Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Prawdziwa „Szkoła Przetrwania” w której miała udział aura

Dodał: red Data: 2012-06-18 15:06:18 (czytane: 2519)

W dniach 14-15 czerwca br., 50 dzieci z klasy piątej a,b i c, Szkoły Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju, uczestniczyło w dwudniowym obozie pn.„Szkoła Przetrwania”, który został zorganizowany na terenie Ośrodka Wypoczynkowego nad zalewem w Janowie Lubelskim.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolWyjazd dzieci odbył się w planowanym terminie, pomimo bardzo deszczowej pogody, która panowała w ostatnich dniach. Tak więc już na początku obozu dzieci mogły naprawdę doświadczyć tego, co to są trudne warunki obozowe, choć na nich czekały „przytulne” kilkuosobowe domki letniskowe.

Organizatorom obozu nie przeszkodziło to jednak w realizacji ciekawego programu jaki został przygotowany dla dzieci i po zakwaterowaniu w domkach kempingowych rozpoczęły się konkurencje.

szkola_przetrwania_bilgoraj_sp_nr_5.jpg

Pierwszą z nich był „mega twister” -czyli zabawa świetlicowa, rozgrywana na specjalnej planszy, na której sprawność fizyczną mogło sprawdzać naraz kilkanaście dzieci, podzielonych na grupy. Zabawa polegała na zajmowaniu przez dzieci gęsto położonych obok siebie różnokolorowych plansz, w kształcie małych kół, różnymi częściami ciała, wg określonych zasad i wydanych komend.

Po tej konkurencji dzieci i opiekunowie zrobili sobie „super pamiątkowe” zdjęcie, podczas którego dzieci trzymały różne symbole nawiązujące do organizowanych właśnie Polsce w tym roku, Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.

W tym dniu, po obiedzie, dzieci wzięły udział w jeszcze innej grze polegającej na „rzucaniu kostką” do gry, w której można było zdobyć kostki czekolady. Była także gra pn. „przeprawa” oraz nauka „wiązania węzłów” ze sznura. Jeszcze tego dnia, w czwartkowy wieczór zostały rozegrane „nocne podchody” podczas, których było mokro i strasznie. W lesie, na trasie, byli ukryci poprzebierani animatorzy, którzy mieli za zadanie maksymalnie utrudnić uczestnikom grę a jednocześnie wywołać u nich strach. I to na pewno im się udało, bo wiele dzieci, opowiadało jakich doznało wrażeń. Te chwile będą na pewno długo pamiętać!

Reklama.

W drugim dniu obozu, po śniadaniu były zaplanowane jeszcze większe atrakcje takie jak: „jazda i przeprawa autem terenowym” przez rzekę i tereny bagniste, podczas których dzieci musiały brnąć po pas w błocie i zimnej wodzie jak przystało na warunki  i udział w prawdziwych obozach przetrwania. Na tę konkurencję dzieci musiały zarezerwować i „poświęcić” swoje jak najgorsze ubrania. W takiej przeprawie przez  rzekę wiele dzieci biorących udział w obozie, nawet wcześniej sobie nie wyobrażało! Wszyscy byli zgodni, że woda tego dnia była bardzo zimna.

szkola_przetrwania_bilgoraj.jpg

Potem rozegrano jeszcze inne konkurencje takie jak: „strzelanie z różnej broni” - łuku, pistoletu i karabinka czy wspinaczka i sprawdzenie sprawności fizycznej na „trasie linowej”. Po powrocie do domków i krótkim odpoczynku, w godzinach popołudniowych (piątek), dzieci udały się w podróż powrotną do domów, pełne wrażeń i przeżyć jakie były ich udziałem, na prawdziwej „Szkole Przetrwania”.

W ocenie tego obozu najlepiej zapytać bezpośrednio koleżanki i kolegów. Iga z 5c: -Było super! Przeżyliśmy dwa dni pełne wrażeń, bawiąc się i ucząc wielu rzeczy. Tomek z 5b: Najbardziej podobały mi się podchody nocne i park linowy, którego niestety nie udało mi się przejść.

Wszystkie dzieci są bardzo wdzięczne Rodzicom, Dyrekcji szkoły i Nauczycielom za zorganizowanie tego obozu, który pozostanie im głęboko w pamięci.
 
/Weronika kl. 5c/

Zobacz także

Zwyczaje dawnej wsi biłgorajskiej - warsztaty w Dereźni

Dodane: 2020-09-25 16:51 - Komentarze  (0)  czytane (29)

TAGI: zwyczaje dawnej wsi biłgorajskiej, teatr obrzędowy przekaźnikiem tradycji, gmina biłgoraj, gok biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.207.106.142

A co? (2012-06-19 14:28:19)

A co? -zdziwko?

(2012-06-19 09:30:33)

czy kazda szkola ma informowac wszystkich gdzie dzieci byly na wycieczkach to sie nadaje na strone internetowa szkoly a nie tu!!!!!!!!!!!!!!

Aga (2012-06-18 20:19:23)

To jest prawdziwy kontakt z przyrodą i hartowanie ciała a nie siedzenie plackiem przy kompie. Więcej takich obozów to dzieci będą zdrowsze!

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Biłgoraj uczcił ofiary sowieckiej agresji na Polskę

Powiatowe święto plonów

I Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego

Przygotowanie szkół powiatowych do nowego roku szkolnego w stanie epidemii

Pokazy wyszkolenia kawaleryjskiego

Koncert Pauliny Mazepy, zakończył tegoroczny piknik ekologiczny w Biłgoraju

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Pomóż swojej firmie, reklamuj się w bilgoraj.com.pl

Reklama w najpopularniejszym portalu w regionie pozwoli zwiększyć sprzedaż produktów, usług świadczonych przez Państwa firmę. Sprawdź...