Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Praktyki zawodowe młodych leśników w Niemczech i Szwecji

Dodał: red Data: 2017-08-18 10:38:52 (czytane: 977)

Uczniowie Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju rozpoczęli realizację projektu pt. „Zdobywamy doświadczenie na europejskim rynku pracy” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego. Jest to już kolejny projekt dotyczący praktyk zawodowych za granicą.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

AGENT UBEZPIECZENIOWY HENRYK BAŃKOWSKI
,UBEZPIECZENIA KOMUNIKACYJNE;MAJĄTKOWE NAJWIĘKSZYCH FIRM UBEZPIECZENIOWYCH TAKICH JAK, UNIQA, RESO,WARTA, HDI ASEKURACJA, GENERALI, COMPENSA, MTU, WYPADKI KOMUNIKACYJNE,WYPADKI W PRACY,UPADKI NA CHODNIKU, WYPADKI W ROLNICTWIE ITD.

Chmielek 67. 23-412, ŁukowaPierwsza szesnastoosobowa grupa pracowała przez cztery tygodnie w lipcu w zaprzyjaźnionym już przez szkołę niemieckim Bad Freienwalde. Natomiast druga siedmioosobowa grupa realizowała również czterotygodniowe praktyki w tym samym czasie jednak po raz  pierwszy w Eriksmala w Szwecji.

proktyki_zagraniczne_zsl_bilgoraj__1_.jpg

Każdy taki wyjazd do Niemiec poprzedzany jest zajęciami z języka niemieckiego oraz z przygotowania pedagogicznego i kulturowego. Podczas pobytu młodzież nabywała umiejętności posługiwania się językiem obcym oraz rozwijała swoje zdolności zawodowe, pracując przez cztery tygodnie w lasach miejskich Bad Freienwalde oraz w lasach Brandenburgi, jak również w szkółce leśnej w Eberswalde. Zaplanowany został również dwudniowy pobyt w instytucji szkolenia zawodowego w Kunsterspring, gdzie młodzież poznała drogę edukacji leśników jak również miała możliwość pracy na różnorodnych symulatorach. Nowością natomiast była współpraca z niemiecką młodzieżą dbającą w tym czasie o stan drzew i krzewów w aboretum. Do najczęstszych zadań uczniów należała wycinka drzew, okrzesywanie, budowa oraz rozbiórka ogrodzeń leśnych jak również budowa ambon. Dzięki dużemu zaangażowani niemieckich leśników młodzież miała okazję kilkakrotnie wziąć udział w obserwacji połączonej z polowaniem dzikiej zwierzyny. W czasie wolnym po praktykach uczniowie zwiedzali okolicę oraz grali w piłkę nożną lub siatkówkę plażową. Natomiast na weekendach zwiedzili Poczdam, Berlin, park linowy w Srauβberg oraz podnośnię statków w Niederfinow.

proktyki_zagraniczne_zsl_bilgoraj__2_.jpg


Natomiast pobyt w Szwecji okazał się również bardzo atrakcyjny zarówno ze względu na wykonywane prace jak i zwiedzanie ciekawych miejsc. Głównym zadaniem młodzieży było zalesianie lasów szwedzkich, ochrona nasadzeń przed  zwierzyną, tzw. Sprutning, doskonalenie techniki pracy wycinarką, tzw. Röjning. Uczniowie zapoznali się również ze szkółkarstwem kontenerowym oraz poznali biologię raka rzecznego. W czasie wolnym odwiedzili tor kartingowy, strzelnicę myśliwską, mogli również pojeździć kładem, obejrzeć broń na grubego zwierza, postrzelać z wiatrówki, zagrać w rzutki i posmakować mistrzowskiej kuchni. Wspólnie ze szwedzkim partnerem projektowym Frelas GrönService HB często też grillowali, poznając przy tej okazji zwyczaje i tradycje szwedzkie, jak również mieli możliwość wyjazdu na wyspę wiatru i słońca – Őland.

proktyki_zagraniczne_zsl_bilgoraj__3_.jpg


Dla uczestników tego projektu były to cztery niezapomniane tygodnie wakacji, do których na pewno wielokrotnie będą wracać myślami, a  poprzez zdobyte kontakty być może również z odwiedzinami.

/Agnieszka Cich/

Reklama.

Tagi: prkatyki zagraniczne   zsl w biłgoraju   leśnik biłgoraj   nauka biłgoraj

Zobacz także

Dyrektorzy szkół z Powiatu Biłgorajskiego na spotkaniu z wicekuratorem oświaty

Dodane: 2018-02-21 14:36 - Komentarze  (0)  czytane (341)

TAGI: spotkanie z kuratorem oświaty, biłgoraj, dyrektorzy szkół, oświata biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.227.48.147

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia