Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Praktyki zawodowe biłgorajskich "Leśników" w Niemczech

Dodał: red Data: 2019-07-11 15:11:06 (czytane: 1403)

Uczniowie Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju rozpoczęli realizację projektu pt. „Gospodarka leśna w Europie” w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.Reklama.

Jest to już kolejny projekt mający na celu przeprowadzenie praktyk zawodowych za granicą. Projekt „Gospodarka leśna w Europie” realizowany będzie w latach 2019 - 2020 w Bad Freienwalde w Niemczech. Weźmie w nim udział 60 uczniów Technikum Leśnego im. Polskiego Towarzystwa Leśnego i będzie on obejmował trzy trzytygodniowe wyjazdy do Bad Freienwalde. Pierwsza osiemnastoosobowa grupa wyjechała już w czerwcu i właśnie wróciła do kraju. Kolejna szesnastoosobowa grupa wyjeżdża 18 sierpnia i wraca 6 września, natomiast ostatnia najliczniejsza grupa (27 osób) wyjedzie 19 kwietnia 2020 roku.

praktyki_lesnik.jpg

W celu dobrego przygotowania się do wyjazdu uczniowie brali udział w zajęciach z języka niemieckiego oraz uczestniczyli w zajęciach z przygotowania pedagogicznego i kulturowego. W czasie kursu młodzież nabywała umiejętności posługiwania się językiem obcym oraz uczyła się przeprowadzania rozmów tematycznych jak również  poprawnej komunikacji. Podczas pobytu pierwszej grupy młodzież nabywała umiejętności posługiwania się językiem obcym oraz rozwijała swoje zdolności zawodowe, pracując przez trzy tygodnie w lasach Brandenburgi, jak również w szkółce leśnej w Eberswalde. Do najczęstszych zadań uczniów należała wycinka drzew, okrzesywanie, przecinanie na krótsze i dłuższe kawałki, porządkowanie gałęzi w lesie, ładowanie i wywożenie drewna z lasu. W czasie wolnym po praktykach uczniowie zwiedzali okolicę oraz grali w piłkę nożną lub siatkówkę plażową. Natomiast na weekendach zwiedzili Poczdam, Berlin, park linowy w Srauβberg.

logotypy_ue.jpg

Dla szkoły możliwość skierowania grupy uczniów na staż jest inspiracją do podjęcia nowych zadań ukierunkowanych na przygotowanie do realizacji praktyk. Dla młodzieży jest to okazja do podniesienie własnej pozycji na rynku pracy poprzez uzyskane międzynarodowe doświadczenia zawodowe potwierdzone stosownymi certyfikatami. Staże zagraniczne znacznie wzbogacają wiedzę, umiejętności oraz kompetencje miękkie co w połączeniu z uzyskiwanymi certyfikatami podnosi konkurencyjność naszych absolwentów na rynku pracy Dla uczestników tego projektu były to trzy niezapomniane tygodnie wakacji, do których na pewno wielokrotnie będą wracać myślami, a  poprzez zdobyte kontakty być może również z odwiedzinami.

/Agnieszka Cich/

Tagi: zespół szkół leśnych   praktyki zagraniczne   nadleśnictwo biłgoraj   oświata biłgoraj

Zobacz także

"Ferie z kulturą" w Tarnogrodzie (FOTO)

Dodane: 2020-01-20 15:03 - Komentarze  (0)  czytane (129)

TAGI: ferie z kulturą, ferie 2020, tarnogrodzki ośrodek kultury, gmina tarnogródKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.210.24.208

szkoda tylko że (2019-07-12 17:51:37)

nadleśnictwo Biłgoraj nie chce współpracować z Radami Osiedla ,bo im polityka tak nakazuje

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Minister zdrowia z wizytą w Medycznym Studium Zawodowym w Biłgoraju (FOTO)

Szkołę Policealną - Medyczne Studium Zawodowe w Biłgoraju odwiedził wczoraj minister zdrowia, Łukasz Szumowski. Spotkał się z kadrą pedagogiczną i słuchaczami placówki oraz zwiedził pracownie szkoły. Była to także okazja do dyskusji nad stanem kształćenia zawodowego w branżach ochrony zdrowia oraz nad sytuacją opieki zdrowia w Polsce i planowanymi działaniami w tym sektorze. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia