkołę zbudował dyrektor Wlaź.

-biłgorajanie nie lubią (2010-10-18 07:32:08)

psychopatów co wypisują głupoty i kłamstwa

-vvv (2010-10-17 22:07:01)

ccc popieram Cię czas na zmianę, czas na Mariana Klechę.

-() (2010-10-17 21:45:23)

Bardzo dobry pomysł startu Pana Dyrektora Klechy bo na mądrych ludzi warto głosować!

-ccc (2010-10-17 21:36:11)

I znowu ten Schodziński. Panu już dziękujemy. Dziękujemy też Rosłankowi. Czas na zmianę.

- (2010-10-17 19:12:49)

Biłgorajanie nie lubią tych, którzy za łapówki postawili rezydencje, ani tych, którzy szpital dali obcym i teraz lekarzy coraz mniej a pogrzebów coraz więcej, Nie lubią też tych, którzy biją dzieci i żony, ani tych, którzy splamili się oszustwem różnego rodzaju.

- (2010-10-17 19:12:46)

Biłgorajanie nie lubią tych, którzy za łapówki postawili rezydencje, ani tych, którzy szpital dali obcym i teraz lekarzy coraz mniej a pogrzebów coraz więcej, Nie lubią też tych, którzy biją dzieci i żony, ani tych, którzy splamili się oszustwem różnego rodzaju.

- (2010-10-17 19:12:21)

Biłgorajanie nie lubią tych, którzy za łapówki postawili rezydencje, ani tych, którzy szpital dali obcym i teraz lekarzy coraz mniej a pogrzebów coraz więcej, Nie lubią też tych, którzy biją dzieci i żony, ani tych, którzy splamili się oszustwem różnego rodzaju.

-nie oszukujmy się (2010-10-17 14:09:47)

na przykładzie urzędującego "niby" bezpartyjnego(SLD) Burmistrza widać jak się ma budżet Biłgoraja przy braku środków z województwa

- (2010-10-17 13:45:03)

sitwa się zawiązała klecha - burmistrz ; pózniak - dyrektor ONz starzy komuchy mają się dobrze ... klecha w latach 80 dyrektor - medyka (kto nie należący do PZPR był dyrektorem) późniak w latach 80 uciekł z kraju do usa - wielki działacz prawicowy

- (2010-10-17 13:19:38)

Wiem dlaczego te paskudne gęby nie lubią Rosłana, bo on ma klasę i uczciwość, czego nie można powiedzieć o tej bandzie obłudników, a tam łapówkarze, kobieciarze z lewym przychówkiem, aferzyści, malwersanci, lisy przefarbowane, bez honoru i troski o mieszkańców szpital zhandlowali, mieli pretensje o

-saga (2010-10-17 13:03:41)

Możecie sobie pisać co chcecie , ja i tak zagłosuję na Rosłana. Dla emerytów jest to tylko sposób na dorobienie do emerytury i nic więcej. A cała klika pseudopolityków co za nimi stoi czycha na stołki. Nic z tego. Dziadkowie - bawić wnuczki , by wyrosły na dobrych obywateli i katolików.

-uczeń (2010-10-17 12:24:37)

Pan Rosłan nic nie zrobił dla młodzieży, a jeszcze chciał zamknąć naszą szkołę, tego Mu nie wybaczymy.

-młodzież (2010-10-17 12:17:04)

Zagłosujemy na Rosłana, bo on nie bierze łapówek i sam młody jest oraz bezpartyjny. A Klecha to z kliki PIS, LPR i inne oszołomstwo,włącznie z kilkoma dopadami PO. Ich nie poprzemy.

-- (2010-10-17 11:42:45)

My młodzi będziemy głosować na bezpartjnego kandydata Pana Klechę!

-Wszelkie partyjniactwo służy bonzom tych grup (2010-10-17 10:34:27)

Oczywiście, że bezpartyjny burmistrz jest gwarantem współdziałania ponad podziałami politycznymi, rzecz jasna powinien współdziałać z rozsądnymi osobami, dla dobra wspólnego.

-ściema PO (2010-10-17 10:14:44)

Dobry przykład Grobelny z zarzutami prokuratorskimi

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Czym jest obrzęd poświęcenia pól? Wyjaśnia ks. Sławomir Korona

Marcin Romanowski o wyborach prezydenckich 2020

Rewitalizacja Placu Wolności w Biłgoraju. Film i zdjęcia z lotu ptaka

Biłgoraj "Noc Muzeów 2020" fragment koncertu Łukasza Jemioły

Krzysztof Hetman, europoseł i wiceprezes PSL o wyborach korespondencyjnych w Polsce

Transmisja Mszy świętej z kościoła św. Michała Archanioła w Soli

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ukochane Barwy

2 maja - dzień flagi narodowej. Flaga, godło narodowe i hymn to obok tradycji, historii, kultury i języka podstawa świadomości narodowej...